REKLAMA

Exkluzivně: Po čem voní Christy Turlington a proč ji začít sledovat?

REKLAMA

Sláva, večírky ani divoké devadesátky na Christy Turlington kupodivu nezanechaly žádnou stopu. Vždycky byla hodnou holkou, která si v mládí vydělávala hlídáním dětí a úklidem stájí, kam tak ráda chodí. „V té době jsem koně zbožňovala a jezdila každou volnou chvíli po škole. Jednoho dne tam přišel fotograf Dennie Cody a zeptal se mé matky, jestli nás může se sestrou vyfotit,” říká mi z pohodlí svého aparmá v New Yorku přívětivě Christy, zatímco se na sebe koukáme přes aplikaci ZOOM, která celému světu v době koronavirové pandemie pomáhá být ve spojení. Díky osudné návštěvě stájí se začala psát modelingová kapitola jejího života. 

Christy Turlington a Calvin Klein

Právě teď společně se svým manželem hercem Edem Burnsem září v reklamě na novou vůni Eternity Fresh od Calvina Kleina. Příjemná svěží květinovo-ovocná vůně s tóny hrušky, jasmínu, růže, gardénie a pivoňky spolehlivě oddálí příchod podzimu a dostane vás do dobré nálady. Spolupráce s Calvinem Kleinem se zrodila před více než třemi desetiletími. Debut v roce 1988 ji ihned dostal na špici. Kontrakt s Kleinem ji tehdy vynesl tři miliony dolarů za reklamní kampaň,  ten rok ji překonala jen Claudia Schiffer, když získala kontrakt v hodnotě 15 milionu dolarů od módního domu Chanel.

Christy Turlington
Info ikona

 

Nejkrásnější žena světa

O Christy kdysi dlouholetá umělecká ředitelka americké Vogue Grace Coddington prohlásila, že je nejkrásnější ženou na světě. Po otci americkém pilotovi zdědila vysokou postavu a po matce letušce ze San Salvadoru dostala do vínku neokoukaný obličej, tajemný pohled zelených očí a srdečný úsměv. „Matka mě vždycky nabádala, abych ze světa viděla co nejvíc. A tak kdykoliv jsem pracovala, prodlužovala jsem si pobyt, abych si mohla dané město nebo zemi prohlédnout. Nechtěla jsem být pořád je ve studiu se stále stejnými lidmi,” vypráví Christy zatímco si na zápěstí dávám pár kapek nové květinové Eau Fresh Eternity.

 

 

„Kromě zápěstí nebo krku si dávám vůni i do vlasů. Všimla jsem si, že mají tendenci hodně absorbovat pachy, proto vždycky stříknu pár kapek do vzduchu a obláčkem prostě projdu,” radí mi Christy svoji vychytávku. Celý život dává přednost jemným vůním. Jako dítě milovala fialky a s její první vůní to nemohlo být jinak. „Bylo mi asi tak jedenáct dvanáct, když jsem si s tátou na výletě v Londýně koupila svoji první vůni. Byla od klasické britské značky Penhaligons. Dodnes mi připomíná tu vůni mládí, když si myslíte, že když se navoníte, jste rázem dospělejší a sofistikovanější,” směje se od ucha k uchu.

 

Christy Turlington s manželem Edem Burnsem
Info ikona

 

Všestranná osobnost

Přestože nafotila kampaně za miliony dolarů a pózovala nejslavnějším fotografům světa jako je Herb Ritts, Peter Lindbergh, Anne Liebovitz nebo Partick Demarchelier, nikdy nebyla typickou modelkou jako třeba její kolegyně Kate Moss, která svými skandály plnila titulky novin. Christy se vydala zcela jiným směrem: na Kolumbijské univerzitě vystudovala východní náboženství, třikrát týdně praktikuje jivamukti jógu a běhá maratony. „Teď nám bohužel všechny zrušili anebo minimálně odložili,” zlobí se na oko Christy, jejíž celá rodina je velmi aktivní – manžel i syn Finn hrajou basket, dcera Grace tennis. „Sport je velmi důležitou součástí naší rodiny. Být aktivní je v dnešním světě nezbytné,” říká jako celoživotní sportovkyně. 

 

Christy Turlington
Info ikona

 

No Woman, No Cry

Vzhledem k tomu, že Christy při porodu dcery Grace zažila komplikace (nebýt včasného zásahu lékařů, do dvou hodin by vykrvácela), rozhodla se věnovat tématu mateřství a bezpečného porodu. Natočila dokonce dokument No Woman, No Cry, který měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca. Později pak založila charitativní organizaci Every Mother Counts (@everymomcounts), která propaguje bezpečný porod pro každou ženu kdekoliv na světě. „Je to moje vášeň, projekt, do kterého jsem opravdu zapálená. Naštěstí mnoho politiků v Americe souhlasí s naší myšlenkou a snaží se matkám zabezpečit co nejlepší péči,” vysvětluje mi na dálku bývalá modelka, která i v době koronavirové pandemie měla hodně napilno. „Starali jsme se o to, aby lidé v první linii měli všeho dostatek. Sestřičky, doktoři, komunitní pracovníci, těm všem jsme dodávali ochranné prostředky, aby byly v bezpečí,” dodává Christy, jejíž aktivity můžete sledovat na jejím instagramovém účtu @cturlington. Ona sama však k Instagramu i přes to, že má téměř jeden milion sledujících, zachovává rezervovaný postoj: „Nesleduju žádné celebrity, modelky… jen svoje kamarády. Naomi, Cindy…,” říká zcela nevinně a já se při pohledu na úctyhodný seznam áčkových modelek, režisérů, módních návrhářů a celebrit musím smát. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA