Face-framing, nejlepší způsob, jak nosit ofinu

Ať už jsou vaše vlasy rovné, vlnité nebo kudrnaté, s každými z nich se můžete pustit do face-framingu. Nejen, že účesy, které vám orámují obličej vypadají dobře téměř na každém, ale vytvářejí jemnější vzhled, objem a dostanou do vašich vlasů více pohybu. Váš kadeřník je střihne tak, aby vyhovovaly vašemu celkovému střihu vlasů, jejich struktuře, požadovanému vzhledu a tvaru vašeho obličeje. Face-framing účes může proměnit váš vzhled, aniž byste musela dělat dramatické změny a obětovat délky svých vlasů. Pokud byste s ním z nějakého důvodu nebyla spokojená, dá se lehce zamaskovat a na rozdíl od jiných radikálních sestřihů také velmi brzy doroste. Můžete se rozhodnout pro hustou dětskou ofinu á la Emily Ratajkowski nebo Selena Gomez, delší prameny ofiny rámující obličej po stranách, které nosí například Margot Robbie nebo z českých celebrit Jana Plodková, či delší do vrstev ostatních vlasů zapadající prameny ve stylu Jennifer Lopez. Podívejte se na 10 nejlepších face-framing účesů a najděte inspiraci právě pro svůj styl.

Nedbalý výčes

S nedbale vyčesanými vlasy, z nich bude kolem obličeje spadat po stranách několik lehce navlněných pramenů, nemůžete nikdy šlápnout vedle. Ráda ho nosí například Priyanka Chopra: „Je to okouzlující, lehce neupravené a velmi rychle hotové.“

Hedvábné vrstvy

Účes Jodie Comer je jemný, romantický a prameny kolem obličeje se hedvábně lesknou a vnášejí do něj měkké světlo. Jednotlivé sestříhané vrstvy umožňují spoustu pohybu, který je ještě umocněný navlněním na velkou kulmu.

Audreycore, vlasy inspirované Audrey Hepburn, které musíte mít i vy

elle.cz

Wolfcut

Wolf cut se hodně podobá střihům mullet a shag, hranice jsou mezi nimi hodně nejasné. „Vlčí“ účes má objem u hlavy a vlasy jsou schválně nedbale sestřihané do vrstev. Dalším znakem je kratší či delší ofina s prameny lemujícími obličej. Unisexový vlčí střih, populární napříč pohlavími, pochází ze salonů v Jižní Koreji a jeho název je odvozen od divokého vzhledu, připomínajícího vlčí srst. Wolf cut můžete mít v podobě delších vlasů pod ramena, jak to nosí například Bella Hadid, nebo ve variantě bob cut jse sestřihaným mikádem.

Nádech 70. let

Jennifer Lopez ví, jak dostat do svých hustých vlasů pohyb. Kolem obličeje má sestříhané husté prameny, které natáčí na velký kulatý kartáč nebo na natáčky. Pro tento efekt inspirovaný 70. lety všechny prameny natáčejte směrem od obličeje.

Bob s hustou ofinou

Aby hustá ofina vypadala dobře, musí být objemná, bohatá a mít hrubší texturu. Přesně tak ji nosí Selena Gomez. V případě, že máte vlasy spíše jemnější, pomozte si k husté ofině a bohatým bočním pramenům stylingovým sprejem pro dodání textury vlasům.

Trendy vlasy podzimu 2023: Zkracujeme, nosit se bude účes na Birkinku

elle.cz

Výstřední micro bangs

Kat Graham nosí vlnitý mokrý účes s lesklými rty a mikro ofinou. Všechny vlasy kolem obličeje jsou velmi krátké a vytvářejí kolem obličeje hustý rám. Pro tento sportovně elegantní look použijte gel nebo vosk, který definuje jednotlivé tenké prameny a dodá jim mokrý vzhled.

Dlouhé vrstvy

Emily Ratajkowski rámuje svůj obličej stylovými prameny pravidelně. Nosí buď hustou dětskou krátkou ofinu sčesanou do čela nebo její delší podobu rozdělenou na polovinu a položenou měkce po stranách obličeje. Zbylé vlasy jsou sestříhané pouze lehce u konečků, aby vytvořily nedbalý finiš.

Trend podzimu roku 2023: Zamilujte si oční linky na všechny způsoby

elle.cz

Ofina z pramenů

Dua Lipa nosí vyčesaný drdol s výraznou dlouhou ofinou spadající hluboko do obličeje. Aby nošení takových vlasů nebylo nepříjemné, svou hustou ofinu rozdělila pomocí stylingového krému do tenčích pramínků.

Prosvětlená ofina

Hustou delší ofinu, která kryje obočí a kolem obličeje postupně sestříhané prameny předvádí ráda Elizabeth Olsen. Plastickému vzhledu vlasů a projasnění obličeje pomůže zesvětlení některých pramenů a také jejich střídavé natočení žehličkou směre ven a dovnitř k obličeji.

Definované vrstvy

Margot Robbie má kolem obličeje ustřižené prameny, které sahají až pod bradu. Zvýraznila je zesvětlením o dva odstíny oproti zbytku svých vlasů. Jemně je natočí a nechává je rozpuštěné spolu ze zbytkem vlasů a nebo si vlasy vyčeše do drdolu či culíku a tyto frace-framing prameny nechává volně spadat podél obličeje.

Hvězdná inspirace od celebrit, jak nosit face-frames ofiny: