Každý měsíc na kosmetiku? 6 opravdu dobrých důvodů proč ano

Proto pokud si to jen trochu můžete dovolit, dopřejte si profesionální kosmetickou péči každý měsíc. Můžete si představit, že kosmetické ošetření je jako osobní trenér pro vaši pleť. I když k němu chodíte jen jednou za měsíc a jinak si cvičíte doma, je fajn se s ním pravidelně potkávat, aby se podíval, jak si vedete, upravil váš tréninkový plán a přidal nové výzvy. A stejně jako při cvičení, pravidelnost je základ.

Jak se vám potom pleť odmění a jak to, že bude díky ošetřením v lepší kondici?

1) Budete směřovat k jasnému cíli

Správná kosmetička se nesoustředí jen na jedno konkrétní ošetření. Měla by vidět vaši pleť v kontextu, a čím déle k ní chodíte, tím více to platí. Měla by s vaší konkrétní pletí kontinuálně pracovat, postupně řešit všechny její problémy a cíle, a každé ošetření vám přizpůsobit na míru.

Spánek jako pleťová žehlička Aneb jak se vyspat do krásy

elle.cz

2) Získáte jistotu, že používáte správné produkty

V souladu s tím pak jde i výběr produktů na domácí použití. Po měsíčním intervalu odbornice snadno zachytí, zda vám přípravek funguje nebo ne, případně si rychle všimne, že například potřebujete intenzivnější sérum či méně hutný krém.

3) Pravidelná masáž pleť osvěží i omladí

Je skvělé, když je součástí kosmetického ošetření masáž obličeje. Ta totiž stimuluje ochablé svaly, a zároveň uvolňuje ty věčně zaťaté, ale také rozproudí mikrocirkulaci krve a lymfatický oběh. Tím pleť zpevňuje, vrací jí pružnost, podporuje hydrataci a zdravý vzhled.

4) Získáte čistou pleť bez mačkání

Všichni víme, že pupínky se nemají mačkat, ale kdo z nás reálně vydrží jejich zdlouhavý a pěkně ošklivý průběh hojení? Jenže v důsledku toho si akné roznášíme dál po obličeji. I s tím pomůže kosmetička, která díky intenzivnímu čištění dlouhodobě redukuje záněty i ucpané póry.

Mladistvá a zářivá pleť během čtyř nocí? Vyzkoušejte Skin cycling

elle.cz

5) Účinky kosmetiky se dostaví rychleji

Když svoji domácí péči podpoříte profesionálním přístupem a řadou produktů a postupů, které mají k dispozici v dobrém salonu, účinky se dostaví rychleji a vy se svých problémů s pletí zbavíte rychleji. Intenzivnější efekt mají zejména salonní exfoliační přípravky a procedury, ale také použití ultrazvukové špachtle nebo mikrojehličkové terapie, která je v salonu na rozdíl od domova stoprocentně bezpečná a zároveň podpoří vstřebávání účinných látek.

6) Pleť může omládnout

Zatímco domácí péče spíš udržuje stávající kondici pleti, pravidelné ošetření v salonu ji skutečně může zase omladit. Může lépe nastartovat regenerační procesy, dodat kůži extra porci hydratace, díky čemuž se méně vysušuje a je pružnější. Celkově je pak tvář dlouhodobě rozzářená, zbaví se matného a unaveného vzhledu a kontury jsou pevnější.

Zdroj: Newbeauty.co, Wikipedia Commons