Povoleno je všechno. Jaký styl nehtů vám ale bude skutečně slušet?

Dlouhá léta jsme na manikúře řešili jen vcelku snadné rozhodování: krátké nebo o trochu delší, upravené do rovna nebo do kulata? Jenže dnes už to není tak jednoduché, nosí se všechny možné tvary nehtů, na jaké si jen vzpomenete. Oválné, ve tvaru mandle, do špičky, dokonce rozšířené anebo asymetrické. A k tomu různé délky, barvy, vzory, motivy a ozdoby.

Právě kvůli tomu, jak výrazný nail art dnes můžete mít, je fajn nejprve se zamyslet nad tím, jaký tvar nehtů je optimální k vašim prstům. Jedině tak bude výsledný efekt stoprocentní. Navíc správně zvolený tvar nehtů může ruce celkově zkrášlit.

Jak najít ideální tvar nehtů?

Ať už bude dlouhý a ozdobený jakkoli, tvar nehtu by vždy měl být co nejpřirozenější. „Začněte tím, že jemně zatlačíte veškerou nehtovou kůžičku. Špička nehtů by potom měla zrcadlit tvar nehtového lůžka,“ prozrazuje jednoduchý trik jedna z nejslavnějších manikérek Deborah Lippmann. „Zároveň tak maximálně prodloužíte přirozenou délku nehtu, což prstům vždy vizuálně prospěje,“ dodává.

Jenže pokud se vám líbí nehty, které mají například tvar mandle nebo se radikálně zužují téměř do špičky, budete muset svůj přirozený tvar trochu porušit. Přesto z něj vždy alespoň trochu vycházejte.

Jak vybírat styl úpravy?

Protože se nosí vážně téměř všechno, trendy vám v tomto ohledu moc nepomohou. Vybírejte tedy tak, aby nehty odpovídaly vašemu celkovému vkusu a stylu oblékání, abyste se s nimi cítila dobře, a neuškodí zamyslet se, zda nebudou nové nehty budit příliš negativní pozornosti ve vaší práci.

Pokud chcete nehty ladit s oblečení, nedělejte to na první signální. Nevybírejte úplně stejnou barvu laku a outfitu, spíše se snažte, aby se odstíny vzájemně netloukly a vypadaly vedle sebe příjemně.

Jak obojí zkombinovat?

Některým tvarům nehtů sluší některé styly nail artu o něco víc než jiným. Čtvercové nehty jsou krátké, zastřižené do rovna s ostrými rohy. Jsou ideální, pokud máte krátká nehtová lůžka, a sluší jim ty nejvýraznější a nejzářivější barvy.

Krátkým prstům pak sluší krátké nehty s kulatým zakončením, které je opticky, ale stále hezky přirozeně prodlouží. Půjdete-li do delších nehtů, a nebudete si třeba jisti odstínem, se zakulacenou špičkou neuděláte nikdy chybu - sluší všem typům prstů i stylům.

Jestliže máte široká a dlouhá nehtová lůžka, dlouhé zakulacené nehty by je ještě více zvětšovaly, proto zkuste kompromis, kterým je úprava do rovna, ale se zaoblenými rohy.

Prsty opticky prodlouží i hodně oválné, mandlové nehty, které jsou po stranách hodně zapilované a zužují se do tupé špičky. Vypadají velmi půvabně a elegantně, ale nevýhodou je, že přírodní nehty jsou na to většinou příliš slabé, a tak musíte mít gelové či akrylové nehty.

Dalším hitem je tvar, kterému se říká stiletto - nehet je ještě delší než mandle a zúžená špička je poměrně ostrá. Pokud hledáte ideální tvar pro bláznivé vzory a výrazný nail art, tyto nehty vypadají nejlépe, právě pokud jsou bohatě zdobené.

Do módy se vrátily i takzvané ballerina nehty - dlouhé, úzké, ovšem špička je na konci zapilovaná do rovna. Pokud rádi experimentujete, můžete vyzkoušet i nehty ve tvaru rtěnky, které jsou dlouhé a na koncích asymetricky zkosené - přesně tak, jako když se podíváte z boku na klasickou rtěnku. Těmto nehtům nejvíce sluší jen jednobarevný lak, přičemž s tmavým lépe vyniknou.

 

Zdroje: allure.com, naildesigns.com