Zvětšení rtů? Není výplň jako výplň

Rty ubírají roky

Když se na vás ostatní lidé dívají, podívají se vám nejprve do očí a pak hned na rty. Právě v těchto místech jde nejlépe vyčíst váš věk a vaši kondici. Vrásky kolem očí a rtů, povadlá kůže a celkový nedostatek svěžesti ihned odhalí, že vám přibývají roky nebo že se nenacházíte v nejlepším životním období. Je zde totiž nejjemnější kůže, na které se všechny projevy stárnutí podepisují a jsou vidět jako první. I pro mladistvější vzhled se vydávají ženy a muži do ordinací estetických chirurgů. Dobře a střídmě aplikovaná výplň do rtů a jejich okolí dokáže vizuálně vrátit roky, jako byste se projeli ve stroji času. „Sval nacházející se ve rtu začíná věkem padat dolů, pomocí výplně ho můžete znovu napřímit a vyplnit. Říká se tomu lip eversion,“ vysvětluje MUDr. Věra Šatánková působící na klinice Infokrása Clinic. „Výplň se musí aplikovat před sval, pouze velmi povrchově, aby ret nešel dopředu, ale nahoru. Efekt, který se vytvoří, se nazývá podle specifického zakřivení hockey stick effect.“ Odborně a správně aplikovaná výplň ve rtech totiž nevypadá jako onen vysmívaný „kačeří zobák“, ani nevytváří nad rtem „okap“, jak se deformity nazývají mezi veřejností. Dokonce ji v mnoha případech ani nepoznáte. Modelování rtů je nejčastějším neinvazivním estetickým zákrokem také v ordinaci MUDr. Lucie Kalinové z Brandeis Clinic. „Doslova za pár minut odchází klientka se rty, které vypadají zdravě, jsou symetrické a šťavnaté,” vysvětluje pražská lékařka, jak má vypadat přirozený efekt po aplikaci výplně do rtů. Během ní se vyladí případné vrozené asymetrie, věkem pokleslé koutky, rty se celkově omladí, vyhladí a našťaví. Zvýrazní se také jejich přirozená pigmentace.

Mohlo by se vám líbit

Propadli jsme zvětšování rtů. Které zákroky jsou v Česku nejžádanější?

V posledním desetiletí došlo k explozi nárůstu obliby vyplňování a zvětšování rtů. Kosmetický průmysl v tomto sektoru vzrostl o více než 60 %. S tímto růstem se objevily také různé trendy a techniky zvětšování rtů, jejichž popularita roste a zase ustupuje v závislosti na vzhledu celebrity, která je momentálně in. Které styly rtů aktuálně milují Češky?
elle.cz

Zvětšit ano, ale harmonicky

Výplněmi lze samozřejmě dosáhnout i zvětšení objemu rtů, ale i v tom případě je lze mít záviděníhodné. Aktuálně mezi nejvyhledávanější a nejkopírovanější rty na světe patří rty Madelyne Cline lips. „Do roku 2020 byl žádaný poměr velikosti horního a dolního rtu 1:1,6, což je i evropský zlatý řez poměru rtů. Od roku 2020 se ale požadavek změnil a ženy požadují poměr velikostí horního a dolního rtu 1:1, což znamená, že se začal více zvýrazňovat horní ret,“ popisuje změnu trendu školitelka Infokrása Clinic. Při zvětšování velikosti rtů se ale musí brát také v potaz velikost nosu nebo brady. I k nim musí rty velikostně sedět. Na druhou stranu se dá zvětšením rtů vizuálně korigovat například větší nos nebo nevyhovující brada. Zkušený lékař všechny poměry vyhodnotí a vyladí je tak, aby byly ve vzájemné harmonii a nevznikla na obličeji žádná disproporce.

