Restart pro mastné a unavené vlasy? Věřte, že pomůže peeling

Jsou mastné a unavené? Chtějí péči

Ráno si vlasy umyjete a večer už byste pod sprchu mohli jít znovu? Tak to je něco špatně. Vaše mazové žlázky produkují příliš mazu, což může být způsobeno řadou příčin. Buď je na vině hormonální nerovnováha, špatná strava, stres nebo nevhodná kosmetika. Je to ale prostě také typem kůže, pokud máte mastný typ pleti, budou se vám pravděpodobně častěji mastit i vlasy. Měli byste proto používat přípravky, které jejich činnost utlumí. „Dřív se mělo za to, že mytí vlasů každý den není zdravé, ale to už je překonané. Pakliže máte kvalitní šampon, můžete ho klidně používat denně,“ zmiňuje se majitelka kadeřnického studia Tereza Šťastná. Šampon pro mastné vlasy by neměl být krémový, ale měl by mít lehkou průsvitnou konzistenci. Potřebujete zkrátka něco, co kořínky vlasů opravdu vyčistí, ale tak akorát. Co se složení týče, vsaďte na kopřivu, levanduli, šalvěj nebo břízu.

Chcete přirozené kudrny nebo vlny? Zkuste na vlasy Curly Girl Method!

elle.cz

Nechte pokožku nadechnout

O to se kromě kvalitního šamponu postará i peeling. Pokožku navíc důkladně promasíruje a prokrví, což rovněž napomůže k omezení maštění. Aplikuje se většinou po použití šamponu, ideálně už na vlhké vlasy. Pak už stačí jen jemně promasírovat bříšky prstů, nechat chvíli působit a smýt. Účinky kondicionéru nebo masky, kterou nanesete posléze, se tak ještě zintenzivní. Myslete ale na to, že pokožka hlavy je po použití peelingu trochu citlivější než obvykle, pokud se tedy chystáte ven, nezapomeňte na sprej nebo jinou vlasovou kosmetiku s ochranným faktorem. „Nepřehánějte to ani se samotnou aplikací, bohatě postačí, když peeling použijete jednou, maximálně dvakrát za týden,“ radí Šťastná.

Jak se postarat o vlasy, které jsou po dovolené suché a bez života?

elle.cz

Pomoci může peeling, odvar i maska z jílu

Osvědčit se vám pak můžou i speciální vlasové vody. „Zkuste je aplikovat přímo na pokožku hlavy a následně i do vlasů ve dnech, kdy si kštici nemyjete. Vtírejte je vatičkou nebo odličovacím tampónem nejdříve přímo do kůže a pak i do délek. Nakonec vlasy vysušte ručníkem,“ doporučuje Šťastná. Pomoci může i obyčejný odvar z meduňky nebo tea tree maska. Její příprava je snadná – stačí smíchat 2 lžíce olivového oleje, šťávu z poloviny citronu a pár kapek tea tree oleje, nanést na vlasy a dopřát jim zhruba 20 minut v klidu. Po umytí nechte vlasy jen tak proschnout, i horký vzduch jim totiž škodí. Pokud vás tlačí čas, pak je na chvilku zaviňte do ručníku a pak teprve tvarujte fénem zapnutým pouze na mírný nebo střední stupeň. Rozhodně se vyhněte hrubým kovovým kartáčům, ty totiž mazové žlázky zbytečně dráždí.

Vlasový trend podzimu roku 2023: Seznamte se s technikou balayage

elle.cz

Zdroje: everydayhealth.com, medicinenet.com, stylecaster.com