Philippe Starck odhalil svůj jedinečný návrh mrakodrapu

Rezidenční mrakodrap YOO GYE s předpokládanou výškou 176 metrů bude vystavěn podél řeky Rio Guyas v největším ekvádorském městě Guayaquil. Návrh vytvořilo Starckovo architektonické studio Inspired by Starck, realizace projektu se ujala ekvádorská developerská společnost Uribe Schwarzkopf.

Francouzský designér označil stavbu jako PARADISE. „Chtěl jsem vytvořit místo, které lidi přitahuje, rozesmívá je, činí je zamilovanějšími, jiskřivějšími, inteligentnějšími. Chtěl jsem přinést překvapení, která lidi probudí, vyvolají rozhovory, interakce a podnítí kreativitu. Místo, jehož srdcem jsme my, lidé. YOO GYE bude ostrovem, jakýmsi rájem určeným pro štěstí lidí, kteří v něm budou žít," podělil se o své pocity za YOO Inspired by Starck Philippe Starck. 

Nahlédněte do návrhu slavného francouzského designéra...

Multifunkční věž

Venkovní prostor budovy tvoří zajímavý sled oblouků. Najdete v nich obytné prostory i vegetaci. Kromě bytů bude v mrakodrapu spousta společenských zařízení, například posilovny, vnitřní i venkovní bazény, kino, party room, ale také maloobchodní prostory ve spodních patrech. 

Nahlédněte do návrhu slavného francouzského designéra...

Důraz na lokální materiály

Obytná věž s 633 bytovými jednotkami bude uspořádána do bloků, které od sebe budou odstupňovány spolu s narůstajícími patry. Povrch exteriéru je kombinací skla a kamene s všudypřítomným motivem již zmíněných oblouků. Uvnitř mají podle návrhu převládat kombinace zemitých textur měkkého dřeva a kamene s robustními, vysoce lesklými povrchovými úpravami skla a kovu. Architekti kladli důraz na využívání místních zdrojů, proto je hlavním kamenem budovy vápenec.

Za výstavbou mrakodrapu, jehož dokončení je naplánováno na rok 2027, stojí ekvádorský developer Uribe Schwarzkopf. Ten má za sebou mimo jiné realizaci nejvyšší stavby v hlavním ekvádorském městě Quitu a mnoho dalších projektů v dané oblasti.

Nahlédněte do návrhu slavného francouzského designéra...

Zdroj: YOO Inspired by Starck, Wikimedia Commons