Teplá, nebo studená voda? Toť otázka!

Otužování

Studená sprcha ani náhodou? Když překonáte počáteční diskomfort, stojí to za to. Zkuste místo kávy začít den s ledovou sprchou, která vás nabije víc než dávka kofeinu. Tělo dostane přírodní formou šok a vy se okamžitě probudíte. Doporučujeme ale začít pomalu od nohou a postupně přecházet přes břicho, záda a trup až k hlavě. Kromě přirozeného ranního nakopnutí vám ledová sprcha pomůže s posílením imunity, podporou hubnutí, zlepšením kvality vlasů a ponožky a v neposlední řadě zlepšení náladym. Těch pár vteřin nepohodlí rozhodně stojí za příval energie na celý den.

Naboostujte pleť

Probouzíte se ráno s oteklým obličejem? Na to je studená voda totální must-have. Ponořte na chvíli svůj obličej do mísy s kostkami ledu a vaše pleť dostane hned lepší barvu a otoky rázem zmizí. Pokožka je okamžitě rozzářenější, zvyšuje se odolnost pleti a podstatně se oddaluje tvorba vrásek. Studená voda může pomoci i na tmavé kruhy pod očima, kdy nízké teploty zapůsobí na krevní cévy a vy jste rázem krásnější. Takže pokud jste se zrovna nevyspali do růžova, zkuste tuto metodu a přinejmenším si užijete trochu zábavy.

Mohlo by se vám líbit

Co se stane s vaším obličejem, když používáte prošlý make-up?

Pravděpodobně jsme vinni všichni. Užívání kosmetických produktů po vypršení jejich doby spotřeby je vlastně celkem běžné - vždyť ten odstín rtěnky už se nevyrábí a tužka počká, než najdete ořezávátko. Pravdou je, že pokud je make-up prošlý, může vás vystavit škodlivým toxinům, které pak mohou způsobit i vážné zdravotní potíže. Proto jsme pro vás připravili užitečného průvodce, který vám poradí, kdy už je potřeba se oblíbených produktů zbavit. A jak vám mohou uškodit, pokud to neuděláte.
elle.cz

Teplá voda na obličej nepatří!

Tuto větu jste slyšeli už určitě tak stokrát. Pravdou je, že je to tak. Horká voda totiž narušuje ochrannou lipidovou vrstvu, takže se kůže vysušuje. A nikdo přece nechceme vypadat jako sušenka... Teplo si naopak můžete užít v sauně, která má blahodárné účinky jak na fyzické, tak na psychické zdraví. Tělo se detoxikuje, zlepšuje se imunita, dochází k lepšímu proudění lymfy, což má za následek pružnější, pevnější a čistší pokožku. Pro nejlepší výsledky je potřeba navštěvovat saunu pravidelně.

Horká vana

Občas jediné, na co se po náročném dni v práci těšíte, je horká koupel. Svaly se vám uvolní, mysl zklidní a vy můžete jen relaxovat. Pusťte si k tomu nějakou příjemnou hudbu a dopřejte si chvilku jen pro sebe. Můžete při tom myslet na benefity, které vám horká koupel přinese. Jedněmi z mnoha výhod pravidelných koupelí jsou podpora metabolismu, uvolnění svalů a podpora hubnutí.

Dám si teplou vodu s citronem, děkuji

Vedle koupání můžete horkou vodu i pít, což má účinky, které vám studená voda nedá ani za nic. Sklenice teplé vody nalačno dlouhodobě ulevuje bolestem břicha, zrychluje metabolismus, napomáhá ke kvalitnějšímu spalování kalorií, zlepšení funkce ledvin a vylučovacího systému. To také má pozitivní dopad na snížení váhy. Zkuste do vody ještě přidat citronovou šťávu, která je známá svými detoxikačními účinky. Toto blahodárné ranní kombo vás nakopne, vsaďte se.

Mohlo by se vám líbit

Budoucnost krásy bez vody

Když si projdete seznam ingrediencí kosmetických produktů, pravděpodobně v nich bude ve většině případů zastoupena voda/aqua/eau a dokonce se může často nacházet i na prvním místě mezi všemi složkami. Jde totiž o jednu z nejpoužívanějších přísad v kosmetickém průmyslu a je základem šamponů, krémů, pleťových vod, masek... zkrátka prakticky všech výrobků. Co kdybychom vám ale řekli, že produkty, které vodu obsahují, nemusí být pro vaši pleť či planetu nutně dobré?
elle.cz

Zdroj: Healthline, Stylecaster