Krásná prsa bez silikonů? Spolehněte se na vnitřní podprsenku

Krásná prsa i bez implantátů

Toužíte po krásných prsou, která by byla pevná jako dřív a místo unaveného polehávání na břiše zase hrdě seděla vysoko na hrudníku. Zároveň máte ale své důvody, proč si nepřejete vložit do prsou implantáty. Nelíbí se vám představa mít v těle cizí předmět, který se musí hlídat a který v ojedinělých případech může způsobovat komplikace. Cítíte se tím držená v šachu a s představou krásných prsů se v duchu pomalu loučíte? Nemusíte. Právě pro ženy s vašimi preferencemi je tu možnost modelace prsů bez vložení implantátů a jejich pozvednutí díky vnitřní podprsence. Už jste o ní někdy slyšela?

Mohlo by se vám líbit

Plastický chirurg: umělá prsa z 90. let neletí, teď děláme přirozenost

Plastický chirurg MUDr. Petr Polák sleduje proměňující se ideály krásy a pro své klienty bývá nejen tím, kdo jim změní tělo, ale i psychologem, který se snaží je odrazovat od zákroků, které by je neudělaly šťastné. Ptali jsme se ho, jaké jsou v plastické chirurgii aktuální trendy i co nás čeká v budoucnosti
elle.cz

Prsy z vlastního „materiálu“

V Česku ji nedělá každý z plastických chirurgů, oslovili jsme proto s tímto tématem MUDr. Lucii Zárubovou, která se specializuje na operace prsou a onkochirurgii a svým klientkám umí dopřát i zmiňovanou vnitřní podprsenku. „Miluji operace, kdy pracuji jen s materiálem, se kterým žena přichází. Klientka přijde, má hodně svého materiálu třeba po dětech a vytahanou kůži. Nebazíruje přitom na tom, že by chtěla obrovské prsy, ale spíše krásný tvar svých vlastních. Chce nosit braletky a nikoli podprsenky, které jí zasahují vysoko do dekoltu, protože do nich musí prsy tzv. ,rolovatʽ,“ říká MUDr. Lucie Zárubová. Spousta žen si myslí, že pro ně modelace prsů není vhodná. Že se provádí pouze ženám s obrovskými prsy. Tento zákrok se sice provádí, ale jedná se o redukční mammaplastiku a to už je jiný druh operace.

Mohlo by se vám líbit

Moje prsa, můj život: Zvětšit, vyrovnat, co když to s nimi nedopadne?

Pýchy našich dekoltů, důvody mindráků a někdy i boje mezi životem a smrtí. Prsa jsou jako naše nejlepší přítelkyně. Milujeme je, pečujeme o ně s láskou. Chceme, aby byla taková, jaká si je vysníme. Někdy se ovšem naše představy ani zdaleka nepotkávají s realitou.
elle.cz

Modelace i pro menší prsy

MUDr. Zárubová upřesňuje: „Modelace je pro ženy, které nosí třeba košíčky B, ale mají prsy spadlé dolů. Já pro ně používám název ,smutné prsyʽ, což znamená, že dvorce a bradavky směřují dolů, nejsou na vrcholu prsů tam, kde mají být.“ Lékařka dále pokračuje: „My jsme schopní udělat velmi pěkný výsledek pouze z vlastního materiálu tím, že vlastní prsní žlázu posuneme o dvě patra výš a do dekoltu. Daní za to jsou jizvičky, které jsou kolem dvorce, vertikální jizva mezi dvorcem a podprsní rýhou a pak horizontální jizvička v podprsní rýze. Vypadá to pak jako kotva,“ popisuje detailněji modelaci lékařka.

