Bulgari oslavuje otevření hotelu v Římě honosným náhrdelníkem

Bulgari úspěšně pokračuje v budování sítě luxusních resortů na unikátních místech po celém světě, které započalo v roce 2001. Po Miláně, Londýně, Bali, Pekingu, Dubaji a Šanghaji otevře sedmá luxusní nemovistost své dveře na římském náměstí Piazza Augusto Imperatore, jen kousek od oblíbené historické památky Španělských schodů a vlajkového butiku Bulgari na Via Condotti.

 

Výhled z budoucího Bulgari hotelu v Římě

 

Přestavbu budovy postavenou architektem Vittoriem Ballio Morpurgem v druhé polovině třicátých let devatenáctého století v duchu italského racionalismu si vzala na starost společnost Antonio Citterio Patricia Viel, která je podepsána také pod předchozími destinacemi. Římská pobočka by měla nabídnout až sto pokojů a nebude chybět The Bvlgari Bar ani zážitková restaurace pod taktovkou michelinského šéfkuchaře Nika Romita – oboje v nejvyšším patře s okouzlujícím výhledem na antické město. Místo mezi oltářem Ara Pacis zasvěceným římské bohyni míru a mauzoleem Augusta, prvního císaře římské říše, si pochvaluje také výkonný ředitel Bulgari: 

 

Jsme pyšní, že se nám podařilo najít tak výjimečnou lokaci. Hotel v Římě bude reprezentovat chrám Bulgari ve městě, kde byla značka založena a kde dodnes bije její srdce. Půjde o vůbec nejluxusnější ubytování v celém Římě.

 

Na počest oznámení o otevření dalšího přírůstku do sítě luxusních nemovitostí připravil dům jedinečný šperk – náhrdelník, který ztělesňuje mimořádnou kreativitu a řemeslo, kterým Bulgari disponuje již přes sto třicet let. Náhrdelník Ospitalità
Italiana
(volně přeloženo jako italská pohostinnost) je z bílého zlata spojeného do flexibilních proužků (technologie zvaná tubogas) s deseti drahými kameny, přičemž každý z nich představuje jednu z luxusních destinací značky Bvlgari Hotels & Resorts. Řím symbolizuje středový diamant ve fialovém tónu – odkazující k římské aristokracii.

 

Náhrdelník Bvlgari Ospitalità Italiana