Secesní byt jako speciální obchod. Zažijte Highlights by Lemarket!

Před pár týdny to byl ještě prázdný prostor v centru města. Na víkend od 13. do 15. prosincese však jeden z bytů na adrese Malostranské nábřeží 1 na Praze 1 promění ve specializovaný obchod, který Česko dosud nezažilo – shoppable apartment Highlights by Lemarket. Nenechte se však zmást dokonalostí plně zařízeného interiéru, nikdo v něm nebydlí. Takže vstupte a račte nakupovat! Vše, co vidíte, se dá koupit a ještě stejný den odnést domů. 

Lavmi

Princip známý ze zahraničí přivezla do hlavního města kurátorka Adéla Lipár Kudrnová, kterou jsme exkluzivně pro ELLE vyzpovídali.

  • V čem je Highlights by Lemarket unikátní?

Jedinečný je především dotaženým konceptem skutečně „shoppable apartment“ neboli „nakupovatelného interiéru“ po vzoru zahraničních The Line nebo The Apartment. U nás se už objevilo několik projektů, které se tomuto blížily, všechny však byly pouze výstavní – my nabízíme opravdový nákup přímo na místě. Návštěvník přijde do zabydleného bytu, ukáže na skleničku nebo přehoz přes postel a ty si taky na místě zakoupí a hned odnese. Na prodej bude v Highlights by Lemarket řekněme 95 procent všech věci, které zde uvidíte. 

  • Jak si mohu věc zakoupit?

Způsob placení bude fungovat jednoduše – věc si vyberete a požádáte prodavačku v daném pokoji, aby vám ji připsala na váš nákupní seznam, který dostanete u vchodu. Dál nerušeně procházíte bytem a vybíráte, kocháte se nebo jen inspirujete k zařízení vlastního bydlení. A jelikož je byt průchozí kolem dokola, než dojdete na jeho konec, máte u pokladny vše připravené k úhradě a odnesení. 

Highlights
  • Jak byste charakterizovala výběr značek a designérů?

Vybírali jsme hlavně české značky a doplnili je zahraničními, které jsou v Česku dostupné. S trhem Lemarket sdílíme asi tři brandy, naše spolupráce je spíš o vzájemné podpoře, než že bychom zastupovali totožné designéry. Co se týče škály, najdete tu vše, co se dá shrnout pod pojem interiérový design a toho, co k bydlení patří – nábytek, doplňky, kosmetiku, ale i šperky nebo módu.Chtěli jsme opravdu věrně nasimulovat reálné bydlení: od vstupní chodby, jídelny, obýváku, ložnice až po dětský pokoj. Zastoupené značky v pokojích budou přirozeně promíchané podobně, jako to máme doma. Upřímně je velkou výzvou, aby se nám do nich všechno vešlo, kvalitních značek a designérů jsme oslovili desítky!

Highlights
  • Chystáte k akci doprovodný program?

Ano, a to poněkud netradiční! Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost podívat se do studia oděvní designérky Liběny Rochové – její ateliér se totiž nachází v bytě nad tím naším ve stejném domě. Kromě její tvorby bude ve studiu k vidění i kolekce pro Debruna které paní profesorka pracovala s Lukášem „Musou“ Musilem, práce jejích studentů a také tam bude umístěn náš speciální COLLECTORS SELECTION.  Cceme být udržitelní a podporovat dobrou věc, proto jsme oslovili osm známých osobností – kromě Liběny Rochové například designéra Ronyho Plesla, módního návrháře Jana Černého, Jakuba NobodyListen Stracha nebo fotografa Roberta Vana, aby nám věnovali libovolný předmět speciálně pro Highlights by Lemarket. Výtěžek z prodeje těchto unikátních kusů půjde na konto studentům Oděvního ateliéru Liběny Rochové na UMPRUM jako symbol podpory jejich tvorby a experimentů, jež jsou často finančně i časově náročné. Bez nich by se však móda nikam neposunula.

Liběna Rochová

Těšte se na kurátorský výběr předních českých a světových značek a designérů, jakou jsou módní návrhářka Denisa Nová, rodinná sklárna Rückl, luxusní šperky Adore, ilustrovaný porcelán Maestrokatastrof, knihy od Book Therapy, domácí doplňky od The Soul Bowl, kosmetická péče Onest, vybavení od značek Bomma, Ligne Roset, Medecine, Modernista a další. Pro kompletní seznam navštivte jejich web nebo Instagram.

Highlights by Lemarket je navíc prakticky na dohled od Galerie Mánes, kde se ve stejném termínu uskuteční již desátá edice tržiště Lemarket. Díky zvýhodněné kombinované vstupence budete mít možnost navštívit obě akce.

KDY: 13.–15. 12. 2019 / pá: 14–19 hodin, so–ne: 10:00–20:00
KDE: Malostranské nábřeží 1, Praha 1
VSTUPNÉ: 100 Kč / v kombinaci se vstupem na LEMARKET 150 Kč / předprodej zde

EBC promo