Mirka Myšička, Shu Uemura Art of Hair: Tvoříme styl nejen hvězdám

S Mirkou Myšičkou jsme se potkali v jejím novém prostoru The Apartment. Přečtěte si celý rozhovor:

Proč sis ke své práci vybrala právě značku Shu Uemura Art of Hair?

Už léta ji mám upřímně ráda. Byla pro mě jasnou volbou, když jsem hledala značku, která by korespondovala s prostorem The Apartment. Esteticky to spolu funguje. Mám ráda její jednoduchý design a jak vlasy po jejím použití voní luxusem, jako kdybyste použili niche parfém od Diptyque. Vlasy jsou po použití produktů Shu Uemura hedvábné, krásné, hladké a plné života. I když použijete hydratační produkty, vlasy se nezatíží. Stylingové produkty po sobě nezanechávají žádné stopy, přitom na vlasech krásně drží. U Shu Uemura ve vlasech zůstává pohyb a život. Proto byla volba jak pro mě, tak s ohledem na klienty, jasná.

Je něco, co ti mezi produkty Shu Uemura chybí?

Každý klient si najde to, co jeho vlas potřebuje. Ať už je to hydratace, posílení vlasů, vlasový anti-aging, přípravky pro barvené vlasy… Mimochodem, nová řada na barvené vlasy je skvělá, fixuje molekuly barvy, zabraňuje jejímu vymývání a dobře vlasy vyživí. Má navíc skvělou vůni. Parfemace je krásná u všech produktů. U Shu Uemura se mi ještě nestalo, že by si některý klient stěžoval na vůni produktů, což se u ostatních značek občas přihodilo. Moje asi nejoblíbenější je pudrová vůně posilujícího spreje na vlasy Izumi Tonic, tu přímo zbožňuji.

Mohlo by se vám líbit

Leoš Mareš šel ve Varech na blond, Monika Marešová zůstala nad věcí

V ELLE Beauty Lounge jsme měli vzácnou návštěvu, Leoše Mareše a Moniku Marešovou. Přišli se připravit na večírek, během kterého určitě byli hvězdami večera. Leoš odešel s razantní vlasovou proměnou, nechal se odbarvit na blond. Co ho k takovému nápadu přivedlo a jaká byla reakce jeho manželky Moniky?
elle.cz

Říká se o tobě, že jsi architektka krásných vlasů. Jak bys popsala styl své práce?

Jedna klientka mi řekla: „Ty vlasy nestříháš, ty jim tvoříš jejich styl.“ To mi přišlo hezké a výstižné. Myslím, že to je to, co se obecně líbí lidem na mé práci. Když ke mně klientka přijde, mou první otázkou je, jestli vlasy, které aktuálně nosí, má ráda. Pokud je odpovědí ano, zásadně je neměním. Pokud se jí ale něco nelíbí, změníme to. Vždycky nejdříve zjišťuji, co se na vlasech klientce líbí a nelíbí. Stává se totiž, že to, co klientka ode mě žádá, neodpovídá tomu, co si skutečně přeje. Například mi tvrdí, že chce krásné, silné a zdravé vlasy. A pak zjistíme, že jí vyhovuje, že jí na jejích suchých vlasech krásně drží vlny udělané kulmou. To na zdravých vlasech držet nebude. Občas se tedy to, co si klientka přeje, neslučuje s tím, co jí opravdu vyhovuje.

V čem je tvá práce specifická?

Úplně jsem přenastavila konzultace s klientkami. Je to vlastně jakýsi plynulý dialog o vlasech. Ptám se, co se s vlasy v minulosti dělo, zjišťuji, proč jsou teď v takové kondici. Jestli má klientka nějaký cíl a přání, jak by podle ní měly její vlasy ideálně vypadat. A jestli už ten pocit někdy zažila. I když během tohoto rozhovoru padne milion informací, vždy se snažím dopátrat odpovědi, kterou potřebuji vědět. A pak si dělám názor, jak by měly vlasy dané klientky vypadat a proč

Všude se tvrdí, že by vlasy měly být zdravé. Je to tak?

To je diskutabilní. Se zdravými vlasy se těžko dosahuje určitých typů stylingu. Některé vyžadují krásné hydratované vlasy, ale některé naopak určitou míru suchosti nebo dokonce poškození. Pokud jsou snem klientky superlesklé vlasy v jednolité délce, pak ano, cílem jsou zdravé vlasy. Použijeme řadu Silk Bloom a Essence Absolue Nourishing Protective Oil, aby se vlasy nechlupatily a byly krásně uhlazené. Pokud ale někdo touží po nadýchaných vlasech ve stylu Jerry Hall, budeme naopak podporovat sušší texturu. Zvolíme objemovou řadu a Izumi Tonic, který vlasy posílí.

Jaké jsou teď vlasové trendy?

Trendů je spousta a lidé se v nich ztrácí. Často přijdou a vlastně nevědí, co by chtěli. Mě trendy baví, ale nemyslím si, že by se tím lidé měli nechat vláčet. Kadeřník by měl odhadnout, jaký má klient styl a jak mu může který trend pomoct. Neměl by ho vlasovým trendem měnit, jen ho formovat.

Zdroj: autorský článek