Není Emma jako Emma: Jaký osud spojuje herečky Watson a Thompson?

S beraní tvrdohlavostí 

15. dubna slaví oba britské herecké klenoty své narozeniny. Emma Watsonletos přichází do Kristových let, Emma Thompson sfoukne narozeninovou svíčku už po 64. Obě Emmy jsou ve znamení Berana a charakteristika na ně sedí. Beranům vládne živel ohně a ženy narozené v tomto znamení jsou energické a silné.Když se pro něco nadchnou, chtějí to mít hned. Stojí si za svými ideály a mají potřebu je prosadit. Vždy říkají, co si myslí, a to i za cenu, že se občas zapletou do hádek a sporů. Těžko najít přiléhavější popis Emmy Watson, která je už od roku 2014 působí jako velvyslankyně dobré vůle Spojených národů. Watson se zaměřuje na prosazování rovnoprávnosti žen a mužů po celém světě. Ve svém boji za feminismus ale nechce utlačovat muže: „Čím dál víc si všímám, že boj za ženská práva bývá zaměňován za nenávist vůči mužům. Pokud si jsem něčím jistá, pak tím, že tohle musí skončit.“ V rámci kampaně OSN #HeforShe prosazuje myšlenku, že boj za rovnější postavení žen se nerovná utlačování mužů. Ani Emma Thompson nenechává svůj bojovný beraní potenciál ladem. Je patronkou Rady pro uprchlíky a nadace Tim Parry Jonathon Ball Foundation for Peace. Podporuje Helen Bamber Foundation, organizaci, která nabízí terapeutickou léčbu těm, kteří jsou traumatizováni násilím a zneužíváním. A je známá i tím, že veřejně podporuje boj proti obchodování s lidmi.

Emma Watson nechce být naším vzorem, ale přesto jím je

elle.cz

Spolu v Harrym Potterovi

Jejich cesty se kříží i mimo charitativní úsilí. Emma Watson se po filmech o Harrym Potterovi objevila v další řadě výrazných rolí, ale pro většinu publika bude stejně navěky nezapomenutelnou knihomolkou a šprtkou Hermionou Granger. Také Emma Thompson se objevila ve filmech z prostředí školy čar a kouzel, a to v roli profesorky Sybill Trelawney, která učí studenty Bradavic věštit budoucnost. Její herecký potenciál ale toto filmové dílo využilo k nelibosti fanoušků velmi málo. Objevila se jen ve třech filmech z celkových osmi a její role byla jednou z vedlejších. I tak se ale Sybill a Hermiona setkaly – profesorka Trelawney četla Hermioně z ruky, ale Hermioně se to, co spatřila, nelíbilo. Svrhla ze stolu věšteckou kouli a naštvaně opustila učebnu... Ve skutečnosti spolu ale oba britské národní poklady vycházejí velmi dobře, chcete-li to vědět.

Jaké byly nejlepší momenty z Harry Potter 20th Anniversary?

elle.cz

Módní ikony

Vedle herectví sklízí Emmy uznání i na poli módním a ačkoli jsou obě herečky krátkovlasé, staly se ikonami, i co se proměnlivosti vzhledu a účesů týká. Jednou z nejznámějších rolí Emmy Thompson je Karen Williams z romantické komedie Love Actually. Stárnoucí žena láskyplně se starající o rodinu, která ve filmu čelí nevěře svého manžela. V reálu není ale Emma Thompson žádná unaveně působící šedá myška. Naopak, ráda nosí odvážné outfity, výrazné barvy a za každých okolností cool tenisky. Je důkazem, že i bez výstřihu a vysokých jehel může žena vypadat oslnivě a sexy. Nosí kratší vlasy a zůstává věrná světlé barvě, ale i přesto dokáže svůj účes variovat. Střídá odstíny blond i způsoby úpravy tak, že pokaždé vypadá jinak. Stejný vzhledový chameleon je i Emma Watson. Ta své dlouhé vlasy ostříhala už před lety a od té doby stejně jako její starší jmenovkyně nechybí v žádné galerii top krátkých účesů. I její módní styl je následováníhodný. Ani ona se nevyžívá ve vyzývavých modelech. Miluje kalhoty, saka a kombinuje feminní kousky s jednoduchým bossy stylem, a i to byl důvod, proč si ji do svých kampaní vybrala značka Burberry či Prada. Emma Watson i Emma Thompson toho mají očividně společného mnohem více než jen křestní jméno a stejné datum narození. A  budoucnost ukáže, kde dále se jejich cesty ještě potkají...

Sexy, i když na kluka: Hollywoodské stars s krátkým sestřihem

elle.cz

Zdroj: Wikipedia, ČSFD, YouTube, horoskopy.com, whowhatwear.com