Krásná prsa bez silikonů? Spolehněte se na vnitřní podprsenku

Krásná prsa i bez implantátů

Toužíte po krásných prsou, která by byla pevná jako dřív a místo unaveného polehávání na břiše zase hrdě seděla vysoko na hrudníku. Zároveň máte ale své důvody, proč si nepřejete vložit do prsou implantáty. Nelíbí se vám představa mít v těle cizí předmět, který se musí hlídat a který v ojedinělých případech může způsobovat komplikace. Cítíte se tím držená v šachu a s představou krásných prsou se v duchu pomalu loučíte? Nemusíte. Právě pro ženy s vašimi preferencemi je tu možnost modelace prsou bez vložení implantátů a jejich pozvednutí díky vnitřní podprsence. Už jste o ní někdy slyšela?

Plastický chirurg: umělá prsa z 90. let neletí, teď děláme přirozenost

elle.cz

Prsa z vlastního „materiálu“

V Česku ji nedělá každý z plastických chirurgů, oslovili jsme proto s tímto tématem MUDr. Lucii Zárubovou, která se specializuje na operace prsou a onkochirurgii a svým klientkám umí dopřát i zmiňovanou vnitřní podprsenku. „Miluji operace, kdy pracuji jen s materiálem, se kterým žena přichází. Klientka přijde, má hodně svého materiálu třeba po dětech a vytahanou kůži. Nebazíruje přitom na tom, že by chtěla obrovská prsa, ale spíše krásný tvar svých vlastních. Chce nosit braletky a nikoli podprsenky, které jí zasahují vysoko do dekoltu, protože do nich musí prsa tzv. ,rolovatʽ,“ říká MUDr. Lucie Zárubová. Spousta žen si myslí, že pro ně modelace prsou není vhodná. Že se provádí pouze ženám s obrovskými prsy. Tento zákrok se sice provádí, ale jedná se o redukční mammaplastiku a to už je jiný druh operace.

Moje prsa, můj život: Zvětšit, vyrovnat, co když to s nimi nedopadne?

elle.cz

Modelace i pro menší prsa

MUDr. Zárubová upřesňuje: „Modelace je pro ženy, které nosí třeba košíčky B, ale mají prsa spadlá dolů. Já pro ně používám název ,smutné prsyʽ, což znamená, že dvorce a bradavky směřují dolů, nejsou na vrcholu prsu tam, kde mají být.“ Lékařka dále pokračuje: „My jsme schopní udělat velmi pěkný výsledek pouze z vlastního materiálu tím, že vlastní prsní žlázu posuneme o dvě patra výš a do dekoltu. Daní za to jsou jizvičky, které jsou kolem dvorce, vertikální jizva mezi dvorcem a podprsní rýhou a pak horizontální jizvička v podprsní rýze. Vypadá to pak jako kotva,“ popisuje detailněji modelaci lékařka.

Vnitřní push-upka

A co zmiňovaná vnitřní podprsenka, která v prsou vytvoří tzv. push-up efekt? „Existuje modelace prsů za použití inner bra, neboli vnitřní podprsenky. Je to technika, během které se zevnitř prsu sešívá z prsní žlázy a povázky jakási vnitřní push-upka, která lépe a déle drží prsa krásně nahoře,“ popisuje MUDr. Zárubová. A co od inner bra mohou očekávat ženy? „Při modelaci se prsa modelují ne o dvě patra výš, ale o dvě a půl patra výš. Když se pak prsa zahojí a přirozeně trochu klesnou, díky vnitřní podprsence vydrží push-up efekt déle. Žena sice nepozná okamžitý rozdíl mezi prostou modelací a modelací, kdy jí chirurg vytvoří vnitřní podprsenku, ale pozná ji pak v dlouhodobém efektu.“ Popisuje benefit vnitřní podprsenky MUDr. Lucie Zárubová. Ne každá žena je ale pro vnitřní podprsenku vhodná, i když by si ji přála. „Ženě s objemnými prsy, která odmítá jejich redukci, nejsme schopni vnitřní podprsenku ušít tak, aby prsa udržela dlouho,“ popisuje kontraindikaci pro ušití inner bra lékařka.

Ukažte bradavky! V podprsence Kim Kardashian budete víc nahá než nahá

elle.cz

Modelace jako prevence?

Také vás napadla báječná myšlenka, že si vnitřní podprsenku necháte ušít jako prevenci, abyste měla svá prsa stále nádherná a vůbec vám nezačala věkem klesat? I my jsme to MUDr. Zárubové nadnesli jako možnost, ale svou odpovědí nás vrátila zpátky na zem. „Dokud je žena se svým poprsím spokojená, zásadně doporučuji do něj neřezat. I kvůli onkochirurgické stránce věci, protože žádný zbytečný zásah do prsu není vhodný. K modelaci a vnitřní podprsence se opravdu přistupuje až ve chvíli, kdy ženy nejsou spokojené se svými prsy, ať už třeba po kojení nebo kvůli váhovým výkyvům. Modelací se tedy hasí požáry, nedělá se jako prevence. Jako prevenci poklesu prsou je dobré nosit zevní podprsenku.“

Noste podprsenku. Zn.: Jakoukoli

Ostatně, nošení podprsenky vyzdvihla odbornice na ženská ňadra jako nejlepší prevenci. Upozorňuje na to, že spousta žen si po příchodu domů z práce udělá pohodlí, sundá si podprsenku a chodí bez ní. Ženy, které mají prsa vylepšená modelací nebo implantáty, k tomu mají ještě větší sklony. „Lidský organismus se vyvíjí a každý výkyv se odrazí na prsou, stejně jako to, jak se ta žena k prsům chová. Když bude často chodit bez prádla, gravitace bude působit více, než když je bude chránit v podprsence. Na sport noste kvalitní sportovní podprsenku, která udrží prsa tam, kde mají být. Na doma doporučuji nosit jakoukoli běžnou podprsenku – hlavní je nějakou nosit,“ zdůrazňuje MUDr. Zárubová.

Šly na plastiku a teď litují. Které celebrity si přejí vrátit čas?

elle.cz

Zdroj: Autorský článek za použití citací MUDr. Lucie Zárubové