Jen vstupte, elegance má byt v Bubenči s nádechem retra na rozdávání

Bílkova, Lannova nebo Pélleova. Vily si nad pražskou Stromovkou stavěli úspěšní podnikatelé, přední politici i slavní umělci. Dnes jsou z nich velvyslanectví a pečlivě opečovávaná muzea. Vytříbená atmosféra čtvrti doléhá a ovlivňuje také rodinná bydlení v bubenečských domech, které se nachází v těsném sousedství. 

Byt s retro flashbackem

Duchem 20. let je naplněný také byt od architektky Terezy Stambolijské, jemuž vévodí zelená pohovka Erei od De Padova, jakoby reflektující nedalekou zeleň z parku Stromovka. Zasazena je do výklenku okna a umožňuje tak výhled do celého prostoru. Kuchyň s jídelnou je tu jako na dlani a přímo vyzývá k pořádání opulentních večeří u výrazného jídelního stolu NVL od Jeana Nouvela pro MDF Italia obklopeného židlemi Universal Collection od stejné značky.

Mohlo by se vám líbit

Byt česko-švédské rodiny dokazuje, že i s dětmi lze žít s elegancí

Neutrální černobílá a pastelové odstíny. Romantické detaily a surové materiály. Nábytek z řetězců i umělecké unikáty. Stockholmský byt Magdy Marnell, Alexandera Haveldy a jejich tří dětí je podobných protikladů plný, a právě proto tak báječně funguje. Rodičům poskytuje inspiraci a potomkům dostatek prostoru pro jejich dobrodružné hry.
elle.cz

Elegantní víceúčelová kuchyň

Kromě jídelny zaměřila architektka pozornost na pravou stěnu. Nachází se na ní vestavěná kuchyně, která slouží i jako předěl mezi hlavním obytným prostorem a ložnicí. Díky tomuto chytrému návrhu si místnost zachovává prostorovost a účelnost, a zároveň působí velice vzdušně. Kuchyň v barvách holubí šedi až olivově zelené zdobí detaily se vzorem kamene. S odstíny ladí také dveře, jež se nachází uprostřed a umožňují plynulý průchod do ložnice. Ta obyvatelům nabízí veškeré pohodlí. Množstvím vestavěných prostor a minimalistickými prvky navíc respektuje i nastavený tón bytu, který patří k podpisové značce Terezy Stambolijské. Už když působila v ateliérech DDAANN, NOJA či QARTA, dávala přednost vzdušným světlým interiérům, které nechají vynikat jednotlivé kusy nábytku jako solitérní umělecká díla. Nejinak je tomu také v Bubenči, kde už jen průhledy působí jako umělecká díla. 

Vlaštovka nových vizí

Tereza Stambolijská nedávno posílila tým Konsepti Architects Vision, ve kterém působí spolu s architekty Tomášem Hnaníčkem a Hanou Severovou, kde se věnují službám od prostorových studií, návrhů interiéru až po výsledné projekty. Ty, ještě před samotnou realizací, navíc navštívíte ve virtuální realitě v nedávno otevřeném digitálním jevišti Konsepti Stage.

Prohlédněte si vzdušný byt v Bubenči

Zdroj: autorský článek

Fotografie interiéru: Radek Úlehla 

Portrét architekty: George Brna