Nejgooglenější vlasový trend: liquid hair. Chcete je taky?

Chceme její vlasy

Dakota Johnson je jednou z těch hereček, jež vypadá, že svůj cool styl, který je trendy i nadčasový zároveň, získává bez námahy a tak nějak samozřejmě. Ať už ji fotografové bezděky přistihnou v ulicích Manhattanu nebo po pečlivé přípravě na červených kobercích společenských akcí a filmových premiér, vždy vypadá skvěle. Co jí ale závidíme bezpochyby nejvíc, jsou její zdravé, lesklé „tekuté vlasy“. Její signature hair pro ni vytvořil známý kadeřník celebrit Mark Townsend, který stojí mimo jiné také za vlasovou image Aubrey Plaza, Elizabeth Olsen, Riley Keough nebo Olivie Wilde. Zajímá vás, jak se Johnson daří dosáhnout lesklých splývavých vlasů, které jsou označovány jako tekuté vlasy?

Malé změny vlasů, maximální efekt: zkuste balayage, přeliv či wolf cut

elle.cz

Co jsou tekuté vlasy?

Jako tekuté vlasy neboli liquid hair se označují vlasy, které volně splývají, jsou hladké, zdravé a tak lesklé, až připomínají vlhké kadeře. Nepleťte si je ale s wet hair alias vlasy nagelovanými tak, aby působily, jako byste právě vyšli ze sprchy. Liquid hair se oslnivě lesknou i za suchého stavu. Popularita tekutých vlasů vzešla z módních mol a milují je také celebrity. Vídat je můžeme nejen na už zmíněné Dakotě Johnson, ale třeba i na Emily Ratajkowski, Megan Fox, Katie Holmes nebo na Kardashian - Jenners, když tedy zrovna neexperimentují s platinou a jinými odstíny. Tím nejjednodušším způsobem, jak tento vzhled svých vlasů získat, je zajít ke kadeřníkovi. Ten kombinací profesionálních vlasových přípravků, techniky foukání a závěrečného stylingu vytvoří iluzi vlasů, které jako proud živé vody stékají po vašich ramenou a krku.

Liquid hair trend: Celebrity, které propadly tekutým vlasům

Méně je více

Jak už jsme řekli, tekuté vlasy nemají nic společného s vlhkými vlasy. Pravdou ale je, že bez vysoké hydratace a výživy vlasového vlákna vzhledu liquid hair nikdy nedosáhnete. Suché, porézní vlasy nikdy jako lesklý vodopád působit nebudou, ani kdybyste se svěřili do rukou nejlepšímu kadeřníkovi na světě. Vzhled liquid hair je buď typicky rovný nebo upravený do vln, v jejichž lomu také vynikne lesk kadeří a vlasy jsou ultra jemné na dotek. Tekutých vlasů můžete dosáhnout i doma. Klíč tkví ve správné péči, ale není nutné to s ní přehánět. Méně je v tomto případě více, abyste místo liquid hair nedostali mastné a zplihlé vlasy. Šampon můžete zvolit jakýkoli, protože plní pouze očišťující funkci. Tu můžete naopak ještě posílit vlasovým peelingem, který vaše vlasy zbaví nánosů stylingových produktů a případně i vodního kamene, který může způsobovat jejich zašednutí a vytvoření matného povlaku na jejich povrchu.

Na pěšinku, prosím. Vlasy na stranu teď češou modelky i celebrity

elle.cz

Klíč k liquid hair spočívá v péči

Pak se soustřeďte na péči. Hydratační nebo vyživující maska vlasy nasytí chybějícími látkami. Pokud se chcete spolehnout na kondicionér, nikdy ho nepoužívejte před maskou, pak už by její použití bylo zcela zbytečné. Kondicionér uzavírá a vyhlazuje vlasové šupiny do rovné hladké plochy. Pak lze použít suchý výživný olej na vlasy nebo bezoplachové sérum. Poté vlasy vyfoukejte kartáčem s kančími štětinami, které vlasy uhlazují a podporují tím jejich lesk. Lehký stylingový sprej s hedvábným leskem se postará o finální tečku.

Produkty pro liquid hair:

Zdroj: Allure, Byrdie