Přejít k hlavnímu obsahu

Planety Venuše a Mars jsou ve Střelci. Co to pro nás znamená?

Venuše ve Střelci

29. prosince 2023 – 19. ledna 2024

Venuše, planeta lásky, přátelství a potěšení, se po dlouhý týdnech strávených ve Štíru posouvá do pozice Střelce. S novým rokem jsme tedy mohli pocítit mírné uvolnění, co se týče mezilidských vztahů. Venuše ve Štíru nám dala nahlédnout do hloubi našich niter, utřídit si myšlenky, pochopit podstatu našich tužeb a rozhodnout se, do čeho chceme a naopak už nechceme dále investovat energii a emoce. Toto období bylo náročné také na odkrývání a léčení starých šrámů a nejednoho z nás přimělo se v tichosti obrátit do sebe. Přesun Venuše do pozice Střelce nás naopak vyláká ven z ulity. Můžeme se těšit na nová dobrodružství a uvolněnou, radostnou atmosféru a optimismus, který bude protkávat všechny sféry, ve kterých Venuše působí. Toto období je ale vhodné také k objevování světa okolo nás, pokud vás tedy láká vyjet do cizích krajin, právě teď je ta správná doba. Střelec miluje poznávat a učit se nové věci a objevovat nové obzory, můžeme se tedy těšit i na oživení již existujících vztahů. S partnerem možná otevřete několik nových témat a navzájem se inspirujete. Protože Venuše ovlivňuje i náš vnitřní hodnotový žebříček a Střelec oplývá schopností dobře komunikovat své myšlenky a potřeby, bude následujích několik týdnů obdobím, kdy si dokážeme dobře prosadit svůj názor ať už doma nebo v práci. Kolem 19. ledna, kdy se Venuše bude křížit s Neptunem v Rybách, se však mějme na pozoru a nespoléhejme na první dojem, pokud se něco bude jevit jako příliš dobré, než aby to byla pravda, a vyhněme se důležitým rozhodnutím.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop od 8. ledna: Berani nesmí nic přehánět, Blíženci naberou dech

Týden výrazně ovlivní novoluní, které ve svých aspektech slibuje mnoho dobrého, zejména příznivý obrat ve vlekoucích se záležitostech. Celý týden se ponese v duchu nových začátků a důležitých rozhodnutí. Mars, který vkročil do znamení Kozoroha, zkrotí svou energii a začne pracovat a snažit se, v tomto znamení má velkou výdrž a houževnatost. Pokud se vám tedy zatím nedařilo zvládat novoroční předsevzetí, teď je ta správná chvíle, kdy se to může konečně rozjet. Zkuste to znovu a uvidíte!
elle.cz

Mars ve Střelci

4. ledna 2024 – 13. února 2024

V pozici Střelce se od 4. ledna ocitá také planeta Mars, a my se můžeme cítit sebevědoměji než obvykle. Můžeme se těšit na příliv energie a chuť pustit se do práce. Střelec je znamení, které s sebou přináší úspěch, což je něco, po čem Mars velmi touží. Podaří se nám tedy dovést do zdárného konce projekty, které se doteď táhly, a sklidit za ně zasloužené ovoce. Protože budeme hýřit energií, nemusíme se bát naložit si více práce, než obvykle. Mars, neustále mířící dopředu, a Střelec, obdařený soustředěností a smyslem pro řád, nám pomůžou s její realizací. Hvězdy nám slibují období, ze kterého vyjdeme jako pragmatičtější a realističtější, než doposud. Stejně jako toto spojení vybízí k práci také svádí k milostným dobrodružstvím. Marně bychom čekali na vhodnější chvíli, kdy popustit uzdu svým erotickým fantaziím a užít si v posteli trochu hravosti. Kolem 7. února však vlivem Neptunu nastane útlum. Ocitnete-li se na mrtvém bodě a nebudete-li si vědět rady, kam vaši energii nasměrovat, nelekejte se, vyčkejte a situaci pozorujte. Vysvobození přijde s 13. únorem, kdy se Mars přesune do Vodnáře.

Mohlo by se vám líbit

Čeká nás rok Dřevěného Draka. Co přinese nový Čínský rok?

Sobota 10. února 2024 je dnem, kdy začne Čínský Nový rok. Datum se řídí dle lunárního kalendáře a připadá na 15. den prvního měsíce podle čínského lunárního kalendáře. Pojďme se blíže podívat, na co se můžeme těšit v nadcházejícím roce ve znamení Dřevěného Draka.
elle.cz

Zdroj: Refinery29, Times of India, shondaland.com