Vše, co byste měli vědět o faceliftu

Když je méně více

Estetická medicína kráčí vpřed mílovými kroky, alespoň co se „úprav“ obličeje týče. Pryč jsou doby, kdy se povislé kontury obličeje napravovaly tím, že se kůže jednoduše napnula, aniž by se jakkoliv manipulovalo s měkkými tkáněmi pod ní. Současná obličejová chirurgie už je naštěstí mnohem dál, což dokazuje například metoda hlubokého faceliftu – deep plane facelift, která pracuje právě s měkkou tkání a respektuje tak přirozenou anatomii obličeje. Pokud navíc potřebujete třeba jen „menší povytažení“, lze zvolit takzvaný ponytail facelift, kdy se zvedá jen oblast očí a čela, nebo fastlift, který řeší spodní část obličeje kolem čelistí a krku. V každém případě je nesmírně důležitá porada s lékařem. „Konzultace je vždy otevřený dialog,“ říká plastický chirurg Stafford Brouman. „Někdy trvá třeba dvacet minut, mám ale zkušenosti i s hodinovými konzultacemi,“ doplňuje.

Vampire Facelift: zákrok, při němž proti vráskám bojujete vlastní krví

elle.cz

Faceliftem to nekončí

Byť je facelift vhodný téměř pro každého, kdo touží po zmírnění známek stárnutí, omlazení a zkrášlení obličeje, obecně se doporučuje až po čtyřicítce. A samozřejmě těm, kteří netrpí žádným autoimunitním či kožním onemocněním. Teprve v pozdějším věku ale začínají být vrásky a nerovnosti na pokožce opravdu vidět a výsledek je pak znatelný a déle vydrží. Pouhým faceliftem to ale končit nemusí, pro celkový efekt se často přidává i vylepšení povislých víček či vrásčitého obočí. „Omlazení obličeje je možné doplnit aplikací botoxu nebo výplní, liftem obočí, botoxem rtů nebo výplněmi vlastním tukem,“ podotýká Brouman. Záleží samozřejmě na tom, co od operace očekáváte. A pochopitelně i na tom, kolik do ní hodláte investovat. Ceny začínají zhruba na 50 tisicích. A jdou výš.

Estetická turistika: Proč Češky vyrážejí za plastikami do ciziny?

elle.cz

Dlouhotrvající efekt

Ať už je lifting sebešetrnější, vždy je nutné počítat s následnou rekonvalescencí. A to většinou v řádů týdnů, mnohdy i měsíců. Ihned po zákroku se vám nejspíš objeví podlitiny a otoky, pár dní si možná pobudete i na klinice. Záleží, jak rychle se vaše tělo hojí a pro jak náročnou operaci jste se rozhodla. Rovněž je podle dermatologů dobré otoky ledovat, vyhýbat se slunečnímu záření a soláriu, alespoň dva měsíce nesportovat a spát pouze na zádech. Zní to děsivě? Odměnou je dlouhotrvající efekt. Klasická celoobličejová operace se totiž provádí jen jednou za život a výsledek je opravdu znatelný. Zvlášť, když ho podpoříte používáním kvalitní pleťové kosmetiky, krému a SPF a – to nelze opomenout – zdravým životním stylem.

Krásná prsa bez silikonů? Spolehněte se na vnitřní podprsenku

elle.cz

Zdroje: healthline.com, everydayhealth.com