Přejít k hlavnímu obsahu

Velký horoskop pro znamení Vah

VÁHY 24. září - 23. říjen

Charakteristika
Osobnost

Váhy, jak už napovídá symbol jejich znamení, mají hluboce zakořeněný smysl pro rovnováhu a spravedlnost. Za všech okolností dokáží zachovat klid a chladnou hlavu, nedají se snadno strhnout emocemi. Jsou schopny mimořádné objektivity, postupují věcně a nezaujatě. V projevování vlastních citů navenek nikdy nezacházejí do krajnosti, vždy se dokáží ovládnout, i když uvnitř je mohou prožívat velmi silně. Na spory mají schopnost nahlížet očima obou znesvářených stran a nestrannost obvykle zachovávají až do konce. I ve sportu pro ně bývá téměř nemožné vybrat si tým, kterému budou fandit. I když se to nejeví na první pohled, bývají váhy velmi ctižádostivé.

Váhy bývají průrazně inteligentní a jsou obdařeny schopností kreativního myšlení. Jejich fantazie nezná hranic. I když tyto své vlastnosti Váhy umí uplatnit v životě i práci, v rozletu je nezřídka brzdí jejich vrozený smysl pro rovnováhu. Nejsou to typy, které by se dobrovolně vrhaly do konfliktů, jejich přirozeností je spíše zachovávat neutralitu.

Mohlo by se vám líbit

Velký horoskop pro znamení Panny

Komplexní horoskop pro znamení Panny, který se zaměřuje nejen na obecnou charakteristiku daného znamení, ale mimo jiné i na méně obvyklé oblasti jako jsou erotika, zdraví, vhodné bylinky, poslání a finance.
elle.cz
Práce

Vahám obvykle nesvědčí pozice, kde je nutné rychle konat a rychle se rozhodovat. Mnohem lépe se uplatní v oborech, kde využijí svou kreativitu. Výjimečně úspěšné bývají v oblasti advokacie, ale i v politice. Váhy mají mimořádnou schopnost vhledu, velmi rychle se dokáží zorientovat ve složitých životních situacích. Nadto mají dar empatie a jsou tak výborně vybavené pro práci kouče, poradce či terapeuta.

Láska

Stejně jako v životě, i v lásce a vztazích usilují Váhy o harmonii. Osamělost nenesou dobře, není v souladu s jejich potřebou vyváženosti. Prahnou po milujícím a chápavém partnerovi, s nímž si mohou vybudovat rovný a stabilní svazek. Nestojí o konflikty a výlevy citů. Ke svému partnerovi jsou samy nanejvýš pozorné, jeho přání a potřeby jsou pro ně na prvním místě. Jsou mimořádně chápavé a tolerantní, díky umění vžít se do druhých často rozumí jejich pohnutkám a chování lépe než svým vlastním stavům a potřebám.

Zdraví

Váhy často trpí na bolesti hlavy a migrény, které obvykle předznamenávají jiné nadcházející onemocnění. Měly by se psychicky šetřit, i když působí klidně a vyrovnaně, mívají slabší nervy.  Váhy mají citlivou pokožku a jsou náchylné na nejrůznější kožní nemoci, záněty a ekzémy. Pozor také na prochladnutí odspodu, které může být nebezpečné pro močové cesty a ledviny. Ženy by neměly vynechávat pravidelné kontroly vaječníků. Váhy bývají také ohroženy cukrovkou a trápí je bolesti bederní páteře.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop přátelství: Co vaše datum narození prozradí o vašich blízkých

Řekněte mi své znamení a já vám řeknu… jaká vlastnost nesmí chybět vašim přátelům. Hledáte ty, kteří jsou za všech okolností sami sebou, umějí se dokonale vcítit do vašich pocitů, nebo ty, co vám umožní odhodit masku a konečně ukázat svoji pravou tvář? Prozradíme vám, čím se podle hvězd vyznačují vaši blízcí.
elle.cz
Životospráva

Váhy by se měly zamyslet nad svými návyky a životosprávou, mnohé by jistě dokázaly změnit.  Podpořily by tak své zdraví a přispěly k celkovému pocitu pohody. V první řadě by pomohlo zmírnit tempo a tolik neponocovat. Cigarety, alkohol a jiné návykové látky jim výrazně škodí. Prospěje jim, když každý den ujdou alespoň kousek cesty do práce a z práce pěšky. A místo cesty výtahem vyběhnou schody. Pozor na překyselení organismu a nedostatek vitamínů, zejména A a E. Na ledviny jim zaručeně pomůže lipový a heřmánkový čaj.

