Bad hair day? Jen 5 minut ráno před zrcadlem a můžete mu dát sbohem

Sama mluvím z vlastní zkušenosti. Každopádně pro vás mám skvělý life hack, který vám nejednoho hektického rána pomůže. Zde je návod na to, jak udělat ze zplihlých vlasů bez života a objemu krásnou hřívu...

Jak vlasy za 5 minut oživit

Nejdříve si připravte pár pomůcek, které jistě najdete všechny doma.Budete potřebovat látkovou čelenku do vlasů, samozřejmě to může být i čelenka z jiného materiálu, lak na vlasy, tenký hřebínek a fén. Jako první si stáhněte čelenkou vlasy dozadu a čelenku posuňte na hlavě tak, aby mezi čelem a čelenkou bylo místo. Poté nastříkejte trochu laku na vlasy (klidně i více) na hřeben a vlasy, které jsou před čelenkou, přejeďte směrem dozadu. Toto můžete provést i dvakrát či třikrát za sebou. Poté lak na vlasy nastříkejte přímo na vlasy před čelenkou. Pro urychlení výsledku vezměte fén a foukejte vlasy studeným vzduchem. Pokud budete mít všechny tyto kroky úspěšně za sebou, tak čelenku z vlasů sundejte a vlasy ještě trochu upravte do chtěné formy. Dostanete tak parádní objem a nadýchané vlasy plné života vám navíc déle vydrží.

Tajemství dokonalé vlasové rutiny: Týdně, obden, jak často vlasy mýt?

elle.cz

Trápí vás zplihlé vlasy dlouhodobě?

Pokud vás problém zplihlých vlasů bez lesku a objemu trápí dlouhodobě, tak je pár věcí, na které je potřeba si dávat pozor v péči o ně. Pro zlepšení kvality vlasů je potřeba dlouhodobý a pravidelný přístup s různými produkty. Tak tomu je i ve skincare. Bohužel zázraky se nedějí přes noc, ale s trpělivostí a dobrou péčí vám můžeme krásné vlasy zaručit. Základním typem pro ošetření vlasů je používání kvalitní vlasové kosmetiky, která je určená přesně pro váš typ vlasů. Takže například speciálně na suché, poškozené a polámané vlasy. Při výběru šamponu a kondicionéru dbejte na hydratační a výživné složky, jako jsou například bambucké máslo, keratin, arganový olej či aloe vera. Tyto složky napomáhají obnovit záři a lesk vlasů, a přitom posilní jejich strukturu a chrání je před dalším poškozením. 

Dbejte na správné rozčesávání i péči

Další dobrá rada je pravidelně obměňovat kartáče na vlasy a při rozčesávání vlasů buďte velmi šetrní. Pokud můžete, tak nechejte své vlasy volně uschnout na vzduchu a fén, žehličku či kulmu používejte co nejméně. Vysoká teplota a silný proud vzduchu mohou vlasy vysušovat a poškozovat. Zmírnit to ale můžete správnými přípravky na ochranu vlasů před teplem. Na oslabené konečky vlasů alespoň jednou týdně aplikujte masku či olej, díky kterým živiny lépe vniknou hlouběji do vlasového vlákna a pomáhají mu dodat hydrataci a ochranu. Masku či olej naneste na umyté a lehce mokré vlasy, nechte několik působit klidně až 20 minut a poté vlasy důkladně opláchněte.

Trendy vlasy podzimu 2023: Zkracujeme, nosit se bude účes na Birkinku

elle.cz

Zdroj: Byrdie, livethatglow.com, ELLE.com