Vnitřní push-upka

A co zmiňovaná vnitřní podprsenka, která v prsou vytvoří tzv. push-up efekt? „Existuje modelace prsů za použití inner bra, neboli vnitřní podprsenky. Je to technika, během které se zevnitř prsu sešívá z prsní žlázy a povázky jakási vnitřní push-upka, která lépe a déle drží prsy krásně nahoře,“ popisuje MUDr. Zárubová. A co od inner bra mohou očekávat ženy? „Při modelaci se prsy modelují ne o dvě patra výš, ale o dvě a půl patra výš. Když se pak ňadra zahojí a přirozeně trochu klesnou, díky vnitřní podprsence vydrží push-up efekt déle. Žena sice nepozná okamžitý rozdíl mezi prostou modelací a modelací, kdy jí chirurg vytvoří vnitřní podprsenku, ale pozná ji pak v dlouhodobém efektu.“ Popisuje benefit vnitřní podprsenky MUDr. Lucie Zárubová. Ne každá žena je ale pro vnitřní podprsenku vhodná, i když by si ji přála. „Ženě s objemnými prsy, která odmítá jejich redukci, nejsme schopni vnitřní podprsenku ušít tak, aby prsy udržela dlouho,“ popisuje kontraindikaci pro ušití inner bra lékařka.

Mohlo by se vám líbit

Ukažte bradavky! V podprsence Kim Kardashian budete víc nahá než nahá

Dělejte si co chcete, je to vaše tělo, prohlašuje Kim Kardashian. V souladu s tímto I Donʼt Give a F**k claimem uvedla na trh další revoluční kousek své značky bodyshapingového oblečení SKIMS. Tentokrát se jedná o podprsenku, která má na povrchu falešné bradavky. V bouři, která se kolem ní rozpoutala, se očekávaně bijí protichůdné názory. Někdo je z ní nadšený, jiný se zase opřel do slut-shamingu. Proč by vám podle našeho názoru nipple bra neměla chybět?
elle.cz

Modelace jako prevence?

Také vás napadla báječná myšlenka, že si vnitřní podprsenku necháte ušít jako prevenci, abyste měla své prsy stále nádherné a vůbec vám nezačaly věkem klesat? I my jsme to MUDr. Zárubové nadnesli jako možnost, ale svou odpovědí nás vrátila zpátky na zem. „Dokud je žena se svým poprsím spokojená, zásadně doporučuji do něj neřezat. I kvůli onkochirurgické stránce věci, protože žádný zbytečný zásah do prsu není vhodný. K modelaci a vnitřní podprsence se opravdu přistupuje až ve chvíli, kdy ženy nejsou spokojené se svými prsy, ať už třeba po kojení nebo kvůli váhovým výkyvům. Modelací se tedy hasí požáry, nedělá se jako prevence. Jako prevenci poklesu prsů je dobré nosit zevní podprsenku.“

Noste podprsenku. Zn.: Jakoukoli

Ostatně, nošení podprsenky vyzdvihla odbornice na ženská ňadra jako nejlepší prevenci. Upozorňuje na to, že spousta žen si po příchodu domů z práce udělá pohodlí, sundá si podprsenku a chodí bez ní. Ženy, které mají prsy vylepšené modelací nebo implantáty, k tomu mají ještě větší sklony. „Lidský organismus se vyvíjí a každý výkyv se odrazí na ňadrech, stejně jako to, jak se ta žena k prsům chová. Když bude často chodit bez prádla, gravitace bude působit více, než když je bude chránit v podprsence. Na sport noste kvalitní sportovní podprsenku, která udrží prsy tam, kde mají být. Na doma doporučuji nosit jakoukoli běžnou podprsenku – hlavní je nějakou nosit,“ zdůrazňuje MUDr. Zárubová.

Mohlo by se vám líbit

Šly na plastiku a teď litují. Které celebrity si přejí vrátit čas?

Vyhladit, povytáhnout, něco zmenšit, něco naopak zvětšit. Někdy může malý řez či píchnutí skvěle zvednout sebevědomí. Zatímco většina žen je ze svých vylepšení nadšená, najdou se i takové, které svého rozhodnutí následně litují. Ve světě obyčejných smrtelnic i mezi celebritami. Které hvězdy mrzí, že si kdysi lehly pod skalpel?
elle.cz

Zdroj: Autorský článek za použití citací MUDr. Lucie Zárubové