Beckhamova terapie: zpověď o nenávisti, nevěře i životě s paparazzi

Dětství bez přátel

David Beckham (48) patřil v éře devadesátých let a počátkem milénia bezpochyby k nejlepším fotbalistům na světě. A rozhodně byl také jedním z nejslavnějších. Popularitou se mu vyrovnal pouze Cristiano Ronaldo. Jeho úspěch ale nepřišel sám od sebe. David spolu se svými rodiči odhalil, že odmala neměl téměř žádné kamarády, nebyl v žádné partě a nevyžíval se ve večírcích ani v randění. Byl samotář, který každý den od chvíle, kdy se vrátil ze školy, do okamžiku, než byl čas jít do postele, trávil čas na dvorku za domem, kde trénoval přihrávky, kopy, střely na branku. Dokola a dokola. Jeho táta, celoživotní fanoušek Manchesteru United, Davida neúnavně driloval a za jeho dětství shromáždil 1400 videonahrávek z Davidových zápasů, na kterých mu následně ukazoval, jaké chyby udělal a v čem a jak se zlepšit. Vyplatilo se. David v 17 letech podepsal smlouvu s Manchesterem United a odstartoval svou kariéru, která ho dovedla k postu kapitána národního týmu Anglie a v roce 2004 také k titulu nejlépe placeného hráče na světě.

 

Z miláčka národa psancem 

První červenou kartu od osudu dostal kde jinde než na fotbalovém hřišti. Po banálním a diskutabilním faulu na hráče Argentiny byl vyloučen ze zápasu a Anglie se svým odvěkým rivalem prohrála. Strhlo se doslova šílenství. Fotbalový idol se stal psancem, na kterém média ani fanoušci nenechali nit suchou. Pískot, bučení, nadávky nejhoršího kalibru, kulky posílané v dopisech, mediální smršť, která neustávala ani po měsících. David se stal během jediné chvíle z miláčka národa tou nejnenáviděnějším osobou v Anglii. Davida to sráželo na kolena, psychicky byl na dně a podepisovalo se to i na jeho výkonech na hřišti. Od kouče Manchesteru dostával také sodu za Victorii, která ho podle trenéra odváděla od fotbalu. Nesnášel ten mediální humbuk a všechna ta focení a módní vystřelky, kterými se tehdejší hvězdný pár na veřejnosti prezentoval. Když Beckham přišel jednou na trénink v bílých teniskách Adidas, jehož tváří tehdy byl, trenér Alex Ferguson ho donutil se přezout. Nestrpěl na hřišti cokoli, co by rušilo jeho tréninkový řád.

Mohlo by se vám líbit

Beckhamovi: vláda Victorie skončila, žezlo přebrala Nicola Peltz

Victoria Beckham před časem na Instagramu sdílela rodinnou fotku ze své módní show v Paříži. „Bez vás by to nešlo,“ vzkázala bývalá Posh Spice všem svým čtyřem dětem – a také Nicole Peltz Beckham, která se nyní prezentuje jako nedílná část rodiny. Jaké aktuálně panují vztahy v tam, kde Victoria vždy vládla železnou rukou?
elle.cz

Uneseme vám syna

V těchto těžkých měsících mu také Victoria oznámila, že je těhotná. Byla na tour po Spojených státech se Spice Girls, David čelil extrémnímu tlaku tisíce kilometrů od ní. Naštěstí, jak sám rozhodně pronesl, se nikdy nevzdává. Chytil druhý dech a začal zase sázet góly. Když se narodil syn Brooklyn, byl to už zase ten adorovaný Beckham jako kdysi. Jenže štěstí netrvalo dlouho. Beckhamovým začali vyhrožovat, že jejich prvorozeného syna unesou. Na paškál si vzali i Victorii. Fotbaloví fanoušci ji obviňovali, že Davida rozptyluje od fotbalu. Beckham tehdy trávil většinu času na trénincích nebo zápasech, a Victoria se na něj i s Brooklynem chodili dívat. Fanoušci se neštítili tehdy zpívat chorály, ve kterých si Victorii brali sprostě do úst. „Posh Spice to má ráda do zadku,“ zavzpomínala na text písně, kterou kolem ní zpívalo 75 tisíc naštvaných lidí. David si s celou situací nakonec dokázal poradit po svém. „Bylo hrozné dívat se na Victorii na tribuně. Ale byla to vlastně jediná věc, která mě povzbuzovala," popsal fotbalista, jak ho odporné chování fanoušků k jeho manželce nakoplo k lepší hře. „Když měli pocit, že se do mě můžou pustit tím, že budou zpívat hanlivé písničky o mé rodině, dal jsem gól,“ zavzpomínal dnes už s úsměvem Beckham, který tehdy opět začal skórovat a odstartoval svůj návrat na vrchol.

Mohlo by se vám líbit

Golden kids: Nejhýčkanější děti slavných párů. Co jim můžeme závidět?

