Finlandia vodky není nikdy dost. Užijte si zimní párty

Jestli dělají ve Finsku něco dobře, pak je to rozhodně vodka Finlandia. A jelikož období vánočních večírků, oslav a plesů je v plném proudu, máme pro vás pár receptů na drinky s vodkou Finlandia, které jsou perfektní pro každou příležitost. Všichni dobře víme, že koktejly a panáky jsou jako stvořené pro přípitky s přáteli. Tak Kippis!

Vodka Finlandia je vyrobena z ječmene, který zraje pod paprsky půlnočního slunce. To totiž ve Finsku v létě celých 72 dnů nezapadá. Díky tomu pak ječmen dozraje dozlatova. Po spojení s pramenitou vodou, která je přirozeně filtrovaná přes ledovec starý deset tisíc let, se celý proces zakončí destilací. Tak vznikne dokonale jemná chuť vodky Finlandia. 

Vychutnat si můžete tradiční čistou vodku, ale i ochucené vodky. Ty jsou vyrobeny z kvalitní Finlandia vodky, obsahují 37,5% alkoholu a jsou obohaceny o příchuť a vůni ovoce. Vybírat můžete z několika osvěžujících příchutí – Grep, Kokos, Limeta, Black currant (černý rybíz), Brusinka a Mango. 

Všechny příchutě jsou ideální pro přípravu skvělých drinků, které si snadno namícháte sami doma. Ale ochutnat je samozřejmě můžete i ve vašem oblíbeném baru nebo restauraci.

kjdkj

Finlandia se navíc od letošního roku pyšní novým, inovativním designem láhve, který ale skrývá nezměněnou recepturu této oblíbené vodky. A jelikož se nezadržitelně blíží také oslava nového roku, připravili jsme pro vás tipy na zajímavé drinky. 

Absolutní klasikou, kterou ocení mužské i ženské publikum a kterou můžete potěšit hosty při jakékoliv příležitosti je Vodka Martini. Tento klasický koktejl z vodky vás odmění úžasnou chutí. Stačí smíchat 4 cl Finlandia vodky s kapkou suchého vermutu.

Pro ženy doporučujeme jednoznačně Grep & Tonik, který je jemnou alternativou na klasický gin tonik. Tento oblíbený drink namícháme velmi snadno, když spojíme 4 cl vodky Finlandia Grapefruit s 10 cl toniku a ledem.

kfkk

Pro muže máme dva vyloženě pánské drinky. Koktejl Finlandia Spicy Mule je severským twistem na koktejl Moscow Mule a je známý svým mimořádně ostrým nástupem. Milovníci short drinků mohou vyzkoušet Fin Dog, což je ostrý a pikantní panák vodky Finlandia s perfektní chutí pro chladnou zimu.

FINLANDIA SPICY 

4 cl vodky Finlandia 
12 cl zázvorového piva 
1 kapka limetkové šťáv 
čerstvý zázvor 
čerstvá chilli paprička 

MULE FIN DOG

2 cl klasické vodky Finlandia
1,5 cl sirupu z lesních plodů
3 kapky Tabasca
1 kapka Balsamica
černý pepř

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA