Zpátky do 80’s: Účes Mixie se vrací do vlasových trendů

Co je Mixie?

Jde o kombinaci účesupixie, což je krátký účes s vystříhanými boky a krkem a účesu ve střihumullet, kde jsou vlasy na krku delší. Mixie může mít několik různých podob. Jak přesně bude vypadat tedy záleží především na vás a vašem kadeřníkovi. S největší pravděpodobností ale styling vlasů bude zahrnovat ofinu, která bude střižena až do okolí spánků. Tento střih se může podle popisu zdát ne úplně vhodným pro všechny tvary obličeje. Opak je ale pravdou, dámy! „Díky delším vlasům na krku, které prodlužují tvar obličeje si jej mohou dovolit i ženy, kterým nesluší úplně krátké vlasy”, říká Jan Těšík, majitel salónu The Lounge.

Styling účesu

A jak na správný styling tohoto účesu? Je to jednodušší, než si možná myslíte. Během několika minut budou vaše vlasy vypadat, jako byste zrovna odešla z kadeřnického salónu. „Styling těchto účesů se dělá spíše strukturovaný, střapatý ve stylu 80'. Ideální je vlasy tvarovat u foukání jen prsty a poté dotvarovat finálním krémem”, říká Jan Těšík a dodává, že pokud máte přirozeně vlnité vlasy, nemusíte se bát toho, že by vám na hlavě dělaly nějakou neplechu. „Přírodní vlny se dají v tomto účesu krásně využít. Zdůraznit se nají například slaným sprejem, který podpoří jejich strukturu”.

Vlasový botox: Injekce vitaminů, která regeneruje vlasy

elle.cz

Nebojte se toho!

Vlasy ostříhané na krátko chtějí určitou dávku kuráže. Základní stavební kámen je dostatečně vysoké sebevědomí na to, abyste byla připravena vystoupit z davu dlouhovlasých krasavic. Budete na první pohled ojedinělá, sexy a sebevědomá. Krátký sestřih odhalí tvar hlavy, délku krku a přitáhne pozornost okolí k vašemu obličeji. Nebudete se zkrátka mít za co schovat, a právě proto je třeba tento účes nosit hrdě a sebevědomě. Než do střihu půjdete, rozhodně jej nejprve konzultujte se svým kadeřníkem. Ten přesně určí jak vás ostříhat tak, aby vám střih sedl naprosto perfektně.

Zdroje: Byrdie.com, rozhovor s Janem Těšíkem

Inspirujte se v naší galerii