EBL banner

Filmový verdikt: Proč si vás Srpnová madona dokonale podmaní?

Stydlivá herečka Eva (Itsaso Arana) si na srpen pronajala neklimatizovaný byt v centru Madridu. V rozpáleném městě zrovna probíhají bujaré oslavy španělských svátků, které dávají městu naprosto novou tvář. Za zvuků folklórní hudby se Eva stává turistou ve vlastním městě a objevuje nejen nová místa, ale především nové přátele.

Zatímco jim pokládá jeden dotaz za druhým, zapomíná se zeptat sebe samotné na naprosto základní otázku: Kdo jsem? A tak se rozehrává v celku jednoduchá sonda do života ženy, která je single, a tak trošku jí to nevadí. Nebo snad vadí? 

Srpnová madona

I když Eva vtrhne do snímku jako soliter, postupem času se k jejímu příběhu začnou nabalovat další zajímavé charaktery, které prohlubují myšlenku celého filmu. Sympatický Velšan, starý známý a jeden podivín se stanou součástí srpnových zápisků jejího deníku, který udává tempo celému snímku. Možná i díky citlivým zápiskům zapomeneme na to, že deníky jsou nešvarem každé druhé romantické komedie. 

Srpnová madona se rozhodně řadí mezi snímky, ve kterých se nestane nic, a zároveň všechno. Dokonale vykreslená atmosféra města, důraz na okolní ruchy a především herecký výkon hlavní představitelky Itsasy Arany, dělají z filmu snímek, který bezesporu stojí za zhlédnutí. Jenom se nedivte tomu, když si po skončení filmu ihned zabookujete letenku do Madridu. 

Verdikt ELLE: 4/5 

Film Srpnová madona můžete během karlovarského festivalu vidět ještě v neděli 30. června od 13:00 v Kinosálu Pupp a v úterý 2. července od 11:30 v Kinu Drahomíra.

EBC promo