Když se vaše vlasy stanou plátnem: Seznamte se s technikou balayage

Budiž balayage

Pro někoho je to starý známý koncept, pro dalšího horká novinka, která se stala hitem Tik Toku. Někomu kadeřnice tímto způsobem zesvětluje vlasy dlouhá léta, aniž by věděl, oč vlastně běží. Tak či onak, technika balayage se stala středem pozornosti a má pro to své důvody. Se změnou ročních období je na pořadu dne změna šatníku, pravděpodobně i naší nálady a především – vlasů. A pokud se nevidíte v tak radikální proměně, jakou je například nyní velmi populární bob, ofina nebo kompletně jiná barva vlasů, pak se pozastavte u balayage. Bude se vám líbit.

Čistíte si vlasy? Měli byste. Známe odpověď na oživení splihlých vlasů

elle.cz

Vezměte si léto s sebou ve vlasech

Elegance, přirozenost a dimenze – slova, který tento koncept vystihují nejlépe. Jedná se o francouzskou techniku, při níž kadeřník na vlasy ručně maluje. Nejde tedy vyloženě o barvu, ačkoliv si balayage lidé nejčastěji spojí s blondýnkami. Mnoho žen ji však volí pro své tmavé vlasy, kterým tímto způsobem dodají kaštanový nebo karamelový nádech a vytvoří dojem sluncem vyšisované kštice. Balayage totiž efekt slunce dokonale simuluje. Takže pokud si chcete uchovat útržky letní aury a vzpomínek na horký vzduch nasáklý solí a písečnou pláž a přenést si je do deštivých podzimních dní, tato francouzská technika vám takový výsledek přislíbí.

Vlasové trendy, které ovládnou rok 2023

elle.cz

Kouzlo balayage spočívá v přirozenosti

Balayage dává průchod vaší kreativitě, jelikož možností je hned několik. Technika je univerzální a co se zesvětlení vlasů týče, jedná se o tu nejlepší a nejšetrnější cestu, pokud je vaším cílem přirozenost. Oproti tradičním fóliovým melírům, které tvoří ve vlasech ostré přechody, barví se od kořínků a nabízí výrazné zesvětlení a rozbití přírodní barvy, je balayage jemnější. Kadeřník nanáší zesvětlovač pomocí štětce táhlými pohyby a koncentruje jej spíše u konečků či pramenů rámujících obličej, což zjemní vaše rysy. Naopak u kořínků s ním šetří a tvoří postupný přechod a prolnutí s vaší přírodní barvou. Díky této technice nejsou vlasy tak náročné na údržbu. Nemusíte se totiž trápit nepřirozenými odrosty a klepat kadeřníkovi na dveře měsíc co měsíc, což dělá z balayage nejen sofistikovanou a krásnou, ale i nadmíru pohodlnou a praktickou technikou.

Rada na závěr

Pokud jsme vás přesvědčili a pokud tuto techniku okusíte, máme pro vás malé doporučení. Až půjdete ke kadeřníkovi, nastylujte si vlasy tak, jak to děláte obvykle. Kadeřníkovi tak dáte vědět, kam přesně barvu umístit a jak to bude vypadat na vašich vlasech nejlépe. Pokud si vlasy foukáte, vyfoukejte si je před schůzkou. Pokud je naopak častěji necháváte volně být, pak si je nechte přirozené.

6 chyb v péči o vlasy: Toto v létě rozhodně nedělejte

elle.cz

Zdroj: ELLE, Byrdie