 

Mohlo by se vám líbit

Beauty zákroky, na které Češky stojí fronty: payerky, foxy eyes i jiné

Stejně jako v odívání se mění i móda vzhledu našich obličejů a těl. Několik let nazpátek odjistila Kim Kardashian bombu v podobě obřího pozadí, pak se Bella Hadid postarala o rozmach liščích očí a teď zase nejvíce trenduje odstranění tuku z tváří. Mluví se o nich na sociálních sítích a ženy je chtějí, stejně jako nové boty nebo kabelky z aktuální kolekce. Má to jeden háček - móda je časově omezená, zatímco estetické změny bývají trvalé. Přemýšlejte, co si dopřát, a komu se svěřit do rukou. Tady jsou tipy na tři momentálně nejžádanější zákroky a osvědčené kliniky.
elle.cz

Komu rty (ne)svěřit

Kvůli čekacím lhůtám u vyhlášených lékařek jako jsou například MUDr. Lucie Kalinová, MUDr. Monika Kavková, MUDr. Věra Šatánková nebo MUDr. Zuzana Macková, která má dokonce vlastní signature method nazvanou Lips by Dr. Macko, se ženy čím dál častěji svěřují do rukou i tzv. kosmetoložkám nebo dokonce docházejí do neověřených beauty studií. Nemusejí čekat týdny na volný termín a cena za aplikaci výplně je poloviční, někdy jen třetinová. Snaha ušetřit čekání i peníze za zákrok bývá ale vykoupena nepříjemnými následky. Je nutné si uvědomit, že v takových studiích pracuje nelékařský personál, který prošel pouze zevrubným kosmetickým školením a získal z něj certifikát. Pod jeho rukama sice mohou vzniknout hezké výsledky, ale klientky také velmi často bojují s nerovnoměrným zvětšením rtů, boulemi po aplikaci, migrací výplně mimo rty nebo dokonce s nekrózami, které mohou vzniknout poté, co se při neodborném ošetření výplňový materiál píchne do cévy. Opravy takových nepodařených zákroků jsou pak na lékařích, kteří se s nimi setkávají běžně. Rozpouštění nepovedených výplní z kosmetických studií nebo poškození rtů řeší stále častěji. To ale není jediné riziko, které číhá na neodborných pracovištích.

Mohlo by se vám líbit

Estetická turistika: Proč Češky vyrážejí za plastikami do ciziny?

Donedávna byla Praha cílem turistek toužících nejen spatřit proslulé památky, ale především vylepšit svůj zevnějšek. Plastické operace jsou tady o polovinu levnější než v zahraničí. V posledních letech se situace mění a i Češky začínají cestovat za krásou do ciziny. Kam směřují nejčastěji a proč tomu tak je?
elle.cz

Není výplň jako výplň

Stejně jako se falšují značkové kabelky, oblečení, designové vázy nebo dokonce kopie značek aut, vyrábí se i nekvalitní napodobeniny výplňových materiálů. Dají se objednat z čínských obchodních portálů nebo od polských prodejců. Kromě velkých zdravotních rizik, které s sebou aplikace necertifikovaných výplňových materiálů nesou, je problémem také jejich malá výdrž. Ženy, které podstoupí zvětšení rtů v některém z kosmetologických studií, si například stěžují, že se efekt zvětšení po dvou týdnech úplně ztratil, nebo že aplikaci podstoupily už třikrát a jejich rty vypadají stále stejně. Netřeba říkat, že takový zákrok, i když se zpočátku zdá cenově výhodný, se ve výsledku vůbec nevyplatí. Na kvalifikovaném pracovišti mají k dispozici výplně nejen od různých značek, ale také různé hustoty a podle přání klientky, jak mají její rty vypadat, se pak vybírá typ výplně. „Některé klientky chtějí rty jen osvěžit, dodat jim hydrataci a zvýraznit jejich přirozenou barvu. I tak jemného a přirozeného výsledku lze samozřejmě pomocí výplní dosáhnout. Pro tyto ženy zvolíme jiný typ výplně, než pro ty, které chtějí mít výraznější objemné rty. Těm naopak dáme výplň s větší hustotou,“ vysvětluje specialistka z Infokrása Clinic, předního dodavatele materiálů pro estetickou chirurgii.

Mohlo by se vám líbit

Jsou kosmetické výplně zázrak proti stárnutí, nebo časovaná bomba?

Zájem o plastickou chirurgii je na historickém maximu, přesto toto beauty odvětví a jeho klienty stále provázejí dezinformace a stigma. Jedním z nejžádanějším zákroků, které lidé od lékařů na estetických klinikách chtějí, jsou dermální výplně. I kolem nich ale panuje mnoho mýtů. Ty nejčastější otázky vám však spolu s plastickými chirurgy nyní zodpovíme...
elle.cz

Zdroj: Infokrása Clinic, MUDr. Lucie Kalinová, Facebook