Horoskop od 22. května: Býci nemají ztrácet čas, Vodnáři vinit druhé

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Žijeme ve světě nespočtu možností, přesto mnoha omezení. Některých jsme si vědomi, jiná nevnímáme. Proto se vyplatí čas od času prozkoumat, jestli prostor, ve kterém žijeme, není příliš „malý”. A zda stěny tvořící hranici mezi možným a ne-možným nejsou jen dílem domněnek a předpokladů, které nám nasadil do hlavy někdo jiný. Nadcházející týden vás bude s popsaným tématem konfrontovat. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Na základě čeho posuzuji, zda je to či ono pro mě ne-dosažitelné? Jsou to jen má přesvědčení, nebo mi je vnutil někdo jiný?
 • Nakolik mě ovlivňují názory druhých lidí – jsem člověk, který se potřebuje na vlastní kůži přesvědčit, nebo dám na zkušenost či pouhé tvrzení druhého?

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Pomáhat druhým je pro většinu lidí zcela přirozená věc, někdy dokonce potřeba. Nic se však nemá přehánět a jen chtěná pomoc má smysl. Opakovaně druhému nutit pomocnou ruku, podbízet se mu a nedbat na jeho očividné odmítání je obvykle jen ztráta času, která žádné ze stran v konečném důsledku nic dobrého nepřinese. Někdy je těžké nechat druhého koupat se v problémech, když vidíte, že se řítí k zemi. Možná si ale potřebuje zažít náraz, aby něco důležitého pochopil. V této souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Už jsem někdy zažila situaci, kdy druhý v očividných potížích přesto odmítl mou asistenci? A pochopila jsem proč?
 • Zažila jsem už také situaci, kdy mi druhý člověk opakovaně nutil svou pomoc, přestože jsem mu jasné dala najevo, že o ni nestojím? Co jsem si z té zkušenosti vzala?

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Mnozí z nás se bojí pohledět pravdě přímo do očí. Možná mají strach z toho, co v nich spatří, možná je pro ně pohodlnější život v sebeklamu. Jenomže sami sebe dokážeme ošálit jen naoko, protože někde uvnitř dobře víme, jak se věci doopravdy mají. I vy možná v současné době upřednostňujete omezený výhled a záměrně neposloucháte vzkazy, které k vám vysílá vaše podvědomí. Zamyslete se nad tím, proč to děláte, a odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co je to za vzkazy, které nechci slyšet?
 • V jaké oblasti svého života ne-vědomě předstírám a proč?

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Někdy se cítíme vyčerpaně, prázdně... Dny naplněné povinnostmi nenaplňují nás, protože pro to všechno zapomínáme na to elementární – zapomínáme na sebe. Věnovat se sobě, cítit se dobře a odpočatě nicméně tvoří základ k tomu, abychom dokázali být v životě dlouhodobě šťastní. A taky, aby s námi mohli být šťastní ti druzí. Jde momentálně také o vaše téma, které nadcházející týden otevře. V té souvislosti si odpovězte na otázky:

 • Uvědomuji si tu úzkou souvislost mezi svým dobrým pocitem a příjemnými pocity mých nejbližších?
 • Jak se momentálně cítím – jsem šťastná?

Horoskop: Jaký je osud Vah podle perské, indické či egyptské tradice?

elle.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Uznání autority druhého člověka může být pro řadu z nás problém. Je i není to dobře – vždy záleží na konkrétní situaci. Pokud se po nás žádá nesmyslně vzhlížet k někomu, kdo v porovnání s jinými dosud nic mimořádného nedokázal, je namístě protestovat. Jde-li však o moudrou osobu s mnoha zkušenostmi, za níž hovoří činy, je to nejspíš jen naše ego, kdo má problém smeknout. Pocit vlastní důležitosti je i vaše momentální téma. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Koho si ve svém životě opravdu vážím a proč?
 • Je v mém okolí naopak někdo, koho si vážit nedokážu, a co mě k tomu opravdu vede?

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Každý z nás už někdy v životě zažil okamžik, kdy sám sobě nerozuměl. Chaos v myšlenkách a pocitech, přemítání o tom, co je a není správné, žádoucí či žádané, co je pro nás to nejlepší… V takových momentech je dobré své otázky dočasně úplně stopnout a pročistit svou energii třeba pečlivým úklidem domácnosti. Jde o užitečnou věc i nástroj, jak si symbolicky (ale vědomě) uklidit i uvnitř sebe. Je to zároveň také vaše současné téma. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • V jaké oblasti svého života cítím momentálně největší chaos?
 • Co mi obvykle nejvíc pomáhá v okamžiku, kdy si potřebuji utřídit myšlenky?

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Dospělý člověk bývá díky svým zkušenostem často velmi opatrný. Nechce už znovu prožít bolest, nechce si projít zklamáním. Každý další začátek může ve své podstatě vnímat jako přítěž, práci znovu od základu, od nuly… Je to pochopitelné, zároveň však i do značné míry limitující. Najít „zlatou střední cestu“ bez zbytečných rizik, zároveň však stále posunující vpřed je někdy složitá záležitost; zároveň jde i o vaše aktuální téma. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Dokážu se povznést nad své neúspěchy, poučit se z nich a nebát se nového začátku?
 • Jakou nejbolavější zkušenost mám a jak se na ni dívám s odstupem času? Jakou kvalitu mi přinesla do života?

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Iluze jsou běžnou součástí života a čas od času jim podlehne každý z nás. Důvod je prostý – ne vždy představuje svět zrovna šťastné místo. Iluze bývají lákavé; voní po radosti, dokážou uvolnit a na okamžik natřít realitu na růžovo. Jejich úskalím je ale následné zklamání, které se zákonitě později dostaví. Nečekejte, že najdete poklad na konci duhy, nehledejte bránu do zámku na obláčku. Namísto toho se soustřeďte na své momentální bohatství a na záležitosti, které máte na dosah. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jsem typ člověka, který snadno podlehne iluzím, nebo jsem naopak tvrdý realista (a co mi můj postoj přináší)?
 • Kdy se mi můj pohled skrze růžové brýle nevyplatil a co jsem si z té zkušenosti odnesla?

Keltský horoskop posvátných stromů: Jaké vlastnosti a osud určuje vám?

elle.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Pokud se chceme stát součástí něčeho velkého a dokážeme nejenom snít, ale pro svůj sen i něco udělat, máme nepoměrně větší šanci než ten, kdo o svém záměru jen mluví. Myšlenka sice tvoří, ale sama o sobě nestačí. Nadcházející týden vám dá příležitost opustit vyšlapanou cestu a udělat první krok do zdánlivého neznáma. Cítíte-li, že už jste přerostla stávající situaci a hrozí, že zabloudíte na vlastním dvorku, neváhejte vykročit. Neprodlévejte, jinak vám tento okamžik unikne. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jak se ve své aktuální situaci cítím – jsem spokojená, nebo vím, že mi věci tak jak jsou, nevyhovují (nestačí)? A co mohu udělat pro to, abych byla šťastná?  
 • Je snění běžnou součástí mého života? A kolik snů už se mi splnilo?

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Některé události máme v životě pod kontrolou, na jiné nestačíme, protože to zkrátka není v našich silách nebo možnostech. V takovém případě nemá smysl vynakládat svou energii a plýtvat časem. Naopak je dobré nechat věc být a přijmout fakt, že ovlivnit ji zkrátka nemůžeme. Velkým uměním je ovšem rozeznat, kde máme šanci se uplatnit tak, že se dostaví výsledek, a kde to naopak nemá žádný význam. Právě toto téma otevře nadcházející týden. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jak často zažívám pocit frustrace z toho, že ač se snažím, kýžený výsledek se nedostavuje?
 • Znám podobnou situaci také z druhé strany – od přátel či rodiny? A jak tyhle momenty prožívám?

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Dramata v životě nechce nikdo z nás, přesto je na své cestě tu a tam potkáváme. Lepší než se soustředit na problém a donekonečna spílat osudu je zaměřit svou pozornost na vy-řešení. Nikdo nechce bez přestání poslouchat vaše stýskání o nepřízni života, stejně jako vy nechcete stále utěšovat a litovat druhé. Nastal čas změnit svůj postoj a připravit se na změnu. Nastavte tvář dešti, vydejte se vstříc očistné bouři. Budete se divit, jak transformační muže být. Zároveň si odpovězte na následující otázky:

 • Jak vnímám lidi, co si pořád stěžují na nepříznivé okolnosti a stále viní ze svých nezdarů druhé? A nepatřím k nim náhodou i já?
 • Zažila jsem už ve svém životě okamžik, který byl ničivý jako bouře v horách, zároveň však v konečném důsledku transformační?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Jistě bychom našli řadu příkladů, kdy pro jednu „věc“ existuje více různých pojmenování. Jedním z mnoha je tzv. šestý smysl, někdy nazývaný intuice, vnitřní hlas nebo třeba vyšší já. Ať už schopnost vnímat nápovědu „odjinud“ nazýváme jakkoli, jedno je jisté: nikdy nás nezklame. Je však třeba dokázat oddělit ničím nepodložený strach a nejistotu, za kterou často stojí staré vzorce chování, manipulace druhých, nebo i naše vlastní ego. Jde také o vaše aktuální téma. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jsem intuitivní člověk, který věří především svým pocitům, nebo vše potřebuji mít nějak rozumově podloženo? A vyhovuje mi mé nastavení?
 • Dokážu si vybavit nějakou situaci, kdy se mi vyplatilo poslechnout svůj „šestý smysl“?

autorský článek, inspirace kartami Mystické šamanské orákulum (Villoldo, Baron-Reid, Lobos)

REKLAMA