Sotva se narodili, stali se malými ikonami. Jejich kroky, a to od těch úplně prvních, jsou sledovány objektivy fotografů. Pokud se sami neprocházejí po mole, bedlivě ho po boku svých matek sledují z prvních řad. Na svou vysněnou značkovou kabelku nebudou muset šetřit z večerních brigád, protože jich ve svém mini šatníku mají hned několik. Kdo jsou světové celebrity, které na narozeninovém dortu ještě nesfoukly ani 18 svíček?
elle.cz

Do třetice všeho zlého – nevěra

Do třetice si Beckhamovi sáhli na dno po Davidově přestupu do Realu Madrid. Fotbalista se tehdy nepohodl s dlouholetým koučem Manchesteru United Alexem Fergusonem, kterého považoval za svého druhého tátu. Ten dal bez Beckhamova souhlasu zelenou k jeho prodeji a David musel odejít z klubu, ve kterém chtěl strávit svou celou kariéru. Victoria musela s dětmi zůstat v Anglii, David se tak odloučil od rodiny a v klubu nabitém jinými špičkovými fotbalisty musel začínat sám. Možná v tom sehrála roli i Davidova osamělost, nicméně na slavného fotbalistu praskla nevěra s personální asistentkou a modelkou Rebeccou Loos. „Bylo to pro nás nejtěžší období v našem společném životě. Připadalo mi, že je proti nám celý svět,“ přiznala v dokumentu Netflixu Victoria, které i po letech vzpomínky vehnaly slzy do očí.

Podvedená Victoria

Jakmile jsem mohla dostat děti do školy, přestěhovali jsme se na plný úvazek do Španělska. Měla jsem k Davidovi odpor? Pokud mám být zcela upřímná, tak ano,“ uvedla Victoria. „Bylo to asi nejméně šťastné období, co jsem v životě zažila.“ Životní etapu v Madridu označila za noční můru a absolutní cirkus. Všude byli paparazzi, jízdu jejich dětí do školy dokonce živě vysílala španělská televize. Victorie se objevila na titulní stráce španělské edice Vogue a v rozhovoru s ní vyšlo, že Španělsko nesnáší, protože smrdí po česneku. „To jsem nikdy, nikdy neřekla,“ vzpomíná Victoria na to, jak proti ní média poštvala veřejné mínění. „Všechno, co se o nás kde objevovalo, bylo vytržené z kontextu.“ I na Davidovi bylo během povídání vidět, že na toto období vzpomíná těžce. „Upřímně, ani nevím, jak jsme se přes to všechno přenesli. Victoria je pro mě vším. Vidět ji emocionálně zraněnou bylo neuvěřitelně těžké, ale jsme bojovníci a v té době jsme potřebovali bojovat jeden za druhého. Museli jsme bojovat za naši rodinu,“ prozradil jeden z nejlepších fotbalistů v historii. Ačkoli se Beckhamovi v klubu dařilo, pro celou rodinu bylo velku úlevou, když se přestěhovali do Los Angeles, kde David nepochopitelně podepsal angažmá v mizerném fotbalovém klubu.

Mohlo by se vám líbit

Nevěra si nevybírá: Slavné ženy, které velkolepě pomstily své parohy

Buddha říká, že hněv se nepřekonává hněvem, ale láskou. A my si zase myslíme, že správně vypuštěný hněv přináší větší úlevu než deset sezení u psychoterapeuta. Odsouhlasily by to určitě i celebrity, kterým se manželé zapomenuli s jinou sukní a ony místo tichého odpuštění rozpoutaly velkolepou odvetu. Tohle jste si, pánové, za rámeček nedali...
elle.cz

Zpověď jako terapie

Oba Beckhamovi přiznali, že natáčení tohoto dokumentu bylo pro ně jakousi terapií. Otevřeli témata, o kterých nebyli schopni roky s nikým mluvit a pustili ven úzkost a staré křivdy, které si v sobě celé ty roky nesli. Oba i po letech vypadají velmi harmonicky a Victoria, která je vždy popisována jako emočně chladná bitch, působila také velmi sympaticky a především lidsky. Pokud vás nezajímá fotbal, i tak si ve čtyřdílném dokumentu Beckham najdete to své. Nahlédnete do Davidova záviděníhodného šatníku, ve kterém si sám skládá věci podle barev a tak, aby vše bylo dokonalé a přehledné. Navštívíte jejich nádherné domy a budete svědky toho, jak Beckham na venkově griluje (a uklízí!) a chová včely. Tvrdá sádrová krusta nedostupnosti kolem Beckhamových v tomto dokumentu praská a odhaluje je dosud nevídaně – jako lidské bytosti se zcela normálními city a potřebami, pro které je na světě nejvíc jedna věc – ani Birkin kabelky, ani fotbal, ale rodina.

David Beckham a jeho žena Victoria kdysi a dnes:

Zdroj: Netflix