Dua Lipa: Lvice, jejíž jméno skloňuje celý svět

 

Její tvář zdobí módní a lifestyle magazíny, je častým hostem talk show a její písně slyšíme v rádiu každý den. Ze servírky, která po nocích pracovala na své hudbě, se vypracovala až k držitelce největšího počtu nominací Brit Awards. Skoro pohádkový příběh úspěchu této britské zpěvačky s kosovskými kořeny mnohým slouží jako každodenní motivace.  

Už jako malá milovala rock

Svou první píseň složila už ve svých čtyřech letech. K hudbě měla totiž vždy velmi blízko – její otec Dukagjin byl ještě v rodném Kosovu muzikantem v rockové kapele. Není divu, že písně v podání Blondie, Prince, Boba Dylana nebo Stinga byly doma na denním pořádku. Dua tak byla seznámena s klasikou žánru již jako malá. 

Chodila do školy s Amy Winehouse

V době, kdy žila zpěvačka v Anglii, navštěvovala divadelní školu Sylvia Young Theatre School v Londýně. Tu samou, ve které se učila celá řada úspěšných hudebníků a herců, mezi nimiž byli i Rita Ora, Emma Bunton ze Spice Girls nebo hvězda nové ságy X-Men Nicholas Hoult. Asi nejznámější absolventkou této školy však byla zpěvačka Amy Winehouse, která však zemřela v pouhých sedmadvaceti letech.  

 

Dua Lipa

 

Získala rekordní množství nominací na Brit Awards

Smlouvu na první album podepsala v roce 2015, kdy si na živobytí ještě vydělávala jako servírka. Producenti jí však nabídli měsíční plat, aby mohla opustit své zaměstnání a naplno se věnovat hudbě. Debutové album s názvem „Dua Lipa” vyšlo o dva roky později a singl „New Rules” se stal světovou senzací, kterou ke dnešnímu dni slyšelo více než dvě a půl miliardy lidí. V roce 2018 získala zpěvačka rekordní množství nominací v rámci Brit Awards, a to v kategoriích Sólová umělkyně, Breakthrough Act, MasterCard album roku, Singl roku a Video roku. V prvních dvou nakonec zvítězila. Vloni navíc také vyhrála Grammy za nejlepší popové vokální album „Future Nostalgia“. Porazila tak své o mnoho známější kolegy – Taylor Swift, Harryho Stylese, Lady Gaga i Justina Biebera.  

Milovala Robbieho Williamse

Jako asi každý z nás měla i Dua v mládí spadeno na nějakou popstar celebritu. Nebyl jí nikdo jiný než slavný zpěvák Robbie Williams z britské kapely Take That, který se následně vydal na velmi úspěšnou sólovou dráhu. Kus jejího srdce však patří i hip-hopové legendě Tupacovi, jehož písně jsou pro ni v rámci karaoke večera jasnou volbou.  

 

Dua Lipa: hvězda, co se nedá zlomit

elle.cz

 

Odmítla zhubnout a s modelingem praštila

Dnes celý svět obdivuje její dokonalou postavu a krásnou tvář. Není proto divu, že ji jako malou oslovila modelingová agentura. Měla za sebou několik nepovedených castingů, kdy po příchodu na plac s lítostí zjistila, že připravené velikosti oblečení jsou pro ni moc malé. Agenti trvali na tom, aby zhubla, což se jí ale nelíbilo. Rozhodla se proto od modelingu upustit. Dnes zdobí obálky největších módních magazínů a stala se také tváří italského módního domu Versace. #MICDROP

Kritiky nepomlouvá, děkuje jim

V době, kdy modernímu světu vládnou sociální sítě, není o závistivé jedince nouze. Imunní vůči jejich škodolibosti nejsou ani celebrity. Zpěvačka se tak nejednou stala terčem nepřejících jedinců, kteří poukazovali její zvláštní taneční kreace v klipech i na pódiu. Místo toho, aby propadla sebelítosti a bezmoci, rozhodla se svým kritikům veřejně poděkovat za to, že ji motivovali k lepším výkonům a tvrdší práci. Dua je zkrátka bojovná lvice. 

 

Jak dnes vypadají děti slavných modelek? A čím se živí?

elle.cz