Devadesátkový Posh Bob je jako malé černé šaty. Nikdy nevyjde z módy

Nedoceněná Victoria Beckham

Vtrhly na scénu pop music, nezastavily se dokonce ani před královským protokolem a dnešního krále Karla III, tehdy ještě prince Charlese, při audienci orazítkovaly svými rtěnkami a poplácaly ho po zadku. Spice Girls byly v devadesátkách fenomém. Každá tehdejší dívčí parta měla virutálně rozdělené role a byla některou ze Spice Girls. Každá toužila být sexy Geri nebo andílkem Emmou, jen málo dívek ale chtělo být Victorií. Kdybyste se žen zeptali dnes, které ze Spice by se chtěly aktuálně podobat, určitě byste od nich nejčastěji slyšeli právě jméno Victorie Beckham. Posh Spice, kdysi neoprávněně opomíjená, vypadá vždycky dokonale, má skvělý byznys a i nedoceněný komediální talent.

Beckhamova terapie: zpověď o nenávisti, nevěře i životě s paparazzi

elle.cz

Spojení ikon

Vzhledem k úspěchu nedávného dokumentu Netflixu Beckham o legendárním fotbalistovi, jeho kariéře a také rodině, všechny oči opět míří vedle Victorie. Nicméně Victoria je veledůležitou součástí celého příběhu, stejně jako vzhled jejich ikonického páru. Éra největší slávy Spice Girls probíhala ve stejné době jako vrchol Beckhamovy kariéry. Přestože Victoria (i David) prošli za posledních více než 20 let nesčetnými vlasovými proměnami a vyzkoušeli spousty účesů, minimálně jeden z nich zůstal ikonický: Posh Bob. Variací na tento střih předvedla Victoria Beckham nespočet, ale jednoduchý bob v odstínu tmavé čokolády byl nejlepší. Dodnes tento střih ženy kopírují a zdá se být věčný – stejně jako malé černé šaty.

Proč se Victoria Beckham na fotografiích neusmívá?

elle.cz

Sofistikovanost a nadčasovost 

Když Victoria v polovině 90. let poprvé s ostatními Spice Girls vstoupila na scénu, měly její vlasy přirozený tmavě hnědý odstín a byly střižené do bobu sahajícího nad ramena – vyžehleného do rovna nebo podtočeného dovnitř. Jako jedna z mála to také příliš nepřeháněla s make-upem a spolu s jednoduchých lesklým účesem to byl perfektní doplněk jejího šatníku. I ten se, stejně jako její vlasy, stal předmětem obdivu a následování tisíců žen. Estetika Posh Spice byla, je a bude vždy nadčasová. Na pohled byla nejsofistikovanější a nejserióznější členkou bláznivého girl bandu, i když jen zdánlivě, protože i ona dokázala pod rouškou svého lady looku pořádně vystrčit růžky. Byla to zkrátka její role. Být kultivovaná, uhlazená a na úrovni. Než aby tančila, spíše vždy pózovala a perfektně to odpovídalo její distingované osobnosti. Výstřednost a bláznění měly ve scénáři jiné členky Spice Girls.

Ikony rodiny Beckham: Victoria, Harper i půvabná Nicola

elle.cz

Posh Bob? Oh yes

Victoria od 90. let a vrcholné éry Spice Girls prošla mnoha vlasovými experimenty. Odbarvení, vlasy téměř na krátko, jindy střapaté, pak zase prodloužené a elegantně navlněné… V roce 2018 se vrátila ke klasickému bobu, ale obměnila ho vlnitou texturou. V roce 2022 představila Posh Bob v TikTok videu „My life in Looks“ a dala mu „ano“ (zatímco sešikmený bob v blond i čokoládové variantě dostal „absolutní ne“). Aktuálně sice nosí dlouhé, přirozeně zvlněné vlasy, ale stále to, stejně jako Posh Bob, odpovídá jejímu vytříbenému vkusu. Victoria miluje quiet luxury, precizní krejčovinu, kvalitní látky a estetiku minimalismu.

Get the look

Pokud i vy toužíte po nesmrtelném účesu, který je elegantní, sportovní, minimalistický a který můžete variovat, je Victoriin bob to pravé. Jen zvažte, zdali se vám bude chtít mu každý den věnovat tu péči, kterou nárokuje. Tento účes totiž vyžaduje každodenní foukanou nebo žehlení, aby byly prameny krásně hladké a lesklé. V úvahu vezměte také váš typ vlasů. Pokud máte velmi husté vlasy, nechte si vlasy pod vrchní krycí vrstvou sestříhat, aby tvar účesu nevypadal jako zvon. Horní vrstvu pak nechte jednolitou. Pokud jsou vaše vlasy jemné a rovné, budete to mít snazší. Nechte je zastříhnout všechny na stejnou délku, vrchní vrstvu můžete nechat o trochu delší, aby se vám snáze podtáčely.

Victoria Beckham a její ikonický bob:

Zdroj: Byrdie.com, Wikipedia, Instagram