Máte lockdown body?

 

Kdysi jsme o práci z domova zpoza hradby naší dobře klimatizované kanceláře jen snili. Když byly naše prosby vyslyšeny, zjistili jsme, že i home office má svá úskalí. Kromě sociální izolace, poklesu naší nálady a diskutabilní pracovní výkonnosti má velmi významný vliv na naši fyzickou schránku. Podle rehabilitační lékařky Ivy Jaklové z Centra pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze režim práce z domova může být fajn, ale už od samotného začátku musíme mít strategický plán. To znamená zejména vhodné pracovní prostředí čítající výškově nastavitelnou židli, psací stůl… a ne celou pracovní dobu strávit s počítačem v klíně, na pohovce nebo s nohama na stole. „Navíc, kdo byl doposud zvyklý chodit do práce pěšky, na kole, koloběžce a několikrát týdně po práci zajít do fitness centra nebo na jógu, se jen velmi obtížně a dostatečně rychle naučil chodit na procházky, běhat nebo cvičit doma,” vysvětluje Jaklová, s čímž nejde než souhlasit. Zatímco na jaře jsme všichni sportovali jako šílení a doslova se předháněli, kolik hodin týdně odcvičíme na online lekcích s naší oblíbenou instruktorkou, na podzim vlna cvičícího entuziasmu odplula jako nadílka povánočních slev. 

Více o tom, jak působí lockdown a pobyt doma na vaše tělo si přečtete v únorové ELLE, kterou si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz a samozřejmě ji najdete i na stáncích.

Ovšem věděli jste, že lockdown nepůsoní nepříznivě jen na vaše tělo, ale i na vaši pleť? Čtěte dál! 

Díky únorové ELLE, si zamilujete francouzský "je ne sais quoi" styl

elle.cz

Pleťová sebevražda 

A co se v éře lockdownu děje s naší pletí? Je vystavena polutantům stejně jako kdekoli jinde. Akorát jsme výfukové plyny a suchý vzduch z klimatizace vyměnili za škodliviny z vaření a uklízení (zejména luxování a utírání prachu). Mnoho nečistot do pleti dostaneme i pod hlavičkou hygge. Stačí jednoduchý pokus: schválně si zkuste měsíc pravidelně zapalovat svíčky, vonné tyčinky či františky v místnosti, kde máte bílé záclony, a poté zkontrolujte množství spadu, které na záclonách zůstalo. Sami budete překvapení, jak moc nám tato kratochvíle ničí zdraví. Pokud se bez svíček neobejdete, zkuste aspoň vyměnit tmavý vosk za světlý rostlinný s bavlněnými knoty a během jejich používání vždy větrejte, anebo zapřemýšlejte o interiérovém parfému či ultrazvukovém aroma difuzéru, který esenciální olej rovnoměrně rozptyluje do vzduchu v mikročásticích a zároveň funguje jako aromaterapie a pomůže vám k nabuzení, nebo naopak příjemné relaxaci. 

Podle kosmetičky Viktorie Moravcové z pražského salonu Miracle Esthetic Clinic & Spa se na naší pokožce také silně projevuje stres, ve kterém se nacházíme. Pleť je citlivější a náchylnější k nejrůznějším problémům, což v kombinací s nošením roušek může nadělat pěknou paseku. „Pleť se více zanáší a tvoří se akné. Je důležité jí věnovat potřebnou péči a používat protizánětlivé přípravky, které zastaví zánětlivé procesy,” vysvětluje Moravcová. Důležité je také nemačkat pupínky doma a dopřát si profesionální péči a čistění jednou za tři až čtyři  týdny, pokud to situace dovolí.„Tím docílíte vyčištění pórů, a zabráníte tak tvorbě jizviček, které vznikají z nešetrného domácího čištění,” dodává kosmetička, která na home office nabádá k nepodceňování každodenní rutiny (že se nám občas nechce ani čistit si zuby, si říkat nemusíme) a používání výživných a vitaminových masek, které pokožce dají odpočinout od působení modrého světla.  

Celý článek si přečtete v únorové ELLE, kterou si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz a samozřejmě ji najdete i na stáncích.

Inspirujte se v Paříži! Objevte nejstylovější francouzské influencerky

elle.cz