Přivítejte brzké jaro v zeleném pražském bytě

Dosáhnout minimalismu v interiéru, aby zároveň nepůsobil prázdně, není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Když však oslovíte zkušeného profesionála, hned půjde dílo lépe od ruky.

Zelený byt zalitý světlem

Po příchodu do bytu vás obstoupí záře. Ne snad z příliš silné zářivky, ale z okolních bílých stěn, které skvěle kontrastují s vybraným moderním nábytkem a zvolenými detaily. Ďáběl se totiž ukrývá v detailu, což Barbora Bencová ze studia B² Architecture moc dobře ví. Nepodcenila tak výběr závěsných svítidel od značky Vibia, materiálu použitého na nábytku a dokonce pro prudce elegantní atmosféru dodala ozdobné lišty a táflování na stěny a stropy. Bydlení to dodalo na stylu, který ještě více zdůraznila odvážná zelená výmalba na stropě obývacího pokoje s jídelnou.

Jen vstupte, elegance má byt v Bubenči s nádechem retra na rozdávání

elle.cz

Kde neoklasicismus protkává minimalismus

Není to však jediné použití zelené v interiéru. Bytem prostupuje v různých odstínech a podobách jako kdyby odrážela venkovní zeleň, která okny do bytu zvenku zvědavě nakukuje. Obýváku vévodí luxusní smaragdová sametová sedačka značky Ghado, která láká k odpočinku s knihou z blízké vestavěné knihovny z produkce B² Architecture. Pozornému oku neunikne, že právě v knihovně se, stejně jako na sousední stěně, skrývají autorské ilustrace talentovaného Michala Bačáka.

Popínavá jarní zeleň

Obdobné barevné řešení odráží i moderní kuchyňská linka a sousední koupelna s teracovou podlahou. Místnosti propojují i chytře umístěné luxfery, jež tvoří nejen sprchovou zástěnu, ale zároveň také horní část jejich společné stěny. Tímto přispívají k přirozenému dennímu osvětlení v koupelně a podtrhávají kreativní koncept celého prostoru. Se smaragdem se v bytě setkáváme ještě jednou, a to v ložnici, jejímž středobodem je velká postel s čelem a detaily právě v této královské barvě, uzavírající harmonický vztah zelené a bílé napříč pokoji.

Přivítejte brzké jaro v zeleném pražském bytě

Zdroj: autorský článek za použití informací od B² Architecture