Před zimou zkracujeme: IT girl účesy pro letošní podzim

Hailey Bieber zkracuje, a pokud ji budeme věrně následovat jako v případě jejích skincare mikrotrendů, měli bychom také. Není tomu tak dlouho, co Hailey shodila dlouhé vlasy a ohromila davy ostře střiženým mikádem v délce přesně pod bradu. A nezůstala sama, přidaly se k ní i modelka Kaia Gerber nebo herečka Florence Pugh, která všechny překvapila na letošním Met Gala svým novým buzzcutem. Dlouhé vlasy nikdy nevyjdou z módy, to víme. Ale v opakujících se tendencích v ulicích, na módních molech a v neposlední řadě na slavných osobnostech vídáme stále více krátkých účesů, které rozhodně stojí za to tento podzim vyzkoušet. Vybíráme ty nejlepší z nich, které jsou nezbytnou změnou pro každou IT girl.

Trendy vlasy letošního podzimu

Shaggy Pixie

Vždy existuje nějaký druh variace střihu shag a pixie, tak proč je nespojit? „Střih shaggy pixie je odvážný a stylový účes, který získal popularitu díky své snadné údržbě a stylingu bez námahy,“ říká Artem Soshyn, kadeřník newyorského studia Warren Tricomi. „Nabízí hravý a moderní vzhled."

Ofina podle Jane Birkin

Každý podzim se můžete spolehnout na pumpkin spice latté a nový trend ofiny. Je to takový evergreen. Různé styly ofiny vždy přicházejí a odcházejí, ale letos na podzim se zamilujeme do ofiny à la Jane Birkin. Tato ofina, která sahá těsně po obočí, je ideální pro nedbalý vzhled krásné Francouzky. A skvěle vypadá právě s delším mikádem... Zdá se, že se zkracování letos opravdu nevyhneme.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend podzimu roku 2023: Seznamte se s technikou balayage

Nevíte, co dělat s vlasy po létě? Toužíte po změně, ale bojíte se nepřirozených výsledků? Pak je pro vás technika balayage jak stvořená. Že si nejste jisti? Račte se přesvědčit sami.
elle.cz
Textured Long Bob

Bob je tento podzim znovu na vzestupu. „Tento velmi trendy střih, který si získal popularitu díky schopnosti dodat pohyb a rozměr středně dlouhým vlasům, nabízí svěží a mladistvý vzhled pro každého,“ říká Soshyn. Sedne většině tvarů obličeje, zejména těm hranatým čtvercovým nebo kulatým.

Chin Length Bob

Mikádo, které sahá ke sklonku brady, je zaručeně účesem tohoto podzimu. Jak říkáme, propadla mu i Hailey Bieber. Jedná se o druh střihu, který – pokud je proveden správně – vás může naprosto proměnit, a to tím nejlepším možným způsobem, jelikož působí neuvěřitelně chic. Tento střih vypadá skvěle na všech texturách vlasů, ať už máte vlasy úplně rovné, nebo naopak velmi kudrnaté. Jde o to dosáhnout toho ostrého střihu, který sahá ke koutkům čelisti. Je to trochu věda, ale zkušený kadeřník dokáže zázraky na počkání.

Hash Cut

Střih nazývaný „hush cut“ je trend, který se poprvé objevil v Koreji. Spočívá v ofině a vrstvách. Je ideální pro přirozeně rovné nebo mírně vlnité vlasy. Při tomto střihu je objem vlasů především na vrcholu hlavy, což umožňuje více pohybu ve střední části a u konečků vlasů.

Mohlo by se vám líbit

Chcete přirozené kudrny nebo vlny? Zkuste na vlasy Curly Girl Method!

Kudrnaté vlasy jsou darem přírody, kterým se můžeme pyšnit a mnozí nám ho mohou závidět. Přesto je ale péče o tento typ vlasů výzvou, která nás nutí snít o vlasech rovných a dokonale bezstarostných. Metoda Curly Girl Method, která ovládla TikTok, slibuje oživení vln a kudrlin, minimalizaci krepatění a posílení celkového zdraví vlasů. Pro ty, kteří chtějí zdůraznit své kadeře a dosáhnout zdravých a definovaných vln – čtěte dál.
elle.cz

Zdroj: Byrdie, W Magazine, ELLE.com