V zajetí drog a alkoholu: slavní, kteří se odrazili ze dna zpátky

Cara Delevingne

To, že má Cara Delevingne problémy s drogami a alkoholem, se tušilo už dlouho, ale definitivně to potvrdil její návrat z festivalu Burning Man v září 2022, kdy nebyla schopná na letišti v LA nastoupit do letadla. Motala se špinavá a evidentně zcela pod obraz kolem letištní lavičky a když její fotky obletěly svět, bylo všem jasné, že má modelka vážný problém. Cara i její okolí si uvědomily, že pokud se rychle něco nezmění, nedopadne to dobře. „Jediné, co jsem věděla bylo, že kdybych pokračovala v cestě, na které jsem byla, skončila bych buď mrtvá, nebo bych udělala něco opravdu, opravdu hloupého,“ přiznala později. V prosinci 2022 proto nastoupila na luxusní kliniku, kde podstoupila odvykací kúru a od té doby úspěšně abstinuje a opět září ve světovém modelingu.

Eminem

„Čím slavnější jsem byl, tím víc jsem fetoval. Nechápu, že jsem ještě tady,“ prohlásil Eminem o svých divokých letech. V době své největší slávy užíval směs prášků na spaní a alkoholu a bral toho tolik, že nebyl schopný se třeba dva dny ani zvednout z postele. V rozhovorech nerozuměl, na co se ho moderátoři ptají, byl úplně mimo. V prosinci 2007 se Eminem probudil v nemocnici po předávkování a bylo mu řečeno, že požil tolik léků, že to odpovídá čtyřem sáčkům heroinu. Když byl poprvé čistý, cítil se jako znovuzrozený a od té doby abstinuje.

Lindsay Lohan

Zrzavá hvězda devadesátkových komedií také neustála svou popularitu a jako mnoho jiných spadla do drog a alkoholu a s nimi souvisejících psychických problémů, nespolehlivosti a veřejných excesů. Pobyty v léčebnách a ve vězení, fotky od soudu a z policejních záznamů plnily média rozhodně častěji než její pracovní počiny. Poté, co se přes deset let neobjevila v celovečerním filmu, dostala od Netflixu hozený záchranný kruh. Podepsala s nimi smlouvu na natočení tří filmů a vrátila se do filmové branže. Kromě toho se Lindsay přesunula do Dubaje, kde žije život na hony vzdálený tomu hollywoodskému. Cvičí, žije zdravě a brzy porodí i své první dítě.

Mohlo by se vám líbit

Cara Delevingne se vrátila z léčebny. Luxusní detox jí zachránil život

Šest měsíců poté, co byla Cara Delevingne spatřena, jak se na letišti v Los Angeles chová přinejmenším podivně, se opět objevila na veřejnosti. Na rozdíl od svého posledního vystoupení však byla upravená a lidu sdělila jasnou zprávu. „Byla jsem na odvykačce,“ přiznala.
elle.cz

Ben Affleck

Affleck, který získal Oscara za filmy Good Will Hunting a Argo a hrál Batmana v franšíze DC Comics, o svých problémech s alkoholem otevřeně mluví: „Vůbec mi nedělá problém mluvit o alkoholismu a být pro veřejnost ,tím alkoholikemʽ. Vždycky budu bývalý alkoholik. Pití bylo součástí mého života. Je to něco, na čem musím celý život pracovat.“  Nastoupit na protialkoholní léčení ho donutila jeho tehdejší manželka Jennifer Garner, poté, co ho našla namol po vypité bedně whiskey. Naložila ho do auta a odvezla do léčebny. Po návratu z léčebny šel herec do sebe, začal žít zdravě a denně běhat. Ačkoli už bude navždy muset s alkoholismem vnitřně bojovat, zatím se mu daří držet démona daleko od sebe.

Daniel Radcliffe

Hvězda filmů o kouzelníkovi Harrym Potterovi je další z řady známých osobností, kterým náhlé bohatství a sláva přinesly osobní problémy. Podle jeho vlastních slov během natáčení posledních tří filmů o Potterovi hodně pil.Nakonec si uvědomil, že to bylo něco, co už dál nemohl ovládat. Po dotočení posledního filmu se rozhodl přestat a ve své abstinenci úspěšně pokračuje.

Mohlo by se vám líbit

Velký návrat Lindsay Lohan: z potížistky je oslnivá budoucí máma

Lindsay Lohan je zpět a má nové role. Podepsala exkluzivní smlouvy na natáčení s Netflixem a kromě toho také odhalila, že se brzy stane mámou. Tomu říkáme comeback ve velkém stylu.
elle.cz

Demi Lovato

Bylo jí 17 a hrála v rodinném seriálu Sonny ve velkém světě na Disney Channel, když poprvé vyzkoušela kokain. Tak, jak se rozjížděla její pěvecká kariéra rozjížděla, přibývaly i její problémy s drogami a alkoholem. V roce 2010 poprvé nastoupila léčbu závislosti, přiznala bipolární poruchu, poruchu příjmu potravy a nervové zhroucení. Žila jsem rychle a měla jsem umřít mladá. Nemyslela jsem si, že se dožiju 21 let,“vyjádřila se později. Podlehla závislosti na alkoholu, kokainu, heroinu a dalších opiátech. Ve svém nejtemnějším období prý bez kokainu nevydržela ani hodinu. V roce 2018 se předávkovala heroinem a málem zemřela, když v tomto stavu prodělala tři mrtvice a infarkt. Své zkušenosti z léčebny zachytila v několika dokumentech i písních o pobytech v léčebně. Prošla i obdobím, kdy se cítila genderově nevyhraněná, ale po období, kdy si přála být oslovována „oni“ v sobě nyní našla ženskou energii a je opět „ona“. Randí s muzikantem Jordanem Lutesem a tvrdí, že je konečně šťastná.

Matthew Perry

V letech 1994 až 2004 byl na vrcholu popularity a jako Chandlera z Přátelho znal doslova celý svět. Mimo obrazovku se ale potýkal s neřízeným pitím alkoholu a užíváním léků na předpis. Štáb ani herečtí kolegové dlouho nic netušili, protože na place se Matthew držel jasného pravidla: „Měl jsem pravidlo, že v práci nebudu nic brát ani pít. To jsem dodržoval, ale chodil jsem tam s ukrutnou kocovinou,“ Herec říká, že se stal závislým na lécích proti bolesti, když mu je předepsali po nehodě na vodním skútru. Denně užíval až 55 tablet analgetik. Opatřoval si je třeba tak, že každou neděli chodil na prohlídky nemovitostí a kradl je majitelům domů ze skřínek v koupelně. Během třiceti let, během kterých se snažil své závislosti zbavit, vystřídal patnáct léčeben, absolvoval víc než šest tisíc setkání anonymních alkoholiků a pětašedesátkrát podstoupil detoxikaci. Teď je čistý nejdéle ve svém životě a o svých problémech se vypsal v knize memoárů Matthew Perry: Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih.

Mohlo by se vám líbit

Ti nejlepší herci, kteří se kdy objevili v seriálu Přátelé

Kdo by mohl zapomenout na Dannyho DeVita alias postaršího striptéra? Bruce Willise, jež se proměňuje z drsňáka na plačící monstrum či Garyho Oldmana a jeho velmi neortodoxní herecké techniky, které by v dnešní pandemické době zdvihaly nejedno obočí?
elle.cz

Zdroj: webmd.com, headliner.cz