Hustému obočí odzvonilo: Na scénu se vrací tenká linka z devadesátek

Devadesátkový styl v roce 2023

Jak víme, móda a některé beauty trendy mají cyklickou povahu. Z toho vyplývá, že není radno vyhazovat naše staré kousky a zapomínat beauty tipy a triky, které jsme v minulosti ovládali. Tyto trendy se totiž postupně vrací. Jen v trochu upravené verzi – tak, aby více seděly atmosféře a stylu roku 2023. Proto se nelekejte – nevrací se totiž trend toho, že vám z obočí zůstane jedna tenká čárka dokreslená tužkou. Tomu už jsme snad daly sbohem natrvalo! Vedle trendy huňatého obočí, které pyšně nosí třeba Cara Delevingne, se ale objevuje i obočí, které je velmi úzké a jemné. To můžeme vidět třeba na supermodelce Belle Hadid. Jaký tým jste vy?

Mohlo by se vám líbit

Ombré concealer trend: získejte dokonalý obličej bez efektu masky

Tik Tok, místo, kde najdeme všechno na světě – novinky o celebritách, rady ohledně randění, nové beauty i fashion trendy. Po hodinách scrollování nás tentokrát zaujal trend #ombreundereyes. S téměř šesti miliony zhlédnutí, které neustále přibývají, evidentně nejsme jediní, kteří ho považují za hit hodný následování...
elle.cz

Dvakrát měř, jednou trhej

Ještě dřív, než propadnete trendu a vezmete do ruky pinzetu, pořádně si to rozmyslete. Někteří lidé totiž mají dlouhodobý problém s tím, že jim jednou vytrhnuté chloupky už nechtějí dorůst. Než tedy popadnete pinzetu a začnete trhat obočí s vidinou vypadat jako Bella Hadid, nejdřív si tvar a tloušťku obočí vyzkoušejte pomocí makeupu. Přebytečné chloupky jednoduše zakryjte korektorem tak, abyste viděla, jak na vás bude tenké obočí vypadat. Pokud se pro vytrhání chloupků opravdu rozhodnete, mějte na paměti, že údržba perfektní linie tenkého obočí bývá náročnější, než u aktuálně oblíbeného přírodního, ale upraveného obočí. Je potřeba dobře zvolit tvar a pravidelně vytrhávat chloupky kolem tak, aby nenarušovaly jeho celistvost. V místech, kde chloupky chybí je potřeba je naopak dokreslit, aby byla linie obočí perfektní.

 

Tenké obočí – hot or not?

Tvar, tloušťka a barva obočí konturuje celý výraz v obličeji. Proto je potřeba mu věnovat opravdu hodně pozornosti. Nejdůležitější samozřejmě je, abyste se v něm cítila dobře. Mějte ale na paměti, že ne každému tenké obočí sluší. Lidé s nižším čelem, štíhlými a jemnými obličejovými rysy by se tenkého obočí rozhodně bát neměli. Pokud ovšem máte čelo vyšší, ostré rysy v obličeji a ráda si výrazně líčíte oči, tenké obočí pro vás není to pravé. Nejen, že vašemu tvaru obličeje a rysům nebude sedět, ale u výrazného líčení tenké obočí navíc úplně zanikne. Nemusíte tak jít za každou cenu s trendy. Co vám sedí a v čem se cítíte nejlépe stejně úplně ze všech nejvíce odhadnete vy sama. Ať už nosíte obočí huňaté, přirozené, laminované, nebo tenké, nejdůležitější je, abyste se vy sama cítila dobře a sebevědomě bez ohledu na to, co je zrovna in.

Zdroje: Instyle.com, Whowhatwear.co.uk, Beautycrew.co.au

Jaké celebrity propadly kouzlu tenkého obočí?