Whitney Houston: Znáte ji tak jako její hlas?

Whitney Elizabeth Houston se narodila soulové zpěvačce, která svými vokály doprovázela i Elvise Presleyho nebo Arethu Franklin. Skvělé geny ve spojení s andělským vzhledem zaručily Whitney zářný a velmi rychlý start úspěšné kariéry. Jakmile začala zpívat, diváci oněměli. Během puberty vystupovala sólově po klubech v New Yorku a přivydělávala si jako modelka. Jednoho dne ji však objevil producent Clive Davis a začalo se plánovat její první hudební album s názvem Whitney Houston. Jméno, které o pár dní později znal už téměř celý svět.

Debutového hudebního alba Whitney Houston se dodnes prodalo neuvěřitelných 25 milionů kusů a v roce 1985 se stalo nejprodávanějším i nejlepším posledních let. Znát z něj můžete například hity The Greatest Love Of All nebo Saving All My Love For You a zpěvačka za něj získala také svou první cenu Grammy.

 

 

Olympiáda i Superbowl

Pozadu rozhodně nezůstala ani se svým druhým albem Whitney, které světu dalo melodie písní So Emotional nebo I Wanna Dance With Somebody, na které tancujeme v barech dodnes. Rok 1988 se nesl ve znamení Letních olympijských her v Soulu, k nimž známá a velmi oblíbená zpěvačka nazpívala hymnu One moment in life. Následovala další alba i hity, spolupráce s umělci jako je Steve Wonder nebo George Michael, vystoupení na Superbowlu a nabídka účinkování ve filmu Osobní strážce.

 

 

Pod křídly Osobního strážce

Právě ve zmíněném filmu zazněly písně jako I'm Every Woman, I Have Nothing nebo její nejslavnější a nejúspěšnější píseň všech dob I Will Always Love You. Album je dodnes nejprodávanějším soundtrackem na světě a doma ho má nad 44 miliony fanoušků.

 

Ať už si od Whitney pustíte jakoukoliv písničku, je jisté, že se vás svou melodií, textem nebo provedením dotknou. Takových umělců není moc, a proto bychom si jejich tvorby měli vážit. Whitney Houston však nebyla jen zpěvačkou se zlatem v hrdle, ale také módní ikonou, jejíž vzhled vždy skvěle doplňoval vystoupení nebo hudební videoklipy. Prohlédněte si v naší galerii to nejlepší napříč časem, co oblékla a v čem zazářila.

Foto: Getty images

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA