Chráníte dostatečně své ruce? Co teprve na manikúře?

Půda rozmrzá, sněženky kvetou, slunce začíná více hřát a ve vzduchu je cítit jaro. Jako každý rok se krajina pomalu probouzí a pro mnohé to znamená konec pochmurných a tmavých zimních dnů. Každoročně je tedy zvykem právě teď si připomínat důležitost používání správné sluneční ochrany. Na ochranu proti slunci by se samozřejmě mělo myslet po celý rok a poctivě se vyzbrojovat spf faktory i ve dnech, kdy je zataženo a po slunci ani stopy. Nicméně většina lidí se zaměřuje pouze na obličej a naprosto opomíjí další části těla, které jsou denně vystaveny faktorům venkovního prostředí. Mezi ně patří oblasti kolem uší, krku, dekoltu a hlavně ruce. Ruce jsou nejčastěji přehlíženou částí těla, a právě ony vykazují první známky stárnutí. K čemu je člověku nádherná pleť na obličeji, když zbytek těla strádá? V dnešní době je naštěstí již skoro standard to, že opalovací krémy v sobě nesou nejen ochranu proti UVB paprskům, ale i proti UVA paprskům, které pronikají do hlubší vrstvy kůže – dermis. Proto si v hlavě pořád opakujte „spf is your BFF“. Bez tohoto kamaráda zkrátka nedáte ani ránu.

S spf i do kosmetického salonu

Místo, kde takového ochranného kamaráda budete potřebovat dvakrát tolik, jsou kosmetické salóny. Jedním z ukazatelů, že o sebe člověk pečuje, jsou pěkné nehty, a proto mnoho z nás chodí pravidelně na manikúru. O čem už se ale mluví méně jsou následky, které taková návštěva salónu může mít. Lampy na nehty používané pro ztvrdnutí například gelových nehtů emitují UV záření a vám už nejspíš dochází, kam tohle směřuje.Takovéto vystavení UV záření posouvá kůži k předčasnému stárnutí a pigmentovým skvrnám, jak už je zmíněno výše. Proto je důležité před návštěvou nehtového salonu použít spf krém na ruce a v nejlepším případě se ještě chránit speciálními rukavicemi s UV ochranou, které nemají špičky prstů.

Mohlo by se vám líbit

Nevadí, že nesvítí. Stále ještě nevíte, proč SPF používat denně?

SPF je pravděpodobně nejdůležitějším produktem naší beauty rutiny. Jsme možná obeznámeni s natíráním se opalovacím krémem ve chvíli, kdy se v létě vystavujeme slunci více než obvykle, nebo když míříme rovnou na pláž. Ve skutečnosti bychom však měli SPF používat každý den.
elle.cz

Jaké ochranné spf použít?

Při hledání vhodného krému na ruce s spf ochranou by se měl člověk držet toho, co mu vyhovuje. Samozřejmě, čím vyšší číslo spf faktoru, tím lépe. Nejlepší je zvolit krémy s ochranou 30 a výše. Mnoho značek ale nabízí krémy s faktory 15 nebo 20 a pokud sáhnete právě po nich, tak myslete na to, že čím menší je spf faktor, tím častěji je potřeba krém nanášet. Spf neboli sun protective factor značí to, jak dlouho je pokožka chráněna před spálením. Není to však měřeno časem. Pokud má krém spf 30, tak to neznamená, že chrání kůži po 30 minut, ale pokožka na slunci vydrží 30x déle před spálením než pokožka bez ochrany. Spf krém je nutné několikrát během dne znovu aplikovat a myslet na to, že nanesenou ochranu ztratíte i při umytí rukou. Při výběru také hledejte krémy s vlastnostmi vhodnými pro vaši kůži. Pokud trpíte na suché ruce, tak si vyberte krém, který nabízí i hydrataci. A okud máte citlivou kůži, tak použijte krém bez parfemace a vyhněte se ingrediencím o kterých víte, že na ně vaše pokožka nereaguje dobře.

Mohlo by se vám líbit

SPF na každý den: Jak ho zkombinovat s denním krémem i make-upem

Chránit pleť před sluncem na dovolené je celkem jednoduché. Ale jak přípravek s dostatečným SPF včlenit do každodenní péče, když chcete použít i svoji oblíbenou kosmetiku a nalíčit se?
elle.cz

Crème de la crème

Mezi největší favority z řad spf krémů na ruce patří Handscreen od Supergoop!, který se postará o suché ruce, rychle se vstřebává a obsahuje lehkou parfumaci (Supergoop!, Handscreen SPF 40, 38 USD). Značka Resibo přišla na trh s ochranným krémem na ruce s antioxidanty, které napomáhají také regeneraci pokožky(Resibo, Hands 2.0 speciální ochranný krém na ruce s vitamínem C SPF 30, 390 Kč). Pokud vaše ruce vyžadují pouze lehkou hydrataci a hlavně ochranu, tak lehký revitalizující krém na ruce od značky Ultra Violette pro ně bude to pravé (Ultra Violette, Extreme Screen, Hydratační krém na ruce a tělo SPF 50+, 890 Kč, prodává Sephora). Pro milovníky minerálních filtrů je zde zjemňující krém od Fenty Skin, u kterého je dobré mít na paměti, že má filtr pouze 15 a je potřeba ho častěji nanášet (Krém na ruce Hydra Vizor Mineral SPF 15 Sunscreen Hand Cream, Fenty Skin, 550 Kč prodává Sephora). Dalším skvělým adeptem je krém na ruce od značky Hello Sunday(The One For Your Hands SPF 30 Hand Crea with Hyaluronic Acid, Hello Sunday, 260 Kč, prodává Notino), který obsahuje nejen kyselinu hyaluronovou, ale i výtažek z aloe vera a nezanechává ruce mastné. Pokud toužíte pouze po dostatečné ochraně a nehledáte krém na velmi suché ruce, tak francouzská značka DUCRAY se bezpečně postará o dokonalou UV ochranu (DUCRAY, Melascreen Photo-Aging Komplexní péče o ruce SPF 50+).

Nejlepší krémy s spf, které ochrání ruce i pleť

Zdroj: Healthline, Byrdie, Goop