Malé změny vlasů, maximální efekt. Co letos na jaře vyzkoušet?

Zesvětlení kolem obličeje

Pokud oplýváte světlými vlasy a nechcete změnu v podobě tmavší barvy, tak zesvětlení vlasů kolem obličeje je ta správná cesta. Tato technika dokáže opticky oživit tvář a zvýraznit její rysy a hloubku. Tohoto rozzáření se docílí aplikací produktů na vybrané prameny vlasů kolem obličeje. Úžasně tato metoda vypadá na tzv. „curtain bangs“, které podpoří orámování obličeje.

Balayage

Pro celkové rozzáření vlasů je perfektní technika balayage, která vytváří přirozený, mnohovrstevnatý vzhled s jemnými přechody barev. Vlasy poté vypadají jak sluncem políbené a taky díky tomu je balayage velmi populární. Aplikuje se ručně jemnými pohyby na vybrané prameny vlasů, kdy se musí dbát na jemné přechody, aby se zamezilo tvrdým světlým částem vlasů. Klíčový prvek balayage je v tom, že se barva nanáší na vrchní část hlavy a kolem obličeje, což napomůže vytvořit přirozený svěží vzhled. Výhoda této techniky je její velmi snadná údržba, nevyžaduje časté opravy či dobarvování. Vyhovuje různým délkám a typům vlasů a barevně může být laděna od lehkých nenápadných zlatých odstínů do studených dramatických barev.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend podzimu roku 2023: Seznamte se s technikou balayage

Nevíte, co dělat s vlasy po létě? Toužíte po změně, ale bojíte se nepřirozených výsledků? Pak je pro vás technika balayage jak stvořená. Že si nejste jisti? Račte se přesvědčit sami.
elle.cz

Dimension on!

Tmavé vlasy mohou po čase spadnout do všednosti a postrádat barevnou kreativitu, které lze jednoduše docílit u světlých vlasů. Jedním ze skvělých způsobů, jak vytvořit tmavší stíny s hlubšími bohatými tóny, je ztmavení a prohloubení barvy kolem kořínků vlasů po celé linii hlavy.

Světlé melíry

Světlé melíry jsou přidané jemné a svěží barevné tóny vlasů, a to pro jejich prosvětlení s dodáním jasu a živosti. Tyto jemné světlé prameny kontrastují s přirozenou barvou vlasů a dodávají jim hloubku. Je to populární a elegantní způsob, jak osvěžit své vlasy a zdůraznit jejich přirozenou krásu. Pro zesvětlení se vybírají prameny po celé hlavě a na rozdíl od balayage se dbá na to, aby se prameny nemísily s okolními vlasy a vytvořily efekty konkrétních zesvětlení vybraných částí.

Mohlo by se vám líbit

Face-framing: nejlepší způsob, jak nosit ofinu. 10 účesů na každý den

V reklamách na vlasovou péči modelky ve slow motion pohazují hlavami a vlasy jim po sobě elegantně kloužou. Jejich hřívy působí zdravě, hustě a je v nich spousta pohybu. Kromě skvělé domácí péče a správného stylingu je klíčem k takovým vlasům plným energie střih s prameny rámujícími obličej. Pokud vás váš současný střih nudí, je face-framing jedním z nejjednodušších a nejlepších způsobů, jak to (ne)nápadně změnit. Tady je 10 nejlepších účesů podle celebrit!
elle.cz

Hrajte si s vrstvami

Pokud své vlasy nechcete zatěžovat barvením, tak jsou pro vás jednoduché experimenty s vrstvami a sestřihy vlasů ideálním řešením. Vlasy se stříhají tak, aby vytvořily různé délky a úrovně po celé hlavě. Tato technika je používána k dosažení různých efektů a stylů v závislosti na struktuře vlasů a samozřejmě vašem přání. Kreativním řešením je tzv. jemný „shag“. Je charakterizovaný mnoha různě dlouhými vrstvami, které vytváří texturu a objem vlasů. Konce vlasů směřují od hlavy a díky tomu napomáhají k nespoutanosti tohoto účesu. Na rozdíl od své mladší sestry, oblíbeného „wolf cutu“, je shag méně dramatický a více přirozený, zároveň vám ale přinese nespoutanost a volnost s podobě ležérních texturovaných vlasů.

Přeliv

Přeliv na vlasech je proces barvení vlasů, který se používá například k podpoření a zvýraznění barvy vlasů, aniž by se měnila jejich přirozená barva. Je to méně trvalá alternativa tradičního barvení vlasů, které je obvykle pro mnoho lidí příliš velkým závazkem. Přeliv je často používán ke zvýraznění přirozených odstínů vlasů, změně tónu vlasů či při maskování šedivých vlasů. Výhodou a možná zároveň i nevýhodou je fakt, že přeliv není trvalý a obvykle vydrží jen několik umytí vlasů. Pokud se tedy nejedná o černý přeliv, protože ten opravdu vaše vlasy nepustí – vyzkoušeno za vás!

Mohlo by se vám líbit

Vlasové trendy pro jaro 2024: Vrací se bob, vlny i ofina

Zkracujte, zesvětlujte, vlňte… Vlasové trendy nadcházejícího jara jsou všestranné a především hravé. Co se týče barev a střihů, nějakou větší revoluci nečekejte, přirozenost vítězí a mikáda opět atakují přední příčky. Zazáříte ale i s drdolem, retro vlnami nebo s ofinou. Alfou omegou je především objem!
elle.cz

Zdroj: Byrdie, Allure, ELLE.com