Přichází velký comeback piercingu. Co si nechat propíchnout?

 

Pokud jste si už dávno odstranili piercing z pupíku, protože to už bylo celkem out, ale z nostalgie si starý šperk stále schováváte, letos možná nastal čas jej znovu oprášit (respektive důkladně vydezinfikovat, abychom byli přesní). Stejně, jako se vrátily tenisky na platformě, u nichž jsme doufali, že k tomu už nikdy nedojde, to samé se podle amerického magazínu Allure teď stane s propíchnutým břichem.

Populární piercerka z Brooklynu Cassi Lopez-March potvrzuje, že v posledních měsících propíchla více pupíků než v předchozích několika letech. Jestli se z tohoto typu piercingu opět stane široce rozšířený trend, bude pravděpodobně záviset na tom, zda se pro něj rozhodne i ten správný influencer.

Vše, co potřebujete vědět, ještě než si necháte udělat piercing helixu

elle.cz

Ucho jako umělecké dílo

Mnohem oblíbenější jsou v tuto chvíli uši. A stejně, jako se v posledních letech z tatérů stali spíše umělci, kterým často dáváme volnou ruku, to samé teď přichází do světa piercingu. Anglický výraz „ear curation“ znamená, že piercer od vás dostane svobodu najít na vašem uchu místa, kam by bylo dobré umístit nějaký šperk. Nezůstává zpravidla u jedné ozdoby, ale ani u tradičních míst, jako jsou lalůčky nebo boltce. Postupně tak vzniká umělecké dílo, v němž vše proporčně dokonale sedí, šperky k sobě velmi efektně pasují.

Náušnice mohou být v podstatě v jakékoli části ucha. Oblíbený je nyní takzvaný helix. Jde o náušnice v ploché chrupavce v horní části ucha. Obvykle se sem vejde více šperků, oblíbené jsou tři. Dosud se preferovalo pravidelné uskupení, podle Cassi Lopez-March ale bude stále oblíbenější asymetrické umístění, které dovoluje větší fantazii při střídání šperků.

 

 

Co byste měli vědět

Zároveň tento výběr musí být opravdu individuální a přizpůsobený tvaru, velikosti a anatomii ucha a jeho jednotlivých částí. Každé ucho je totiž trochu jiné. Tomu se pak musí přizpůsobit i typ nebo velikost náušnice. Bohužel tedy to, co sluší kamarádce nebo celebritě na instagramu, nemusí být vhodné zrovna pro vás.

Vyžaduje to proto opravdu precizní výběr člověka, který vám tuto ozdobu nasadí. Nic se totiž nezměnilo na tom, že se v uchu nachází spousta důležitých bodů, do kterých by se piercer neměl trefit. Zároveň musí ucho a jeho chrupavku propíchnout ve správném úhlu, aby šperk seděl přesně tak, jak má.

 

 

Když chcete jen malý refresh

Dalším výrazem, s nímž se při piercingu ucha možná setkáte, je orbital. To je jediná náušnice propojující dvě různé dírky. Nemusíte si je nutně nechávat čerstvě propíchnout, můžete jen zkusit vložit novou náušnici do dvou starých dírek, pokud se trefíte tvarem a vzdáleností. Právě to je oblíbený způsob pro ty, kteří dlouhodobě nosí více náušnic, nechtějí žádný nový piercing, pouze osvěžit svůj vzhled.

Svůj comeback však chystá i piercing obočí, což se po nejrůznějších trendech v jeho úpravách (od hustějších chloupků po barvení) dalo čekat. A zapomenout nemůžeme ani na piercing nosu, který už kolem sebe možná vídáte častěji než třeba před pěti lety. Ovšem i ten má trochu jinou podobu než na začátku milénia – už to není malý kamínek v jedné nosní dírce, ale rovnou v obou. Velmi často se taky objevuje kroužek uprostřed, takzvaný septum.

Poznejte léčivou sílu svého dechu

elle.cz

REKLAMA