Lady Gaga: Královna popu a bizarních kostýmů

Dnes si již pop scénu bez Lady Gaga nemůžeme představit – dobyla svět hudby, filmu i módy a založila dokonce vlastní značku make-upu. Zdá se, že není nic, co Lady Gaga neumí. Začínala coby textařka pro Britney Spears, New Kids on the Block, Fergie a Pussycat Dolls, avšak díky unikátnímu hlasu rychle získala pozornost producentů. Její první album bodovalo s tanečními hity jako Just Dance a Poker Face, avšak veřejnost zaujala také svým nekonvenčním vzhledem. Coby začínající hvězda se držela hesla „fake it till you make it” – v době, kdy si nemohla dovolit drahé kostýmy na zakázku, spolupracovala se začínajícími návrháři a umělci, kteří ji zásobovali vším, co mohli vyrobit za minimální budget. Její známé červené body s kapucí, ve kterém byla na začátku své kariéry několikrát focena, prý bylo jediným designerským kusem. 

Publikum tato excentrická jolie laid okouzlila svou extravagancí – na rozdíl od jiných zpěvaček se neubírala cestou explicitní vulgarity (byť nahota hrála velkou roli). Její osobitý styl měl vždy unikátní umělecký element, který s lehkostí implementovala do každého svého vystoupení na jevišti i mimo něj. Svou podobu měnila jako chameleon s nebývalou lehkostí – z 80's rockerky v klipu Telephone se vmžiku transformovala do elegantní jazzové divy zpívající po boku legendárního Tonyho Bennetta. Proměnila se skoro v super ženu, která kromě turné, koncertů a práce na nových singlech, navíc stíhala účinkovat v seriálu The Simpsons, nahrát píseň s Eltonem Johnem pro animovaný film Gnomeo & Julie a natočit dva televizní speciály na Díkuvzdání

 

Nejextravagantnější looky Lady Gaga:

 

Časem se o ní začal zajímat i Hollywood. Objevila se ve dvou malých rolích režiséra Roberta Rodrigueze (Machette Kills a Sin City: A Dame To Kill For), za které však nezískala nijak velký obdiv filmových kritiků. Tato zkušenost však navnadila její apetit pro hraní, a tak kontaktovala režiséra a scénáristu Ryana Murphyho s tím, že by si chtěla zahrát v jeho nadcházejícím projektu. Ten jí věnoval celou řadu úspěšného televizního seriálu American Horror Story: Hotel, kde ztvárnila hraběnku Elizabeth, za kterou získala svůj první Zlatý glóbus.  

Ať už si o jejich hereckých schopnostech každý myslel, co chtěl, rozhodně přesvědčily Bradleyho Coopera k tomu, aby ji odsadil do role Ally ve své adaptaci filmu A Star is Born (již čtvrté v historii Hollywoodu). Nejenže film získal obrovskou popularitu mezi diváky, ale vybojoval i Oscara (z celkem osmi nominací) za nejlepší píseň – Shallow. Po takovém úspěchu však na diváky čekalo ještě větší překvapení – v roce 2020 bylo oznámeno, že Lady Gaga ztvární Patrizii Reggiani, manželku zesnulého Maurozia Gucci v dramatu Ridleyho Scotta House of Gucci. Byť film nezískal přízeň filmových kritiků ani diváků, mohli jsme si užít fantastické kostýmy. A frázi „Father, Son and House of Gucci” z hlavy už jen tak nedostaneme.  

 

Zdroj: FX Networks, Insider.com