EBL banner

Elle ve Varu: Na které filmy si děláme zálusk?

Kinosál v Hotelu Thermal sice nemáme za rohem, avšak tyto vybrané filmy nám za procházku po rozpálené kolonádě rozhodně stojí. 

Forman vs. Forman

Snímek věnovaný českému režisérovi Miloši Formanovi je výjimečný svou střihovou skladbou. Natočené materiály se prolínají s neznámými záběry z archivů, a to vše pod režisérskou taktovkou Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejna. Za nás must-see letošních Varů!

Forman vs. Forman

Monzun

Vrátit se do rodné vlastni a nemít s ní pranic společného? Tak to je příběh Kita, který po třiceti letech přijíždí zpátky do Vietnamu, aby tam rozprášil popel svých rodičů. Snímek o hledání vlastních kořenů, rozpomínání i objevování nového smyslu života je poprávu zařazen do hlavní soutěže. 

Srpnová madona

Slunečná španělská metropole, třicátnice Eva a mnoho nezodpovězených životních otázek. To jsou atributy, které dělají z každého filmu zajímavou podívanou. Když se k tomu všemu ještě připočítá režisérský um Jonáse Trueby, pak má snímek vcelku dobře našlápnuto k diváckému úspěchu. 

Srpnová madona

Spalovač mrtvol

Psychologická groteska rozehrávající přerod obyčejného muže v psychopatického vraha patří mezi nejvýraznější počiny režiséra Juraje Herze. My nedáme dopustit na herecký výkon Rudolfa Hrušínského, který si s náročnou rolí Karla Kopfrkingla bravůrně pohrál.

Late Night

Asi nemusíme dlouze vysvětlovat, že filmy typu Ďábel nosí Pradu jsou nám více než blízké. Pokud tedy nehledáte ve Varech náročné psycho-drama, a raději dáte přednost šarmantní komedii, pak rychle utíkejte pro lístky na Late Night. 

Late night

Klec

Jaké to je, když se dva nesourodí lidé setkají v jednom přízemním bytě? Možná to zavání průšvihem, možná to nebude vůbec špatné. Správnou odpověď se dozvíte ve filmu Jiřího Stracha, ve kterém exceluje Jiřina Bohdalová s Kryštofem Hádkem. Skvělý důkaz toho, že kvalitní psychologický thriller může vzniknout i na české filmové scéně!

Amerikánka

Divadelní představení ve Varech? To je sen, který se díky představení Amerikánka stal letošní realitou. Tereza Voříšková s Eliškou Křenkovou ztvárňují jednu a tutéž osobu - Emu Černou, která překonává nástrahy dětského domova, pěstounské péče i pasťáku. A to všechno s myšlenkou, že někde daleko je někdo, komu na ní alespoň trošku záleží.  

EBC promo