Brooklynský loft, ve kterém si moderna rozumí s romantikou

Jako jehla v kupce sena

I přesto, že pro čtvrť jsou staré průmyslové sklady typické, najít zde jeden takový nepřestavěný na luxusní nájemní dům je aktuálně téměř nemožné. To se však poštěstilo Jessice Wright, spisovatelce, cestovatelce a právničce. Jessica našla svůj loft během pandemie Covidu-19, v roce 2021, kdy ještě všichni hledali bydlení mimo město. Na trhu byl necelé dva dny. 

Luxusní, přesto skromné. Objevte bydlení v japandi a mid-century stylu

elle.cz

Kousek Evropy v Brooklynu

Jessica se vzhledem k jedinečnému řešení loftu rozhodla na přestavby interiérů najmout profesionálku. Interiérovou designérku Crystal Sinclair našla skrze článek o jednom z jejích dalších projektů, který zrcadlil prvky Paříže. Jessica totiž v minulosti žila a působila například v Londýně, Berlíně, Kábulu a právě i v Paříži a přála si tak bydlet v domě s evropskou atmosférou. „Jessica chtěla začlenit určité prvky, které reprezentují místa, kde dříve žila. Za tímto účelem jsme zapracovali zrcadlo a koberec qashqai zakoupené v Afghánistánu, výrazný lustr z Itálie a její celou a rozsáhlou knihovnu. A abychom to vyvážili, přidali jsme všude moderní prvky,” vysvětluje Sinclair.

Tři v jednom, snadno a vzdušně

Byt má rozlohu 110 metrů čtverečních a jeho betonový kazetový strop sahá do výšky čtyř metrů. Je tedy zřejmé, že se jedná o rozlehlý, prostorný a velice vzdušný apartmán tak, jak to už u loftů bývá. To se zrcadlí i v jeho řešení. „Záměrem bylo upozornit na vysoké stropy pomocí závěsů od podlahy až ke stropu a kovovo-skleněné dělící stěny,” říká Sinclair. Prostor tak z původních dvou nakonec sestává ze tří místností koupelny a velké otevřené plochy, kterou do dvou částí rozděluje zmíněná skleněná stěna protkaná černými industriálními prvky.

(Post)moderní královská modř z pera studia Šimoník architekti

elle.cz

Když se v loftu (ne)skloubí práce a zábava

V prvním pokoji se nachází kuchyně, jídelna, obývací prostor a mezipatro, které se rozprostírá po délce celé jedné stěny a dává příchozím na odiv sbírku knih. K jejich přečtení skoro až rošťácky vyzývá kovový žebřík, který do mezipatra vede. I přes tento hravý detail však návštěvníka na první pohled uchvátí středobod této místnosti. Je jím obývací část – mléčný boucle gauč od Crate & Barrel s dominantním koženým křeslem wingback z portálu 1stdibs a dekadentním, téměř až palácovým vintage křišťálovým lustrem o průměru téměř dvou metrů. Druhá místnost je narozdíl od té první věnována klidnějším a soustředěnějším činnostem odpočinku a práci. Apartmán byl totiž navržen i s ohledem na Jessičinu spisovatelskou a právnickou práci. „Jessica pracuje z domova tři až čtyři dny v týdnu, takže bylo důležité vytvořit stylový, ale praktický pracovní prostor," dodává Sinclair. „Toho jsem dosáhla stolem, který se rozprostírá přes celou stěnu,” popisuje interiérová designérka. Jak postel, tak i stůl jsou kousky navržené na zakázku.

Dva charaktery, společné prvky

Protichůdnosti charakteru apartmánu, ve kterém se protíná romantická evropskost s industriální modernou, pomáhá kromě pozorně vybraných dekorací a nábytku i paleta barev a mix materiálů. Prostor je plný přirozeného světla, které je ještě dále podpořené výběrem barevné palety. Vévodí mu bílá potažmo mléčná která je následně doplněná o odstíny hnědé až růžové a pár černými prvky schovanými v dekoracích. „S prostorem jsme si pohráli a nechali vše světlé a vzdušné," vysvětluje Sinclair. Materiály pak interiér obohacují a spojují skrze textury, které se jím napříč opakují. Jedná se například o len, mramor, dřevo či beton, nacházející se v závěsech i dekách, podlahách i stěně, či v dekoracích a nábytku.

Prohlédněte si brooklynský loftový byt

Zdroj: autorský článek