Známe vítěze soutěže EDIDA 2020

Foto: Filip Šlapal
Koncepce a styling: Jana Murínová
Produkce a text: Eva Slunečková

DESIGNÉRKA, MLADÝ TALENT & OUTDOOROVÝ NÁBYTEK ROKU

Designérka Lucie Koldová si nás letos obmotala kolem oblých rohů outdoorové kolekce Manta pro mmcité, křesla a stolečku Cocon pro Master & Master i hladké podnože série stolků XX pro Javorinu a už nepustila. Tituly Designérka roku a Outdoorový nábytek roku si vysloužila za neutuchající energii i minimalistické a působivé nápady. Mezi mladými talenty jsme vybrali práci Dominiky Petrtýlové, která na UMPRUM studuje pátým rokem sklo v ateliéru Ronyho Plesla. Její ručně malované Party Vases s neonovými úchyty a konceptuální Archivases příjemně osvěžují tradiční obor a nabízejí nové perspektivy.

EDIDA 2020


NÁBYTEK, DOPLŇKY & INTERIÉR ROKU

Kombinovatelné skříňky Variedo, které na Slovensku od minulého roku vyrábí Kristína Imrichová, si nás získaly na Czech Design Weeku na konci minulého roku. V hlasování redakce pak suverénně vyhrály ocenění pro nejpovedenější nábytek. Doplňkem uplynulého roku se staly vázy od českého designérského dua Evy a Marcela Mochalových ze studia LLEV a nejpůsobivějším interiérem roku 2019 je pro nás bar Autentista od ateliéru Formafatal.

EDIDA 2020


TEXTIL ROKU

Absolventky textilní tvorby na UMPRUM Anežka Podzemská a Dana Elsterová alias Durch duo patří ke stálicím české designové scény. Jejich nová kolekce vlněných polštářů, dek a čalounění křesel Forecast nás zaujala na posledním Designbloku a z těsného souboje o nejlepší textilní projekt vzešla jako vítězná. Na focení našla společnou řeč s kávovými stolky XX od Lucie Koldové pro Javorinu, laureátky titulu Designérka roku 2020.

EDIDA 2020


OSVĚTLENÍ & SEZENÍ ROKU

Studio Dechem Michaely Tomiškové a Jakuba Janďourka uvedlo v minulém roce na trh hned několik novinek. Mezi naše favority patří především svítidla Stratos a Kono, která nám je potěšením ověnčit titulem EDIDA 2020 v kategorii osvětlení. Milým překvapením je také vítězství mladé značky Palma de Alma designérek Magdaleny Vojtekové a Viktorie Prokopové. Ocenění si odnáší za rozšíření kolekce Palma Resort o nové atraktivní potahy a odstíny čalounění.

EDIDA 2020

Gratulujeme všem letošním laureátům a držíme jim palce v mezinárodním finále soutěže ELLE Decoration International Design Awards 2020, v němž poměří síly designéři z celého světa, pro které hlasují redakce všech 25 licencí časopisu ELLE Decoration – od České Republiky přes Francii, Velkou Británii nebo Spojené státy americké třeba až po Indii či Vietnam. Slavnostní vyhlášení cen EDIDA 2020 by mělo proběhnout v červnu na milánském veletrhu Salone del Mobile v Miláně. 

Kompletní seznam nominovaných na české ceny EDIDA najdete v článku zde.
České vítěze EDIDA 2020 najdete také na stránkách jarního vydání časopisu ELLE Decoration, které vyšel 9. března 2020.

Koupíte na stáncích všech dobrých trafik, s poštovným zdarma na odkaze zde a na Slovensko posíláme na odkaze tady.

ELLE Decoration