Vdechněte vlasům nový život: Pomůže peeling i vitaminy

Vsaďte na účinné ingredience

Příčin, proč vaše kadeře ztrácejí pružnost, lesk i objem může být spousta. Někdy se to stává po delším období stresu, pár týdnech na drastičtější dietě, zavinit to mohou i hormonální změny. Ve většině případů ale za tím stojí spíše to, jak se o své vlasy staráte. Je jasné, že pokud je fénujete, kulmujete a žehlíte několikrát týdně, na kvalitě jim rozhodně nepřidáte, naopak. „Suché a krepaté vlasy poznáte na dotek a ty hodně poničené už na první pohled. Třepí se, lámou a jsou hrubé na dotek. Postrádají lesk a rostou velmi pomalu,“ zmiňuje se majitelka kadeřnického salonu Tereza Šťastná. Podle ní je nejlepší vlasy zkrátit, alespoň o pár centimetrů. A především – naordinovat jim tu správnou péči na míru.

SOS produkty pro poškozené vlasy

Aloe vera, peptidy a panthenol

Kvalitní vlasová kosmetika by měla obsahovat proteiny, aminokyseliny, kombinace rostlinných výtažků a přírodní deriváty. Výborný je třeba panthenol, který kadeře nejen regeneruje, ale také hydratuje. Chmel a kopřiva zase dodávají kůži a vlasům lesk a elasticitu, ovesné peptidy, aloe vera a kyselina hyaluronová je zvláčňují a zjemňují. „Obecně platí, že je důležité podporovat tvorbu keratinu a kolagenu, které jsou stavebním kamenem pro vlas. Myslete i na jejich vnitřní výživu a dopřejte jim vitaminy, minerály a stopové prvky. Klidně i v podobě potravinových doplňků,“ podotýká Šťastná. Co se týče tepelné úpravy, základem je používat fén, kulmu či žehličku pouze na čisté, umyté vlasy. Pokud správně nastavíte teplotu a použijete ochranu před tepelným stylingem, nemusíte se těchto pomocníků vzdávat.

Mohlo by se vám líbit

Trvalá je zpět. Je ondulace spásou pro vlasy, nebo jejich záhubou?

Trvalá. Pro mnohé to zní jako návrat zpátky do divokých osmdesátých let, kdy čím větší hřívu jste měli, tím víc cool jste byli. Ovšem to je omyl. Trvalá je tu s námi pořád. A nyní víc než kdy dřív zase získává na síle.
elle.cz

Hydratujte a nastartujte růst

Nezapomínejte ani na vlasovou pokožku, jinak totiž nebudou zdravé ani vlasy. Proto prameny oplachujte jen vlažnou vodou a udělejte si před mytím a nanášením šamponu masáž hlavy, která pokožku prokrví. Stačí, když se budete dvě až tři minuty masírovat po celé hlavě, od čela až ke krku. Zhruba jednou za čtrnáct dní aplikujte peeling, pomohou i vlasová tonika či speciální kúry, které díky aktivním látkám působí přímo u kořínků vlasů a posilují je. Skvělé jsou i masky – dopřávejte si je jednou až dvakrát týdně. Dodají kadeřím hloubkovou regeneraci a výživu, a to díky vyššímu obsahu aktivních látek. Byť se nedoporučuje je pokaždé nanášet až ke kořínkům, aby vlasy neplihly, občas to udělat můžete – zvláště poté, co provedete peeling pokožky hlavy. Vlasy budou sice trochu těžší, ale pokožka dobře přijme účinné látky, hydratuje se a vyživí.

TIP: Na suché vlasy vyzkoušejte olejovou kúru: do vlasů aplikujte arganový či kokosový olej, nechte ho dvacet minut působit a pak ho smyjte šamponem.

Mohlo by se vám líbit

Rozmarýnový olej, elixír pro vlasy. Zastaví vypadávání a podpoří růst

Vlasy. Jeden z dalších ukazatelů naší vnější krásy. Sice z velké části je podoba našich vlasů dána geneticky, ale i z nějaké části můžeme jejich vzhled, kvalitu a zdraví ovlivnit sami. Ať jde o správně vybrané produkty na míru potřebám nebo životosprávu. Ale jsou tu i další možnosti, jak si pomoci. A mezi ně patří rozmarýnový olej.
elle.cz

Zdroje: healthline.com, skinkraft.com, everydayhealth.com