ELLE KVÍZ: Znáte své doma?

Doma? Neznám.

Navštívili jste egyptské pyramidy, houpali jste se v síti nad průzračnou vodou na Maledivách, projeli jste s batůžkem Thajsko, lyžovali v rakouských i italských Alpách, snídali jste v mrakodrapu s výhledem na Dubaj, ale když přijde řeč na zajímavosti vaší domoviny, znejistíte? Přitom svou rodnou zem bychom měli znát na perfektní úrovni. Někdy ale ani netušíme, jaká lákadla nám může nabídnout. Většina zahraničních i českých turistů se spokojí s návštěvou Prahy a nejproslulejších turistických spotů, občas svůj zájem rozšíří o některý hrad či zámek, popřípadě jižní Moravu v době vinobraní, ale seznam míst, která si u nás zaslouží navštívit, je mnohem delší.

Mohlo by se vám líbit

Top české hotely: Přespěte na zámku, ve věži nebo v kabině letadla

Hotel jako místo, kde pouze přespíte a přes den budete poznávat okolí? To už dávno neplatí. Trend se obrátil a turisté dnes míří do hotelů, aby v nich zůstávali. Vychutnali si neobyčejné prostředí a dopřáli jinde nenabízené služby v kulisách zajímavé destinace. Poohlédli jsme se po Česku a nabízíme vám pohled za dveře několika českých hotelů, které si zaslouží vaši pozornost.
elle.cz

Památek přibývá

Jen na seznamu UNESCO se nachází 16 míst, která jsou pro své památky celosvětově unikátní a chráněné. Pak jsou samozřejmě ta, která se na seznam nedostala, ale i přesto si zaslouží vidět. Třeba nově zrekonstruovaný futuristický památník Ploština u Valašských Klobouk s expozicí připomínající osud vesnice a jejích obyvatel, kterou jen pár dní před koncem 2. světové války vypálili nacisté. Velká plzeňská synagoga, která je největší v Česku a pátá největší na světě. Rok otevřená zrekonstruovaná restaurace Šlechtovka v barokním letohrádku ve Stromovce. Nebo Sky Bridge přes údolí na Dolní Moravě. A to ani nezmiňujeme věci nehmotné, jako třeba vlčnovskou Jízdu králů, slovácké hody s tradičním verbuňkem krojovaných chlapců nebo masopustní pochody. Ačkoli jsou to věci možná na první pohled nemoderní a úsměvné, když se ale člověk stane jejich divákem, má husí kůži. Zkuste si udělat český cestovatelský seznam a během letošní turistické sezóny toho z něj odškrtnout co nejvíce.

Zdroj: Autorský článek