Kam v Praze na nejlepší Chai Latte?

Chai Latte je sladký kořeněný nápoj, který připomíná čaj s mlékem a někdy i hodně slabou kávu. Údajně vznikl jako očistný a léčivý nápoj a jeho příprava vychází z principu ájurvédského léčitelství. Jak to bylo doopravdy sice nevíme, za to víme, kde si na něm v Praze nejvíce pochutnáte. 

I když je nápoj v kavárnách připravován nejčastěji z již hotového prášku, nedělají ho všude stejně. Někde je více kořeněný nebo hodně sladký, jinde má úžasně hustou pěnu a na vrchu je silná vrstva skořice. Mňam! 

KARLÍN

I když je v Karlíně spousta kaváren, dobrý Chai Latte jen tak někde nedostanete. To nejlepší ale dělají v Bistru proti proudu. Je tak příjemně sladký, pěny tak akorát a servírují ho do většího hrnku, takže se nemusíte bát, že ho vypijete moc rychle. A když tady bude plno, určitě na Chai Latte zajděte do vedlejší ulice do super populární a úžasné Etapy.

VINOHRADY

Na Vinohradech rychle pochopili, že mít Chai Latte na nápojovém lístku je prostě nutnost. Proto si buďte jistí, že téměř ve všech kavárnách si ho tu můžete objednat. V Boho Cafe vám ho naservírují do krásné vysoké sklenice a důkladně posypou skořicí. V Bistro 8 ho dostanete do malého šálku a jeho konzistence se bude příjemně táhnout a chuť bude lehce připomínat karamel. Pokud máte deficit sladkého, určitě zajděte sem. V Coffee Roomsázejí na klasiku a ve Sweet and Pepper Daysdělají možná to nejlepší Chai Latte z celé Prahy!

ŽIŽKOV

Tahle čtvrť na svoje znovuzrození ještě čeká. Pokud ale při toulkami Žižkovem dostanete na Chai Latte chuť, zajděte do Café Pavlač. Tady ho servírují do malé skleničky a objednat si k němu můžete jednu z mnoha druhů domácích sušenek. A vychutnejte si ho nejlépe na boží zahrádce ve vnitrobloku.

HOLEŠOVICE

Podobně jako Žižkov jsou na tom stále ještě i Holešovice, i když tady už je situace mnohem růžovější. Za nás rozhodně vede bistro Osada, kde si Chai Latte můžete vychutnat v lehátku na útulném dvoře.

ELLE
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA