5 fází vztahu, kterými procházejí jen silné páry

 

Zamilovanost 

Je to nejvíce vzrušující pocit. Motýli v břiše, červenání se, a pocit neustálé potřeby se usmívat. Je to něco, co často nepředvídáte, a co nelze jen tak kontrolovat: bez ohledu na to, jak toto šílenství nazýváte – tsunami nebo chemie – není před ním úniku. Jste totiž podrobeni nikoli vědomé volbě, ale instinktu, který je však uspokojen jen dočasně. V tomto období se vám partner jeví jako nejideálnější člověk na celém světě – samozřejmě do doby, než se láska posune na další úroveň, nebo nevymizí úplně. 

 

via GIPHY

 

Společný rozvoj

Když vyznáváte lásku, děláte vědomou volbu. To znamená, že první fáze skončila, a jste připraveni ve vztahu pokračovat dále. Poutáte se ke svému partnerovi, děláte společné plány, věříte si navzájem, rostete a vyvíjíte se spolu. Právě v této fázi se mnoho párů rozhoduje o společném životě a svatbě. A pokud nepochybujete o tom, že je to skutečně vaše osoba, posouváte se zas o kus dál. 

 

via GIPHY

 

Zklamání

Zklamání a odcizení je bod zlomu, kteří mnozí nedokáží překonat. V určitém okamžiku si uvědomíte, že ke svému partnerovi již necítíte to, co dříve, a vaše naděje na společnou budoucnost se postupně vytrácejí. Uvědomujete si, že s takovým vztahem nejste spokojeni, ale nemůžete najít důvod toho, co (nebo proč) se to děje. Pak hledáte důvody k hádkám, a každá maličkost, které jste předtím nevěnovali pozornost, vás vyvádí z míry. 

Když jste zamilovaní, připadá vám na vašem partnerovi všechno dokonalé, ale v této fázi vás naopak začíná otravovat i to, co se vám na něm kdysi líbilo. Kladete si proto otázku: Byla to vůbec správná volba? Hlavně nepanikařte – touto fází prochází (a musí projít) každý pár!

 

via GIPHY

 

Práce na vztahu

Situaci můžete zachránit pouze tehdy, změníte-li své myšlení. Práce nad sebou a potažmo vztahem se vyplácí: city se mohou stát o to zralejšími a silnějšími. Nikdo není dokonalý: všichni máme problémy a komplexy. Proto se musíte zamilovat nejen do předností toho druhého, ale i do vzájemných nedostatků. Ano, vztahy jsou pracné, a proto je důležité pochopit a akceptovat, že pravá láska vyžaduje čas, trpělivost a sílu. 

 

via GIPHY

 

Láska, která přežije všechno

Je těžké vyrovnat se s každodenními problémy na vlastní pěst, a proto neustále podvědomě hledáte partnera, který se stane vaším věrným spojencem pro život. Neočekávejte, že váš partner plně uspokojí všechny vaše potřeby: každý jsme jiný, takže se musíte jeden druhému přizpůsobit. Další otázkou je, jak citlivě a pečlivě to budete dělat. Když bude schopni projít všemi obtížemi, uvědomíte si, že po svém boku máte opravdu oddaného člověka, a to je, jak jistě víte, to nejdůležitější. 

V poslední fázi zpravidla již nic neskrýváte, znáte své silné i slabé stránky a partnera milujete takového, jaký je. Právě v tu chvíli si uvědomujete, že pravá láska existuje. A ta i hory přenáší.  

 

via GIPHY

Mohlo by se vám líbit

Tajemství lásky, která nerezaví (ani s věkem)

Existuje nějaký magický recept na dokonalý vztah, který přežije všechny překážky osudu? Zcela určitě. A pečlivě jej střeží páry, které jsou spolu více jak čtyři dekády.
elle.cz