Trendy vlnitý bob i oslava šedin: Vlasové hity pro letošní léto

Bob plný lehkosti i zábavy 

Ačkoliv bob již řadu let patří mezi velmi trendy účesy, vlnitý bob vnáší do hair stylingu trochu něžnosti a sofistikovanosti. Tento účes funguje skvěle právě se zapojením jemných vln. Ty totiž čerstvě a ostře střiženým bobům dodají lehkost a uvolněnost, která se na letní měsíce hodí. Přecejen díky teplu a sluníčku mají lidé obecně lepší náladu, a tak proč trochu té odlehčenosti nepřidat i do účesu. Výhodou tohoto stylingu je i to, že díky vhodně zvolené vlasové kosmetice sedí jakémukoliv typu obličeje.  

Tento minimalistický, ale efektivní účes, si zamilovaly mnohé slavné hvězdy. Patří mezi ně například Laura Harrier, Rose Byrne či Kaia Gerber. Zatímco Laura svůj vlnitý bob nosí kvůli objemu načasený převážně na jednu stranu, Kaia a Rose se přiklonily spíše k tradičnější variantě nošení. Gerber, dcera slavné topmodelky Cindy Crawford, k bobu dokonce nějakou dobu nosila i rovně střiženou ofinu, což z účesu udělalo zcela nový look, který mladé modelce náramně seděl. S jedním účesem tak může být spousta zábavy. 

 

Léto ve znamení takzvaného „vlnitého bobu“ a odlesků „rybí kosti“. Které hvězdy si tyto trendy osvojily nejlépe?

 

Odstín rybí kosti Aneb jak přijmout šediny s grácií

I když mnohé ženy doslova děsí jen představa toho, že jim jejich vlasy začnou šednout, je nutné si říct, že šediny nejsou žádnou katastrofou. Letošním letním trendem se stalo přijetí šedin i v nižším věku. Šedivé vlasy přijímá stále více žen všech věkových kategorií, což vedlo (a stále vede) k trendovým odstínům zahrnujících tóny šedé. Minulý rok jsme byli svědky vzestupu takzvaného prolínání šedé, tedy trendu, ve kterém se například do blond vlasů vmíchaly i tóny šedé, tento rok se ponese v odlescích barvy „rybí kosti“, který plně oslavuje zralost žen. 

„Je úžasné, jak jsou od pandemie více přijímány přirozené šediny. Hvězdy jako Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow a Sarah Jessica Parker k tomu vydláždily cestu, když své šediny nechaly své koloristy začlenit do barvy jejich vlasů,“ tvrdí kolorista Tom Smith, který si skutečnost, že šedé vlasy v odstínu rybí kosti prosvítají z jinak barvených vlasů, velmi vychvaluje.  

Trendy však mohou být i ženy, které šedivé vlasy ještě od přírody nemají. Například blondýny odstín rybí kosti mohou do své barvy vlasů za pomoci šikovného kadeřníka začlenit snadno a rychle. Tak či tak, pokud se vám tento vlasový hit zamlouvá, požádejte svého kadeřníka, aby šedé vlasy začlenil do vašeho melírového vzoru. Přirozené šediny se ve vlasech objevují nepravidelně a někdy dokonce i v pásech, proto je nutné, aby si s ideálním odstínem a zpracováním poradil šikovný kolorista, díky kterému dosáhnete looku filmových hvězd. 

 

Naučte se milovat své vrásky jako Pavlína

elle.cz

Zdroje: Allure, Glamour