Hair talk: Pánové, nepodceňujte péči o své vlasy

Jakuba Provazníka jsme zastihli v improvizovaném Wella studiu, přímo u nás v ELLE Beauty Lounge. 

Jak by měla vypadat pánská vlasová rutina?

Správná péče o pánské vlasy je důležitá proto, aby muž vypadal upraveně a čistě. Každému pánovi ale stačí, když si umyje vlasy a použije správný styling, a to podle typu svých vlasů. Tohle je to nejjednodušší, co muž pro své vlasy může udělat. 

Podléhají pánské účesy aktuálním trendům?

Určitě, ano. Vždycky se účesy časově mění, ale klasika zůstává. 

Co nyní frčí?

Začínají se nosit delší vlasy. Delší vlasy nahoře, delší vlasy po stranách. To období, kdy všichni měli vlasy na 0, už začíná odcházet. Posun vidím také v tom, že pánové začínají mít své vlasy rádi a více o ně pečují.

Wella

Jak by měl vypadat účes muže, který má delší vousy?

Záleží na tom, kolik vlasů dotyčný má. Vy ženy máte výhodu, že máte neustále hodně vlasů, moc vám nemizí. U chlapů je to samozřejmě rozdílné a je důležité, aby zvolený účes v kombinaci s vousy nevypadal komicky. Spíše se účes přizpůsobuje tvaru a růstu vlasů, a také tomu, jakou má zákazník představu. 

Které produkty svým klientům doporučujete?

Doporučuji The Cooler od Sebastian Seb Man, který vyživuje vlasy a zchlazuje, což je v tomhle ročním období úplně úžasné. Dále také používám The Sculptor Matte Clay od Seb Man. Jde o takovou "hlínu" do vlasů, která nezanechává mokrý efekt a je skvěle matná.  

Kolikrát do měsíce by měl muž navštívit holiče?

Záleží na délce vlasů. Pokud chce mít muž krátké a upravené vlasy, pak by měl holičství navštěvovat každých čtrnáct dnů až tři neděle. S vousy každý týden.