Exkluzivně: Priyanka Chopra Jonas a její jedinečné beauty tipy

 

Nedávno jste se stala ambasadorkou pro MAX Factor, co to pro vás znamená?  

Max Factor má dlouhou historii a byly s ním spojovány ty největší Hollywoodské hvězdy. Pokud jste někdo, kdo má rád make-up, tuto značku zkrátka znáte. Líbí se mi také, že se nebojí vyvíjet směrem k rozmanitosti či inkluzivitě a naslouchá přáním zákazníků.  

Máte nějaký oblíbený produkt?  

Lidé, kteří mě neznají osobně, možná neví, že jsem velice zaneprázdněná a mám to tak ráda. Většinou se maluji, zatímco piji kávu v autě, takže jsem si oblíbila Facefinity, jelikož jde o podkladovou bázi, make-up i korektor v jednom. Nepoužívám ho velké množství, a potom je jako moje druhá kůže. Miluji také matné rtěnky - speciálně Elixir Soft Matte Lip Colour v barvě Soft Berry. Je skvělá, protože nevysušuje rty jako jiné matné barvy na rty.  

Co pro vás symbolizuje make-up? 

Pro mě jde o formu sebevyjádření. I díky němu se můžete cítit dobře ve své kůži, získat větší sebevědomí a stát se tou nejlepší verzí sebe sama. Když jsem byla mladší, dávala jsem vždy jeho prostřednictví najevo, jak se cítím. 

Jaký je váš typický každodenní look? 

Během dne se snažím držet neutrálních tónů - lehký a fresh make-up, tvářenka a trochu řasenky. Řasenku miluji, byl to první produkt, který jsem kradla mamince. (Smích.) A co se týče večerního looku, zbožňuji červenou rtěnku a doplním ji většinou očními linkami.  

Červená rtěnka je skvělá, ale mnoho lidí se jí bojí... 

To chápu. (Smích.) Avšak velice záleží, kolik jí použijete. Já většinou začínám s menším množstvím, které vrstvím podle potřeby.  

 

Priyanka Chopra Jonas

 

Jak vnímáte krásu optikou dnešního světa? 

Pohled na krásu se neustále mění a myslím, že právě probíhá ve společnosti velmi důležitý dialog o tom, co krása znamená pro osobitost každého z nás. Mění se tak standardy, které byly dříve stanoveny. Já osobně jsem začala s kariérou herečky v sedmnácti letech, kdy jsem se snažila dosáhnout nereálných cílů a bylo velmi obtížné být neustále perfektní. Trvalo mi opravdu dlouhou dobu, než jsem se smířila se svými přirozenými půvaby a cítila se dobře ve své kůži. Díky konverzaci, kterou vede dnešní generace, cítím, že se to mění a jsem za to opravdu vděčná. 

Představte si krásnou ženu, jaká je? 

Sebevědomá. Protože sebevědomí je něco, co v sobě můžete vybudovat, ale nemá ho každý, protože se s ním nerodíme. I já mám stále dny, kdy o sobě pochybuji, ale trénuji a když potřebuji, vyndám “sebevědomí” ze svého batohu a používám ho. (Smích.) 

Kdo vás, co se týče krásy, nejvíce inspiruje? 

Mnoho lidí, ale asi si vyberu Dr. Barbaru Sturm. To, čeho dosáhla v oblasti péče o pleť, je neuvěřitelné.  

Sledujete beauty trendy? 

Je to velmi obtížné. Nejsem někdo, kdo by trávil čas na sociálních sítích, aby zjistil, co je nového, ale myslím, že to vždy tak nějak vycítím. Raději trendy udávám, než abych je sledovala. Důležité však je vždy najít něco, co vás inspiruje a co vám sedí. Samozřejmě je třeba někdy experimentovat, ale v mezích autenticity.

Máte raději, když vám make-up dělají profesionálové nebo se ráda líčíte sama? 

Běžně se líčím sama, ale pokud jdu na nějaký event, mám focení nebo natáčím, nevěřím si natolik, abych se namalovala sama. Profesionální make-up neumím. A proč bych se to měla učit, když dělám s nejlepšími umělci z oboru. (Smích.) 

Naučili vás nějaké beauty triky, které s námi můžete sdílet?  

Ano, vždy si dát alespoň desetiminutovou masku předtím, než se začnu chystat na důležitou akci a vždy vyčesat obočí, než ho začnu upravovat.

Výrazné rty nebo oči? 

Inklinuji k oběma. A byla i hrozná doba, kdy jsem nosila obojí najednou. (Smích.) Když jsem unavená, maluji si výrazně rty, abych odvedla pozornost od kruhů pod očima, ale miluji i kouřové stíny. 

Priyanko, pocházíte z Indie, země, kde vzniklo mnoho beauty rituálů? Je nějaký, který byste doporučila? 

Moje matka se o sebe vždy starala a bylo to pro ni velmi důležité. Naučila mě dělat peeling celého těla a vždy do něho přidávám trochu kurkumy, která má hojivé účinky. Jednou týdně také dopřávám svým vlasům olejovou kůru.  

Julia Roberts: Poslední upřímná hvězda své generace

elle.cz