Bylinky

Vzdušné znamení Vah často přepadá splín. S ním ale souvisí i onemocnění ledvin a močových cest. Nejúčinnějšími bylinkami budou v jejich případě zlatobýl nebo bříza. Nic nezkazí ani meduňkovým, mateřídouškovým či řebříčkovým odvarem. Se znamením Vah se pojí lilie a šeřík. Jejich šťastnou bylinou je pomněnka.

Finance

Váhy rozhodně nejsou příkladnými hospodáři. K penězům mají ambivalentní vztah. Umí je vydělat, ale nemyslí na zadní kolečka. Žádné uvážlivé spoření na horší časy se v jejich případě nekoná. Raději si dopřejí nějaký vzdělávací kurz nebo si prostě udělají radost příjemnou dovolenou. S jejich finanční situací to bývá trochu jako na houpačce – zatímco někdy jsou švorc, jindy neví, co s penězi.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop od 18. září: Lvi si mají přiznat pravdu, Váhy odolat pokušení

Je tu další týden a s ním i náš originální horoskop. Nadcházející dny ukážou, jak důležitou roli hraje v životě empatie a ohleduplnost. Nezapomínejme, že každý z nás je jen člověk, a že i ten naoko silný může být uvnitř křehký a zranitelný. Na každé znamení zvěrokruhu navíc čeká ještě další důležité téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.
elle.cz
Erotický horoskop pro ni

Žena ve Vahách je smyslnost sama a je si toho dobře vědoma. Mistrně ovládá umění svádět, muže dokáže přivést k milostnému vytržení. Její doménou je předehra, dlouhé milování a erotická masáž. Dobře zná a miluje vlastní tělo, přesně ví, jaké jsou její přednosti. Partnera dokáže uhranout svými ňadry a klínem. Je jako zkušená Venušina kněžka lásky, chvíli se mazlí jako laskavý vánek a za chvíli bouří jako uragán.

Erotický horoskop pro něj

Muž ve Vahách bývá živočišný, je obdařen zvláštní sexuální intuicí. Je to pozorný a ohleduplný milenec, kterému záleží na tom, aby partnerku vždy uspokojil. Rád se nechá vést jejími potřebami a fantaziemi, nechává ji převzít iniciativu. Když se ženě dvoří, nebývá urputný, nýbrž spíše nenápadně vytrvalý. Zpočátku může působit dojmem, že mu o sex tolik nejde. Skutečnost je však taková, že milování je pro něj něčím mnohem hlubším než jen tělesným spojením. Je mistrem polibků, laskání a doteků. Bývá něžný a vynalézavý. Jeho nejcitlivějším místem je oblast beder. Jeho nejčastější fantazií je sex ve třech.

Poslání

Váhy, zkuste se vymanit z přílišné citové závislosti ve vztazích. Zaměřte se více samy na sebe a své vlastní potřeby. I když jste samy, jste celistvé a můžete pociťovat radost a štěstí! Věnujte se svým zálibám, vzdělávejte se, naslouchejte si. Věřte, že to pro vaše vztahy a partnery bude přínosem.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop na září: Berani mají věřit instinktům, Býci nesoudit druhé

Čas rychle ubíhá a my vstupujeme do poslední třetiny letošního roku. Je tu září a s ním i náš pravidelný měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe a bez zbytečných komplikací. Nenechte se zaskočit a přečtěte si, nač byste se měli v průběhu příštích dnů soustředit, nad čím se zamyslet a čemu se raději vyhnout. Jaká témata přinese letošní září právě vám?
elle.cz

Zdroj: Autorský článek