Na pěšinku, prosím. Vlasy na stranu povinně češou modelky i celebrity

Vpravo v bok!

Beauty trendy přicházejí a odcházejí a vypadá to, že aktuálně jsou (doslova) nakloněné hluboce na stranu. Vlasy rozčesané výraznou boční pěšinkou si oblíbily třeba Rihanna, Sydney Sweeney nebo Margot Robbie. Není divu, pěšinka po straně totiž dokáže obličeji lichotit mnohem více než ta rozčesaná uprostřed. Pěšinka uprostřed sluší lidem, kteří mají symetrický obličej. Nikdo z nás nemá pravou a levou část obličeje stejnou a pěšinka přesně uprostřed dokáže jakoukoli nesouměrnost zvýraznit. Nos zakřivený lehce do strany, jinak postavené oči, nesouměrné rty… na cokoli z toho pěšinka ve středu upozorní. Pěšinka na straně je v tomto případě mnohem milosrdnější, ta naopak dokáže asymetrie v obličeji zamaskovat.

Mohlo by se vám líbit

Beauty trendy roku 2024: Peachy coquette, ombré rty i stříbrný lesk

V dnešní zrychlené době je obvyklé, že trendy přicházejí a odcházejí. Za minulý rok vyplynulo na povrch tolik beauty a make-up trendů, že si člověk pomalu ani nemůže vybrat, kde se nechat inspirovat. Rok 2024 pro nás chystá spoustu dalších úžasných nápadů, od jednoduchých a jemných make-upů po tvořivé originální linky. Každý se tedy v něčem najde!
elle.cz

Pěšinky a hrátky s objemem 

Pěšinka na stranu také působí objemněji. Pokud se nemůžete chlubit vlasy s velkým objemem, hrozí, že s pěšinkou uprostřed budou působit zplihleji, než když je rozdělíte na straně. Pokud navíc zvolíte pěšinku hluboko na straně, můžete si dovolit mít jednu stranu zcela uhlazenou a absence objemu nebude působit nepatřičně. O to větší objem si můžete dovolit na straně druhé. Zvláště, pokud si vypomůžete lehkým fíglem – vyfoukáním vlasů proti směru růstu a lehkým natupírováním některých pramenů na straně. Ani vlasy zcela bez objemu ale nebudou v případě rozdělení na straně vypadat zplihle. Také délka pěšinky ovlivní, jak objemně budou vlasy působit. Pěšinka, která vlasy rozdělí asi do délky 3 cm a zbytek vlasů sčešete dozadu, vytvoří efekt většího objemu. Pěšinka, která povede až na konec temene, naopak zkrotí i vlasy, které bojují s nadměrným objemem. 

Mohlo by se vám líbit

Toto rozhodně nedělejte. Šest nejčastějších mýtů v péči o vlasy

V dnešní době slýcháme na každém kroku různé informace, jak dělat tohle a tohle zase jinak, ale postupně se v té přemíře informací můžeme ztrácet. Přinášíme vám šest ne tak častých mýtů o vlasech, které jste možná ještě doteď měli za pravdu.
elle.cz

Inspirace z fashion weeků

Hladce sčesané culíky, vlhký styling i efekt vyholené strany doplněný na straně druhé objemnou glamour vlnou... to všechno jsou jen některé z variant nošení pěšinky na stranu, které jsou aktuálně in. Na módních molech během přehlídek sezóny SS24 byly účesy s pěšinkou na bok vidět u Miu Miu, Valentina, Victorie Beckham, MSGM a Caroliny Herrery, abychom jmenovali alespoň některé. Značky Valentino a Rabanne rozčesaly postranní pěšinkou boby modelek, dodaly jim vlhkou neuspořádanou texturu a vlasy přehodily do tzv. „combover“ efektu, kterému my říkáme méně poeticky „přehazovačka“. Vypadalo to, jako kdyby modelky přišly na runway rovnou z venkovního drobného deště, prohrábly si vlasy rukama a přehodily je na stranu. Tento look vypadal nedbale a sexy. Victoria Beckham a Carolina Herrera pak spojily hluboké postranní pěšinky s elegantním a lesklým nízkým culíkem. Hladký elegantní culík je účes, ve kterém můžete své rysy předvést v tom nejlepším světle. Zvlášť když ho spojíte s výrazným make-upem, který tento účes unese, aniž by působil přehnaně.

Na pěšinku, prosím! Inspirujte se u celebrit

Zdroj: Elle.com