Zemřel seriálový Chandler. Přátelé pláčou a celý svět s nimi

Poslední chvíle ve vířivce

Matthew Perry se podle záchranářů, kteří do jeho domu dorazili po telefonátu jeho asistenta na nouzovou linku, utopil ve vířivce. V domě se nenašly žádné drogy, zdá se tedy, že v případě jeho smrti roli nehrály. Perry hrál v osudnou sobotu dvouhodinový zápas v pickleballu (hra podobná kříženci tenisu a badmintonu, pozn. red) a poté požádal svého asistenta, aby mu vyřídil nějakou pochůzku. Když se asistent zhruba po dvou hodinách vrátil, našel Matthewa Perryho ležet bez známek života v jacuzzi. Okamžitě zavolal na tísňovou linku, ale záchranáři už nebyli schopni Perrymu pomoct. Zatím není jasné, jak dlouho předtím, než se jeho tělo našlo, herec ve vířivce byl, ani proč v ní zkolaboval. Uvádí se podezření na srdeční zástavu. Jeho smrt sice policie vyšetřuje, podezření na cizí zavinění však nemá.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Oblíbené místo

Ve vířivce pobýval Matthew rád. Asi netušil, že se mu pobyt v ní stane osudným. Jeho poslední příspěvek na Instagramu z 23. října zachycuje Perryho, jak si se sluchátky v uších užívá noční koupel. „Aha, takže teplá voda kroužící kolem tebe ti dělá dobře? Jsem Mattman,“ uvedl k fotce.

Mohlo by se vám líbit

20 slavných herců, kteří si střihli hostování v seriálu Přátelé

Seriál Přátelé skončil před 13 lety, ale pořád ho můžeme v reprízách vidět skoro na všech možných i nemožných televizích. Ve své době jsme všichni Monicu, Rachel, Phoebe, Chandlera, Joyeho a Rosse znali důvěrně, až intimně. Show skončila po deseti sezonách a zanechala v popkultuře zatím velikou prázdnou díru. Vybavíte si minirole slavných herců, kteří s oblibou v Přátelích vystupovali?
elle.cz

Přátelé celých generací

Rodina ani herečtí kolegové se k jeho smrti zatím oficiálně nevyjádřili, prohlášením ale reagovala společnost NBC Entertainment, která seriál Přátelé vysílala. „Jsme neuvěřitelně zarmouceni předčasným odchodem Matthewa Perryho. Svým dokonalým načasováním vtipů a břitkým humorem přinesl tolik radosti stovkám milionů lidí po celém světě. Jeho odkaz bude žít dál pro nespočet generací.“ V roce 1994 se odvysílala první epizoda seriálu Přátelé a jen málokdo tehdy tušil, jaké celosvětové šílenství tím vypukne a hlavně – jak dlouho bude trvat. Seriál se od té doby vysílá nepřetržitě, pokaždé, když se na něj budete chtít podívat naživo, na některé z televizních stanic ho zaručeně najdete. Z do té doby neznámého herce udělal hvězdu první kategorie, stejně jako z jeho kolegyň a kolegů Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matta LeBlanca, Lisy Kudrow a Davida Schwimmera. I když se všichni herci včetně Perryho objevili i v jiných úspěšných rolích, nikdy se jim už nepodařilo překonat postavy z Přátel. Také Matthew Perry pro všechny zůstával roztomilým neurotikem Chandlerem Bingem, kterého v deseti sériích Přátel ztvárnil ve všech 234 epizodách. V letech 1994 až 2004 se díky této roli stal jednou z nejvýraznějších postav Hollywoodu.

Mohlo by se vám líbit

V zajetí drog a alkoholu: slavní, kteří se odrazili ze dna zpátky

Když se ohlédnou do minulosti, sami mnohdy nevěří tomu, že jsou ještě tady. Léky na předpis, drogy a alkohol užívali v tak likvidačním množství, až spadli na samé dno. Bez toho by se ale neměli odkud odrazit a zase vyplout nad hladinu závislosti. Toto jsou jména těch, kteří ji překonali a svým příkladem dávají sílu ostatním.
elle.cz

Démon jménem léky a vodka

Zároveň, jak už to tak v případě slávy a popularity bývá, se objevily problémy s alkoholem a léky. Mimo obrazovku se Perry potýkal s nadměrným pitím alkoholu a užíváním léků na předpis. Štáb Přátel ani jeho herečtí kolegové dlouho o jeho problému neměli ani tušení, protože na place Matthew dodržoval pravidlo: „V práci nebudu nic brát ani pít. To jsem dodržoval, ale chodil jsem tam s ukrutnou kocovinou. Osudná se mu prý stala nehoda na vodním skútru. Po ní mu byly předepsány léky na bolest, kterým propadl. Denně zvládnul užít až 55 tablet. Opatřoval si je třeba tak, že každou neděli chodil na prohlídky nemovitostí a kradl je majitelům domů ze skřínek v koupelně. Se svou závislostí bojoval třicet let. Během nich vystřídal patnáct léčeben, absolvoval víc než šest tisíc setkání anonymních alkoholiků, pětašedesátkrát podstoupil detoxikaci a utratil 9 milionů dolarů. Asi nejhorší bylo období, kdy užíval 55 tablet Vicodinu denně a pil na to skoro litr vodky. Když loni vydal své memoáry Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih, byl čistý nejdéle za svou kariéru. Přesto se bál, že to nikdy neskončí a že své závislosti jednou podlehne. „Nejen, že mám nemoc, ale je mi také špatně,“ napsal v knize, která vyšla v listopadu 2022. „Je to tak špatné, jak jen to může být. Po celou dobu je to ode zdi ke zdi. Zabije mě to…“

Mohlo by se vám líbit

Kamarádi nad zlato: Aneb silná moc přátelství

Kvalitní a láskyplné milostné vztahy jsou samozřejmě velmi důležité, nevrhají ale trochu stín na vztahy, jež nejsou primárně založeny na romantice? Kamarádství je podle nás stejně zásadní jako partnerství. Jak náš život ovlivňují naši přátelé a proč je důležité obklopovat se těmi správnými?
elle.cz

Přátelé mají absenci

Podle prvních zpráv od záchranných složek nebyly návykové látky prvotní příčinou jeho smrti. Otázkou však zůstává, jestli by Matthew Perry předčasně zemřel, i kdyby jeho organismus po tak dlouhou dobu nesváděl každodenní tvrdý boj s léky a alkoholem. Po nadaném herci s obrovskou dávkou ironického humoru zůstane velká nenaplnitelná mezera a Přátelé už se nikdy nesejdou všichni.

Mohlo by se vám líbit

ELLE KVÍZ: Kultovní seriál Přátelé. Kolik si toho z něj vybavíte?

Kultovní seriál Přátelé se stal symbolem celé generace a zůstává oblíbený i po téměř třiceti letech od premiéry prvního dílu. Jedinečným humorem, který funguje i po letech a jedinečnou chemií mezi postavami si získal miliony fanoušků po celém světě. Patříte mezi ně? Zjistěte v našem kvízu, co všechno vám ze seriálu uvízlo v paměti.
elle.cz

Zdroj: Pagesix.com, idnes.cz, Wikipedia