5 důvodů, proč je sex lepší než lékař

Posiluje imunitu

Pokud máte sex jednou až dvakrát týdně, můžete si být jistí, že tím posilujete imunitu. Díky tomu se totiž zvyšuje hladina imuglobinu A, který chrání vaše tělo před nachlazením a dalšími infekcemi. „Tato látka může za to, že je na vás spousta nemocí krátká. Tělo funguje dobře a zažene je dřív, než propuknou,“ vysvětluje lékařka Debra Rose Wilsonová. Krom toho se po orgasmu zvyšuje v těle počet takzvaných přirozených „zabijáckých“ buněk, které jsou podstatné pro obranu před původci nemocí, a to až o 150 %.

Mohlo by se vám líbit

5 důvodů, proč se vyplatí být přáteli před tím, než skončíte v posteli

Toužíme po dlouhodobém intimním vztahu. Rozhlížíme se, pak zacílíme a zadoufáme: „Je to ten pravý.“ Ovládne nás vzrušení z toho, že jsme konečně s někým ve svazku a chceme víc. Co nás ale kromě sexuální přitažlivosti a výzvy k pokoření partnerových citů spojuje? Často se ukáže, že mezi námi chybí to nejpodstatnější – přátelství.
elle.cz

Podporuje funkci srdce a cév

Za dostatek sexu vám poděkuje i váš kardiovaskulární systém. Pro sex a cévy je milování úplně stejně přínosné jako dřina ve fitku, možná ještě lepší. Stejně jako posilování a zvedání závaží totiž sex zvyšuje tep, a to nejvíce během orgasmu. Tím se tělo lépe okysličuje a posiluje se celý oběhový systém. Podle odborníků z anglické univerzity v Bristolu navíc při pravidelných ložnicových hrátkách výrazně klesá riziko infarktu, dokonce až o polovinu. A čím jste při tomto aktu aktivnější, tím efektivnější tento druh „sportování“ je.

Prokrvuje pleť a mírní akné

Povzbuzená cirkulace krve je navíc velmi přínosná i pro pleť. „Milování se dá v podstatě považovat za bezbolestný lifting,“ zmiňuje se doktorka Nancy Simkins, specialistka na ženské zdraví. Kromě toho, že pokožka po sexu vykazuje zdravou a mladistvou záři, bylo rovněž prokázáno, že pravidelné milování snižuje výskyt akné. Tento nepříjemný kožní problém je totiž často způsoben hormonální nerovnováhou, zejména nevyrovnaností hladin pohlavních orgánů. Pravidelný milostný doping přitom prokazatelně pomáhá této harmonie dosáhnout a udržet pleť v kondici. Navíc látky uvolněné během sexu – dopamin, oxytocin nebo serotonin, snižují hladinu stresu v těle, a to je samo o sobě pro tvář skvělé. Pleť se den po dni zlepšuje a uzdravuje.

Mohlo by se vám líbit

Nevěra je nakažlivá: Chytit ji můžete od přátel i od kolegů z práce

Občas je jako epidemie. Kamarádka se kvůli ní rozvádí, řeší ji kolegové v práci a možná trápí i vás. Není to však pouhá náhoda. Odborníci totiž tvrdí, že nejen smích a dobrá nálada, ale i nevěra je nakažlivá.
elle.cz

Tiší bolest a zlepšuje spánek

Hormon lásky oxytocin je vůbec takový malý zázrak. Nejenže vás dokáže zbavit stresu, ale má výborný vliv i na bolest. Těsně před orgasmem se jeho hladina zvyšuje dokonce až pětinásobně. Takže pokud vás po sexu zázračně přestane bolet hlava, můžete si být jistí, že vám pomohl právě oxytocin, který probudil endorfiny zmírňující bolest hlavy, zad i svalstva. Krom toho má tento hormon velmi pozitivní vliv i na kvalitu spánku, tedy vaši celkovou regeneraci. Proto je podle odborníků nejlepší praktivovat sex večer, těsně před spaním. Vaše tělo je poté uvolněné, odplaví se starosti a podaří se vám snáze usnout.

Sexem proti neplodnosti

Není žádným tajemstvím, že řada dvojic, které mají problém s početím, často sexuálně abstinují, aby poté muži došli k vyvrcholení rychleji a zrychlila se jim pohyblivost spermií. To je ale podle odborníků obrovská chyba. „Když má muž sexu málo, tím spíš mu spermie uhynou. Jejich kvalitu a počet může zvýšit právě pravidelným sexem,“ vysvětluje gynekoložka Gillian Lockwoodová. Předběžné výsledky studie australských vědců ukazují, že u mužů, jejichž sperma vykazovalo poškozenou DNA, velmi pomohl pravidelný sex, s frekvencí alespoň dva dny. Ten snižoval poškození až o 12 %.

Mohlo by se vám líbit

7 typů sexu, které byste měla vyzkoušet

Vy a on. Máte dobrý sex. Možná i fantastický sex. Jaký je tedy problém? Že je pořád stejný. Sex přitom rozhodně není jen pouhou honičkou za orgasmem. Je mnohem víc: požitkem, slastí, koktejlem pozitivních emocí. A cest, jak k takovému vzrušení dospět, je neskutečně mnoho. Inspirujte se.
elle.cz

Zdroj: mayoclinic.org, shl.uk, cnn.com